Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


DŁUGOSIODŁO: W ekoturystycznej sieci
„Wzorcowa sieć ekoturystyczna między Bugiem a Narwią” – to kolejny projekt Społecznego Instytutu Ekologicznego, w którym bierze udział 13 gmin, wśród nich Długosiodło, Brańszczyk, Rząśnik i Somianka. Radni i sołtysi gminy Długosiodło z projektem zapoznali się 24 lipca. Podobne spotkanie odbyło się w Somiance, 21 lipca.
- Ekoturystyka to nie tylko agroturystyka. Dlatego nasz projekt skierowany jest do szerszej grupy – podkreślił przedstawiciel Instytutu Tomasz Włoszczowski. - Ekoturystyka także kultura, gastronomia, edukacja, biznes, twórcy ludowi, sklepy, firmy transportowe, samorząd.
Celem projektu jest stworzenie strategii rozwoju obszaru jako zrównoważonego celu podróży, systemu certyfikacji ekoturystycznej (zasad działania, procedur, kryteriów), modelowej trasy ekoturystycznej z co najmniej 15 obiektami: gospodarstwami agroturystycznymi, hotelami, miejscami i instytucjami związanymi z kulturą, przyrodą, ofertą aktywnych zajęć, gastronomią, np. tradycyjnymi piekarniami, warsztatami twórców ludowych, ścieżkami przyrodniczymi, a także wydanie przewodnika z opisem gmin biorących udział w projekcie.
Osoby i instytucje, uczestniczące w przedsięwzięciu, mogą liczyć na promocję swoich działań, udział w konferencjach, seminariach, wyjazdach studyjnych w Polsce i zagranicą, warsztatach oraz publikacjach. - Państwo za to nie płacą – podkreślił Tomasz Włoszczowski. Instytut pozyskał środki w ramach mechanizmu Funduszy Organizacji Pozarządowych.
Sonia Priwieziencew ze SIE dodała, że gospodarstwa czy pensjonaty biorące udział w projekcie nie muszą być luksusowe. – Chodzi o to, żeby były prowadzone z poszanowaniem środowiska, elementami kultury i tradycji – wyjaśniła.
Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca 2010 r. - Dostajecie wszystko na talerzu, macie tylko poświęcić czas. Warto w tym uczestniczyć – zachęcała zastępca wójta Ewa Karczewska.
Gmina Długosiodło bierze udział również w pierwszym projekcie Instytutu. W jego ramach podczas gminnych dożynek, 16 sierpnia, zaprezentują się gminy udzielające się w programie „Między Bugiem a Narwią”.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Trwa zbiórka środków na zakup protezy dla licealistki z wyszkowskiego „Norwida”, Katarzyny Kamińskiej, która w tragicznym wypadku straciła...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa