Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie

Jubileusz w rodzinie - 23 czerwca 2013
- Cieszę się z każdej osoby, która przybyła na tę Mszę św., by wspólnie wielbić dobrego Boga za ten dar kapłaństwa, za 25 lat mojego posługiwania – zwrócił się do wypełniających kościół wiernych ks. proboszcz Kazi-mierz Wądołowski, świętujący w niedzielę 23 czerwca, w Dzień Ojca, 25-lecie swojego kapłaństwa. - A ojciec działa przede wszystkim przez swój przykład, swojego życia – zaznaczył ks. biskup. -  Wasz proboszcz dawał pozytywny przykład dla swojej parafii i potrafił zbudować z tego miejsca w pewnym sensie rodzinny dom, miejsce dla was wszystkich.
WOŚP w powiecie wyszkowskim -  13 stycznia 2013 r.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 21, tym razem nie tylko dla chorych dzieci, ale też dla seniorów. W naszym powiecie od lat działają trzy sztaby. Mają już swoje sprawdzone i skuteczne metody pozyskiwania pieniędzy na rzecz WOŚP. W tym roku w sumie zebrały 81.278,72 zł, odpowiednio: Wyszków - 60.819,73 zł, Długosiodło - 10.444,39 zł i Jackowo Górne gm. Somianka - 10.014,60  zł. 
Mistrzostwa w pływaniu - 21 grudnia 2012
 
Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza Wyszkowa odbyły się  21 grudnia. Mimo gorącego przedświątecznego okresu na widowni nie był wolnych miejsc. Rodzice wiernie kibicowali swoim pociechom, które miały okazję pobić nie tylko swoje rekordy życiowe, ale także rekordy klubu – UKS Polonez.  Rywalizowało ok. 150 osób.  Rekordy klubowe udało się pobić, niektóre sprzed 11 lat:  Zosi Tymińskiej, Antoniemu  Depcie, Patrykowi Kowalczykowi, Olkowi Wyszyńskiemu i Miłoszowi Grzybowskiemu.  – To dobry prognostyk – ocenia trenerka i organizatorka zawodów Małgorzata Karłowicz.
Obchody Święta Niepodległości w Wyszkowie
Inaczej niż w latach ubiegłych, wprowadzając kilka nowości, Wyszków obchodził Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się już w piątek 9 listopada od spotkania burmistrza z pierwszakami gminnych podstawówek, po południu odbył się I Przegląd Pieśni Legionowych. W sobotę obchody przeniosły się do Rybienka Leśnego, gdzie po krótkiej uroczystości patriotycznej wystartował I Wyszkowski Bieg Niepodległości. Świętowanie 94. rocznicy odzyskania niepodległości zakończyła w niedzielę Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Idziego.
Wizyta Prezydenta RP w Wyszkowie - 5.11.2012 r.
Polskie losy, polska historia była trudna, także dla Wyszkowa. Często była źródłem bólu, zniszczenia, straty tego, co było dorobkiem poprzednich pokoleń. Dlatego dobrze jest powiedzieć w Wyszkowie o tym lokalnym wymiarze nowoczesnego polskiego patriotyzmu – podczas spotkania z wyszkowianami mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski. Tematyka poniedziałkowej (5 listopada) wizyty głowy państwa w naszym mieście oscylowała wokół trzech wydarzeń historycznych: odzyskania przez Polskę niepodległości, wojny 1920 r. oraz nadania Wyszkowowi praw miejskich.
30 lat z Norwidem
W tym roku minęło 30 lat, odkąd I Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie nosi imię Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji 17 i 18 października miały miejsce uroczyste obchody rocznicowe. Pierwszego dnia odbyły się dwa konkursy związane z patronem, natomiast czwartkowe wydarzenia miały charakter oficjalny. Wzbogaciła je tradycyjna plenerowa inscenizacja utworu Norwida „Bema pamięci żałobny rapsod”. 

strony www Warszawa