Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


U nas jak w I turze: wygrał Kaczyński
Bardzo wysoka frekwencja i zdecydowane zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego to najważniejsze informacje dotyczące II tury wyborów prezydenckich w powiecie wyszkowskim.
Jarosław Kaczyński wygrał we wszystkich gminach naszego powiatu. Największe poparcie uzyskał w gminie Rząśnik, gdzie zdobył 78,29% wszystkich głosów. W Wyszkowie na prezesa PiS głosowało „tylko” 58,81%. Frekwencja w powiecie wyniosła od 52,29% (Długosiodło) do ponad 61% (Rząśnik 61,41%, Somianka 61,65%). W Wyszkowie głosowało 59,38% wyborców (w województwie mazowieckim ponad 61%). Zaświadczenia do głosowania w innej miejscowości odebrało prawie 700 mieszkańców gminy Wyszków: przed pierwszą turą ponad 100, pozostałe w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
W sumie w naszym powiecie oddano 22.023 głosy na Jarosława Kaczyńskiego i 11.998 głosów na Bronisława Komorowskiego. Było aż 401 nieważnych głosów.
Porównując wyniki głosowania na kandydatów w zależności od siedziby komisji obwodowej, trzeba potwierdzić tendencję z całego kraju: Bronisław Komorowski wypadał zdecydowanie lepiej w obwodach miejskich (u nas 44,5% głosów - w dwóch obwodach głosowania: w ZDZ w Wyszkowie i Kamieńczyku  Komorowski wygrał), niż na terenach wiejskich (w powiecie 28,6% - największy sukces Kaczyńskiego to 90,8% w Komorowie).
W porównaniu do naszych sąsiadów z innych powiatów nie wyróżnialiśmy się. W powiecie ostrowskim na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 71% wyborców, w węgrowskim 67%, pułtuskim 64%, wołomińskim 58%, ostrołęckim ziemskim – 70%, a w mieście Ostrołęka 54%. Jedynym wyjątkiem wśród graniczących z naszym powiatów jest powiat legionowski. Tam kandydat PiS przegrał z Bronisławem Komorowskim 56:44.
Ponieważ poparcie dla kandydata PO na naszym terenie było i tak większe niż w latach poprzednich, członkowie Platformy obecny wynik odczytują w kategoriach sukcesu. – Uważam, że to bardzo dobry wynik w okręgu silnie PiS-owskim – komentuje Adam Mróz, szef lokalnego sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego. – Sympatia do PO jest większa.
Jednak nie da się ukryć, że lokalni członkowie Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatycy Jarosława Kaczyńskiego zrzeszeni w Społecznym Komitecie Poparcia byli w tej kampanii aktywniejsi. Członkowie komitetu Bronisława Komorowskiego nie mają jednak poczucia porażki. – Kampania była prowadzona ściśle według zaleceń krajowych – mówi Adam Mróz. – Rzeczywiście, była inna choćby w sensie medialnym, nie prowadziliśmy jej w prasie lokalnej, nie było akcji stolikowych, wręczania ulotek. Koncentrowała się na bezpośrednich spotkaniach kandydatów z wyborcami. Bardzo żałujemy, że Bronisław Komorowski do Wyszkowa nie przyjechał.
Szef lokalnego sztabu przypomina o spotkaniu z Robertem Korzeniowskim (przed pierwszą turą), informuje o spotkaniu z wiceministrem infrastruktury Olgierdem Dziekońskim i dwukrotnych wizytach w Wyszkowie popularnego „Bronkobusa”.
– Cieszę się, że mamy prezydenta z PO, choć spodziewałem się większej różnicy głosów – dodaje, komentując ogólnopolski wynik wyborów (53,01% głosów na Komorowskiego, 46,99% - na Kaczyńskiego).
- Gratuluję komitetowi wyborczemu Bronisława Komorowskiego, również wyszkowskiemu – mówi przewodniczący komitetu gminnego PiS Waldemar Sobczak. - Nie będę ukrywał, że głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego, ale szanuję wybór Polaków. Wynik w wyborach Jarosława Kaczyńskiego jest dobry, przywiązujemy do niego sporą wagę. Dla nas ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę zbliżające się wybory samorządowe, a później – parlamentarne. Liczymy, że osiągniemy w nich równie dobry wynik. Można powiedzieć, że już rozpoczynamy kampanię.
mjk, SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2010-07-15 00:03
~miki
PIS jest partią wodzowską jak NSDAP
2010-07-14 23:43
~Arek
Niestety Staremu Wyszkowianinowi skończyły się argumenty i zaczęło się jałowe przywalanie.
2010-07-14 11:01
~Stary Wyszkowianin
Arek,jesteś młodym człowiekiem i starasz się zwrócić na siebie uwagę za wszelką cenę,nawet za cenę skrajnej głupoty poglądów.Może weź się za sport jakiś? Albo za majsterkowanie?
2010-07-14 09:20
~roms
Nareszcie jakaś rzeczowa dyskusja zamiast jałowych "przywalanek".
2010-07-14 01:21
~Arek
"Otóż wiedz, że 12.11.1934r. Hitler przeprowadził w Niemczech referendum, w którym zapytał naród niemiecki o zgodę na swoją politykę." - sprostowanie - w/w referendum odbyło się 12.11.1933r.
2010-07-14 00:49
~Arek
gs nie ma ustrojów idealnych, bo ludzka natura skażona jest grzechem. W d***kracji także istnieje ryzyko zniewolenia ludzi o odmiennych poglądach, przecież wystarczy, że większość to przegłosuje. Większość o wiele łatwiej otumanić niż jednostkę (króla), bo jak mówi stare porzekadło giełdowe: „tłum ma wiele głów, ale nie ma rozumu”. O wiele łatwiej jest zmienić monarchę (to przecież tylko jeden człowiek) niż większość ludzi. Wiesz takim bajdurzeniem jest pisanie: „Taki monarcha zaraz będzie chciał ścinać głowy nieposłusznym podwładnym.” – ja się pytam za co? Po co? Monarchia musi się opierać na pewnych wartościach i prawach (np. Dekalog i przykazanie „Nie zabijaj”), bo inaczej upadnie. Piszesz: „Taki gość sam będzie ustanawiał prawa,” – ważne aby były to mądre prawa, tak jak te co zostały nam np. po Napoleonie. Hiszpania, Wielka Brytania – współczesne monarchie są takimi już tylko z nazwy. Ja osobiście preferuje monarchię absolutną oświeconą. wawa: „Niemcy były potęga w europie przez kilka lat.” - faktycznie z punktu widzenia podbitej Polski, Francji, czy innych podbitych krajów Niemcy były potęgą, ale z punktu widzenia Wielkiej Brytanii już nie. Konkluzja: słowo potęga ma znaczenie względne i dlatego mogło wywołać różnice zdań czy hitlerowskie Niemcy były państwem potężnym czy nie. „Hitler w 1934 roku otumanił i oszukał naród niemiecki. Bojowki hitlerowskiej partii wbijały do głowy faszyzm albo wybijały zęby opornym.” – a mimo to znalazło się 2.101.191 sprawiedliwych. Myślę, że nie za dużo musieli wybić tych zębów, bo Niemcy byli zafascynowani Hitlerem i nazizmem. „Za Edwardem Gierkiem w powojennej komunistycznej Polsce w rożnego rodzaju referendach głosowało również 98% Polakow. Frekwencja była zbliżona.” – no i co z tego? „Mogliśmy głosować za Frontem Jedności Narodowej lub wcale i nie dostać pracy lub paszportów.” – czy to ma być jakieś usprawiedliwienie? „Wódz Korei Północnej przeprowadzi referendum i co i to bedzie demokracja.” – rozumiem, że ktoś starszy i mądrzejszy musi zatwierdzać takie rzeczy aby uznać że to już d***kracja. „Wybielasz i gloryfikujesz najbardziej zbrodniczy system faszystowski jaki istniał w historii świata.” - ??? człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem !!! „Po wyborze Hitlera na kanclerza została tam wprowadzona faszystowska dyktatura!!!!!!!! w której referenda były farsa.” – dlaczego tak uważasz?
2010-07-13 21:41
~wawa
Arku,potega nie polega na byciu wiecznie mistrzem swiata.Niemcy byly potega w europie przez kilka lat.Podbily znaczna jej czesc i robily co chcialy z jej obywatelali.Byc panem zycia i smierci calych narodow to nie jest potega.Hitler w 1934 roku otumanil i oszukal narod niemiecki.Bojowki hitlerowskiej partii wbijaly do glowy faszyzm albo wybijaly zeby opornym.Za Edwardem Gierkiem w powojennej komunistycznej Polsce w roznego rodzaju referendach glosowalo rowniez 98% polakow.Frekwencja byla zblizona.Moglismy glosowac za Frontem Jednosci Narodowej lub wcale i nie dostac pracy lub paszportow.Wodz Korei Polnocnej przeprowadzi referendum i co i to bedzie demokracja.Wybielasz i gloryfikujesz najbardziej zbrodniczy system faszystowski jaki istnial w historii swiata.Po wyborze hitlera na kanclerza zostala tam wprowadzona faszystowska dyktatura!!!!!!!! w ktorej referenda byly farsa.
2010-07-13 15:58
~gs
Rozumiem Twoje argumenty Arku. Nie zmienia to jednak faktu, że monarchie także upadają, że rządy jednoosobowe zawsze będą wiązały się z ryzykiem zniewolenia ludzi o odmiennych poglądach od monarchy. Taki monarcha zaraz będzie chciał ścinać głowy nieposłusznym podwładnym. Taki gość sam będzie ustanawiał prawa, czyli zaraz dojdzie dziedziczenie tronu, brak możliwości odwołania/zmiany władcy. Dla mnie taka monarchia to Białoruś z Łukaszenką. Jakoś nie dają sobie rady a podobieństwa z Chinami są. Gdyby jednak mieli 1,3mld ludności to na pewno ich gospodarka rozwijała się tak jak Chińska. Dla biznesu liczy się rynek zbytu i tyle. Hiszpania także ma króla chyba i jakoś kryzys im zagląda. Wielka Brytania także. Pytanie jaki rodzaj monarchii preferujesz?
2010-07-13 15:43
~Arek
Janusz Korwin-Mikke ma lepszy inicjał :) Pozdrawiam
2010-07-13 15:10
~Stary Wyszkowianin
Arek,chcesz zostać monarchą?
2010-07-13 14:59
~Arek
„ale nie porównuj Chin do kilku suwerennych krajów, gdzie są różne prawa, są granice...” – Chiny to luźna konfederacja 31 prowincji, które potrafią ze sobą walczyć (wojny gospodarcze), poprzez np. zabranianie firmom ze swojej prowincji zakupu towarów w innej prowincji (co osłabia wzrost gospodarczy). W Chinach mówi się 3 różnymi językami. „W tradycji chińskiej nie istniały granice administracyjne prowincji. Kiedy w ChRL rozpoczęła się industrializacja, rozpoczęły się konflikty pomiędzy prowincjami, ponieważ przedsiębiorstwa przemysłowe z jednej prowincji wydobywały sobie surowce na terenie innej prowincji. Prowadziło to do konfliktów pomiędzy władzami tych prowincji, a nawet do działań zbrojnych toczonych z udziałem wojska. Do roku 1996 według informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ChRL zanotowano tysiąc takich konfliktów.” (źródło: http://www.asme.pl/1053974584,66133,.shtml – ciekawy wywiad polecam do przeczytania). Do tego dochodzą konflikty pomiędzy zwaśnionymi rodami. W Chinach są także wydzielone terytoria, bodajże 74, które są specjalnymi strefami ekonomicznymi. „Zastanawiam się czy suma wzrostów w krajach, które wymieniłeś nie równa się wzrostowi w Chinach.” – w wartościach bezwzględnych - TAK, w wartościach względnych (procentowych) – NIE. „Jeżeli chodzi o wolność słowa to dlatego Marks i inni mieli swobodę wypowiedzi ponieważ to się ówczesnym władzom podobało. Pytanie co działo się z tymi co gadali to co się władzom nie podobało?” – królom i cesarzom podobały się poglądy głoszone przez socjalistów i dlatego w monarchiach panowała wolność słowa. A ponieważ poglądy sprzeczne z socjalistycznymi nie podobały się królom i cesarzom, to w więzieniach siedzieli monarchiści i konserwatyści, czyli wolności słowa nie było. Takie o to bzdury mogą wynikać z tego co piszesz gs. „Zakaz głoszenia treści faszystowskich wziął się dlatego, że wszyscy wiemy do czego to doprowadziło.” - zakaz głoszenia jakichkolwiek treści jest ograniczeniem wolności słowa. A jak sam napisałeś wcześniej: „Dla mnie ważna jest wolność słowa, wyboru...” Więc o co chodzi? „Czy Stany Zjednoczone były monarchią, że stały się światową potęgą na wiele lat?” – nie, ale d***kracjia i tam czyni postępy, tak więc upadek USA to tylko kwestia czasu. Państwo rzymskie zanim stało się monarchią też było potężną republiką, która upadła (27 r. p.n.e.) i powstało cesarstwo rzymskie – jeszcze potężniejsze.
2010-07-13 12:37
~gs
ale nie porównuj Chin to kilku suwerennych krajów, gdzie są różne prawa, są granice... Zastanawiam się czy suma wzrostów w krajach, które wymieniłeś nie równa się wzrostowi w Chinach. ok 1mld ludności mają kraje demokratyczne, ale Chiny mają 1,3 mld. To o całe "drugie" USA więcej. Jeżeli chodzi o wolność słowa to dlatego Marks i inni mieli swobodę wypowiedzi ponieważ to się ówczesnym władzom podobało. Pytanie co działo się z tymi co gadali to co się władzom nie podobało? Zakaz głoszenia treści faszystowskich wziął się dlatego, że wszyscy wiemy do czego to doprowadziło. Czy Stany Zjednoczone były monarchią, że stały się światową potęgą na wiele lat?
2010-07-13 11:31
~Arek
wawa, jeśli hitlerowskie Niemcy byłyby potęgą to III Rzesza obchodziłaby 15.03.2010r. 77 rocznicę powstania i miałaby przed sobą jeszcze (1000-77) 923 takie rocznice. Nie przypominam sobie aby coś takiego miało miejsce, za to hitlerowskie Niemcy nie mogły pokonać brytyjskiej monarchii (marnej, ale jeszcze monarchii). I mylisz się twierdząc, że w III Rzeszy d***kracji było tyle co w okresie wyborów. Otóż wiedz, że 12.11.1934r. Hitler przeprowadził w Niemczech referendum, w którym zapytał naród niemiecki o zgodę na swoją politykę. Przy frekwencji 96,3% oddano 40.632.628 głosów na „tak” i 2.101.191 głosów na „nie”. Jeśli referendum nie jest „najwyższą formą d***kracji” to co nią jest? Stary Wyszkowianinie, d***kracje wcześniej czy później zbankrutują (d***kracja ateńska, rzymska) i normalność zawita także do Polski, a że będzie się wtedy mówić, że jesteśmy 100 lat za Chińczykami, no cóż może lepsze to niż za Murzynami. gs UE+USA+Japonia+Kanada+Australia razem wzięte też mają (ok 1 mld) dużą liczbę ludności i d***krację, i niższe tempo rozwoju jak Chiny. Tajwan, Hongkong – państwa mniejsze od Polski a tempo rozwoju większe. W monarchii jak najbardziej jest możliwa wolność słowa i wyboru i to nawet większa niż w d***kracji. Przykład pierwszy z brzegu, nikt Marksa, Engelsa i Lenina nie wsadzał za poglądy do więzienia, a w prawie naszego d***kratycznego państwa jest zakaz głoszenia treści komunistycznych i faszystowskich pod groźbą kary więzienia. Albo przepisy dot. tzw. kłamstwa oświęcimskiego. Odnośnie potęgi państwa, jeśli bycie mocarstwem to nie skutek systemu władzy to czego? Byliśmy monarchią podczas zaborów, ale monarchie sąsiednie były silniejsze i w sąsiednich monarchiach nie było d***kracji (szlacheckiej).
2010-07-13 10:36
~wawa
Oj,Arku.sam sobie zaprzeczasz.Piszesz,ze wszystkie ponizej wymienione Panstwa doszly do szczytu swojej potegi bedac Monarchiami a za chwile udowadniasz,ze Niemcy staly sie potega jako kraj demokratyczny.Bzdura.W wyniku demokratycznych wyborow do wladzy dostali sie faszysci z dyktatorem na czele,ktory wiadomo co zrobil swiatu.Demokracji to w Niemczech bylo tyle co w okresie wyborow .Prawdziwa na sile wprowadzily im Stany Zjednoczone.Dziwi mnie ,ze piszesz o Niemczech,ze byly normalnym krajem demokratycznym w tamtym czasie.
2010-07-13 09:34
~Stary Wyszkowianin
Arek,jak ci w Chinach dobrze,to tam zamieszkaj,na tym też wolność polega.
2010-07-13 08:35
~gs
Dla mnie Chiny nie są wzorem do naśladowania i nigdy nie będą. Gdyby nie ilość ludności jaką mają, nie osiągnęły by takiego wzrostu. Gdyby tam była demokracja to wzrost byłby jeszcze wyższy. Dla mnie ważna jest wolność słowa, wyboru... Czym mniej ograniczeń tym lepiej. Ciekawostką jest dla mnie informacja, że Deng Xiaoping zaczął budować kraj kapitalistyczny. Byliśmy mocarstwem, ale to nie skutek systemu władzy. Czy monarchią nie byliśmy podczas zaborów?
2010-07-12 22:10
~Arek
Oj wawa mała powtórka z historii Ci się należy. Hitler doszedł do władzy, bo większość Niemców tego chciała. W wyborach w marcu 1930 NSDAP uzyskała 18% głosów. W wyborach w 1932 roku NSDAP uzyskała 37% poparcia i była największą partią w Reichstagu. 30 stycznia 1933 prezydent Rzeszy Paul von Hindenburg desygnował Adolfa Hitlera na kanclerza Rzeszy - reprezentował on koalicję parlamentarną złożoną z NSDAP i DNVP. W wyborach 5 marca 1933 NSDAP otrzymała już 44% głosów. Niemcy były normalnym państwem d***kratycznym.
2010-07-12 21:37
~wawa
Arku,Jaj ta Rosja,Francja,Anglia nie mialy demokracji to te kraje wojowaly z sasiadami lub cala europa.Zrecznie pominoles tu Niemcy,ktore nie majac demokracji wywolaly dwie wojny swiatowe w ktorych zginely miliony ludzi.
2010-07-12 21:37
~wawa
Arku,Jaj ta Rosja,Francja,Anglia nie mialy demokracji to te kraje wojowaly z sasiadami lub cala europa.Zrecznie pominoles tu Niemcy,ktore nie majac demokracji wywolaly dwie wojny swiatowe w ktorych zginely miliony ludzi.
2010-07-12 00:06
~Arek
Do Gs, wybitny przywódca komunistyczny tow. Deng Xiaoping powiedział, że ”Nie jest ważne czy kot jest biały czy czarny, byle dobrze łapał myszy” i zaczął zmieniać Chiny w kraj kapitalistyczny, tak i ja mówię nie ważne ile osób rządzi krajem byle rządził(-y) dobrze. A z historii wiadomo, że byliśmy mocarstwem, ale tylko jako monarchia a nie demokracja. Zresztą to samo się tyczy Francji, Anglii, Rosji i wielu innych państw. Postępy d***kracji są zbieżne z postępującym upadkiem potęgi państwa. Stary Wyszkowianinie porównanie danych wymienionych przez Ciebie nie zmieni faktu, że rządy komunistyczne zadłużyły nas przez 40 lat na mniejszą kwotę, niż rządy postkomunistyczne przez lat 20. No cóż to jeden z efektów d***kracji. Wawa zanim nadasz kolejny komentarz przeczytaj dokładnie ten, do którego się odnosisz. GRegorzu, chiński filozof Fū-Zǐ Kǒng, w Polsce zwany Konfucjuszem zapytany, od czego należy zacząć naprawę państwa odparł: „Od naprawy pojęć”. Może więc na początek naprawmy dwa pojęcia: redaktor naczelny i wydawca. REDAKTOR NACZELNY to osoba, kierująca redakcją gazety od strony merytorycznej i odpowiadająca za kształt oraz zawartość pisma. Natomiast WYDAWCA to osoba lub instytucja za której pieniądze przygotowywana i drukowana jest gazeta. Jak widać z powyższego to od wydawcy zależy czy wydawać gazetę czy nie.
2010-07-09 10:27
~gs
PO mnie jednak rozczarowuje. Zauważcie, że G. Schetyna został odsunięty w momencie wybuchu afery hazardowej a teraz jest po. prezydenta. Ciekawe. Niestety jednak nie pozostaje nam nic innego tylko czekać na jakąś alternatywę dla PO i PiS
2010-07-09 10:24
~gs
Słuchając Janusza Korwina-Mikkego w większości można z nim się zgodzić. Ma "zdrowe" podejście do sytuacji. Niestety tylko w większości, ponieważ ma tendencję do ustanowienia się królem a to już niebezpieczne. Demokrację nazywa Du....kracją, a dla mnie nie dopuszczalna jest sytuacja gdzie krajem będzie rządziła jedna osoba. Dlatego pomimo ciekawych poglądów nigdy nie poprę Korwina-Mikke
2010-07-09 10:01
~Prosiaczek
Wpiszcie w przeglądarkę internetową (nie w Google!) http://www.zegardlugu.pl/ Przekonajcie się na własne oczy ile wynosi dług i w jak zastraszającym tempie przyrasta.
2010-07-09 09:03
~Pik Pok
"Jednak nie da się ukryć"-Mróz,..."Nie będę ukrywał"- Sobczak. Cóż za szczerość w obronie stołków. POPiSowa wręcz. "Wynik w wyborach Jarosława Kaczyńskiego jest dobry, przywiązujemy do niego sporą wagę. Dla nas ma duże znaczenie". Panie wicestarosto, dla wyszkowskiego PiS to jedyny wyznacznik sukcesu w wymiarze partyjnym. Mógłby się Pan nim śmiało chwalić, gdyby był prawdziwym lokalnym liderem tej partii. Niestety, wyłącznie dla osobistych korzyści woli Pan być elementem samorządowej układanki, którą klecicie piętro wyżej już od wielu miesięcy.
2010-07-08 22:06
~GRzegorz
Arek już się wykazał jako redaktor naczelny u pani Justyny Garbarczyk. Wystarczyło, gazeta padła. teraz chce naprawiać Polskę?
2010-07-08 21:47
~Stary Wyszkowianin
Niech sobie Arek przeliczy i porówna zarobki i PKB z tamtych lat i dziś i dopiero niech zabiera głos.
2010-07-08 21:38
~wawa
Prawdopodobnie Arek nie kombinowal by tych danych gdyby wybory wygral jego idol Kaczynski Jaroslaw.
2010-07-08 21:37
~bbb
tak: poparcie dla zniżek dla studentów, parytetu i in vitro jako pomocy dla tych, którzy nie mogą w inny sposób mieć dzieci, ale przypomnę, że w tym kraju prezydent może tylko popierać albo odrzucać, nie ma jakichś specjalnie wielkich uprawnień
2010-07-08 17:00
~Arek
Od kilkunastu lat w wyborach prezydenckich głosuję tylko na Janusza Korwin-Mikke. Brzydzi mnie wszelkiej masci POPiS-owy socjalizm dlatego po raz kolejny nie poparłem żadnego z dwóch lewicowych kandydatów. P.S.A prezydent elekt to nie naobiecywał żadnych zniżek i różnego rodzaju pomocy?
2010-07-08 14:59
~bbb
tak tak tak, teraz propisowscy specjaliści od ekonomii się znaleźli, a wasza partia tyle chciała oferować zniżek i różnego rodzaju pomocy
2010-07-08 14:44
~Arek
Przeliczyć dług na baryłki ropy, a proszę bardzo, tylko znowu się skompromitujesz Stary Wyszkowianinie. Koniec 1989r. dług zagraniczny ok. 42mld. $, cena baryłki ropy 21,82$ - 29-12-1989; co daje 1.924.839.596 baryłek. Koniec 2009r. dług zagraniczny 193,938 mld euro, cena baryłki 55,55 euro - 31-12-2009; co daje 3.491.233.123 baryłki. Zadłużenie Polski ok. 707 mld. zł. cena baryłki to 240,85 zł.; co daje 2.935.436.994 baryłki. Dlaczego podałem przelicznik w złocie, bo to był i jest prawdziwy pieniądz, a nie jakaś paierkowa czy elektroniczna fikcja. Dane źródłowe? Proszę bardzo ogólnie dostępne w Internecie na np. takich stronach: stooq.pl, http://finanse.wnp.pl/zadluzenie-zagraniczne-polski-wzroslo-do-194-mld-euro,106075_1_0_0.html, http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dopiero;balcerowicz;zaczal;sprzatac;po;gierku,159,0,574111.html, http://www.adamduda.pl/2009/09/28/licznik-dlugu-polski/ P.S. Jeśli dopiszę do imienia nazwisko, to ten komentarz zyska na wiarygodności?
2010-07-08 12:47
~mpa
Jeśli chodzi długi Polski to rzeczywiście teraz mamy więcej do spłacenia i cały czas się zadłużamy. Ostatnio czytałem newsa, że na samą spłatę odsetek od obligacji, co roku płacimy 13 mld PLN. Ale trzeba pamiętać o tym że Pan Gierek i jego ekipa nie odkładała na emerytury (od 1976 r składki emerytalne zostały włączone do budżetu i wydawane na bieżąco), a teraz trzeba ludziom wypłacać emerytury niezależnie od tego ile odłożyli. Do tego dochodzi KRUS i emerytury mundurowe ( rocznie do jednego takiego emeryta często ok.40 lat budżet państwa czyli my wszyscy pracujący dopłacamy 38 tyś PLN)
2010-07-08 11:35
~Holland winner
Pozdrawiam Prosiaczka. Bardziej wolę kubusia Puchatka ale Prosiaczek przestał się bać i nieźle fika
2010-07-08 11:31
~Holland winner
Niestety Arek ma rację- żyjemy na kredyt ale brak reform rządu Tuska i brak pomysłów na dobre zarządzanie państwem powoduje, że za dużo i za szybko się zadłużamy. Głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego i pozdrawiam tych, którzy głosowali podobnie. Stary Wyszkowianin przypomina mi pewnego wyszkowskiego fryzjera.
2010-07-08 10:33
~bbb
no rzeczywiśćie jakieś szaleństwo tutaj, ja w kwestii liczb wolę wierzyć mediom, a nie komentatorom
2010-07-08 10:20
~dik
dobrze że inni się opamiętali - ja się cieszę i gratuluję.
2010-07-08 09:52
~Stary Wyszkowianin
Do Arka.To ty wypisujesz głupoty.Przeliczasz zadłużenie na złoto,a czemu nie np.na baryłki ropy? Ropa była za komuny po 5-10 $,a jest po 80-100 no i już cały twój misterny plan poszedł sobie się... A jak do tego dołożymy polskie średnie zarobki za komuny około 20 $,a obecnie 1000-1300 $ to co ci wyjdzie "ekonomisto" ?
2010-07-08 09:26
~ipn
"Można powiedzieć, że już rozpoczynamy kampanię." Taaak? To ja mam pytanie na początek. Ile obecnie zarabia wicestarosta i co jest oczywistością, o ile mniej od swojego poprzednika?
2010-07-08 09:12
~bbb
a skąd ty masz takie dane nie podajesz nawet źródła i na jakiej podstawie ktoś ma wierzyć komuś podpisanemu z imienia?
2010-07-08 01:47
~Arek
Tak więc zastanów się Stary Wyszkowianinie zanim napiszesz kolejną głupotę, że obecne zadłużenie jest niczym w porównaniu do tego za komuny.
2010-07-08 01:42
~Arek
Na koniec 1989 roku zadłużenie zagraniczne Polski wynosiło ok. 42 mld dolarów, co w przeliczeniu na cenę złota (405,20 $/uncję z 29-12-1989) daje liczbę 103.652.517 uncji złota. Obecnie na koniec 2009r. zadłużenie zagraniczne Polski (państwo + samorządy + przedsiębiorstwa + banki + inni) wynosiło 193,938 mld euro (765,72 euro/uncję kurs z 31-12-2009) co daje 253.275.348 uncji złota. Które zadłużenie jest większe każdy widzi. Warto jescze zaznaczyć, że obecne zadłużenie państwa Polskiego to ok. 707 mld zł. i przyrasta (przyrasta nie maleje!) w tempie 3.000 zł/ na sekundę. W przeliczeniu na złoto (3890.35 zł/uncję kurs z 7-07-2010) daje to 181.634.146 uncji złota.
2010-07-07 20:49
~wawa
Prosiaku!!!! Czasy obecne to dzieki wejsciu do Unii Europejskiej,bardzo latwy dostep do jej rybkow i sprzedazy towarow wyprodukowanych w naszym kraju.Ponadtto nasi ludzie pracujacy na zachodzie transferuja miliardy euro do Polski.Miliard dolarow to obecnie dla Nas PIKUS latwy do odrobienia w ciagu roku.Kiedys to byly himalaje.
2010-07-07 20:11
~gs
A jak koledzy i koleżanki sympatyzujący z PiS wypowiedzą się na wyliczenia kosztów obietnic kandydatów na prezydenta? Komorowski 30 mld zł a Kaczyński dwa razy tyle?
2010-07-07 19:30
~Piotrek
Ja głosowałem na Jarka ale wygrał Bronek mamy nowego Prezydenta i niech mu się wiedzie jak najlepiej,A Wam wszystkim życzę godziwej pracy , płacy i dużo zdrowia bo to najważniejsze . Gratulacje i powodzenia.
2010-07-07 19:19
~Stary Wyszkowianin
A ile kosztował pogrzeb waszego wodza ?
2010-07-07 18:29
~Stary Wyszkowianin
Prosiaczek,łżesz,kłamiesz,aż się za tobą kurzy! Za komuny polski dług wynosił ok.60 mld $.Potem stare zostały spłacone,ostatnie "tamte długi" w ubiegłym roku.Oczywiście,że Polska zaciągała po 89 roku nowe kredyty i do dziś wynoszą one ok 230 mld $,ale powstały przez z górą 20 lat i są one NICZYM w porównaniu z tamtymi 60 mld za komuny.Nie trzeba być wielkim ekonomistą,żeby porównać sobie tamten dolar do dzisiejszego.Np.w 86 roku 0,5 l. wódki w Pewexie kosztowało 55 centów!! A dziś ile? Piętnaście razy tyle!!!!!
2010-07-07 17:09
~Prosiaczek
Stary Wyszkowianinie większość Polaków nie wie że rząd zadłużył kraj o dodatkowe 200 mld złotych w ciągu 3 lata tylko po to aby zamydlić ludziom oczy "zieloną wyspą" i utrzymać się przy władzy.
2010-07-07 16:24
~Stary Wyszkowianin
Prosiaczek,jakoś większość Polaków nie sądzi,żeby Polska gdzieś dryfowała,ani że postępuje jakaś degeneracja polskiego społeczeństwa.
2010-07-07 14:29
~Prosiaczek
Bronek prezydentem a Donek premierem. To oznacza tylko postępującą degenerację polskiego społeczeństwa i pogrzebane szanse Polski na szybki rozwój (przypominam że PO rządzi od 3 lat a Polska dryfuje od kryzysu do kryzysu).
2010-07-07 14:16
~gs
Generalnie wynik w Wyszkowie mnie nie zaskoczył, ale akurat tym się nie przejmowałem. Zależało mi, aby J. Kaczyński nie został prezydentem.
2010-07-07 13:53
~pi
A propos prywatyzacji służby zdrowia, którą tak straszył JK i popierała go pani Dziemianowicz,to już nic z tego nie rozumiem- bo przecież jej mąż jak wiem pracuje już w prywatnej służbie zdrowia. Czyżby chciała żeby tę dziedzinę służby zdrowia "upupliczniono"?
2010-07-07 13:42
~miki
a który to taki prawdziwy polak - prosiaczek? Waldemar Sobczak się kryje pod tym pseudo czy inny aparatczyk pisowski. Spotkałem się niedawno z określeniem że na Komorowskiego głosowała żydokomuna teraz menele z parku miejskiego. Poziom naprawdę imponujący. Nic dodac nic ując i jeszcze powie menda jedna z drugą że ma wyższe wykształcenie.
2010-07-07 13:33
~Menel
O ! przepraszam,ja również czuję się menelem,co prawda nie z parku,ale "Rolnika" i głosowałem za Kaczyńskim,więc proszę z szacuneczkiem trochę.
2010-07-07 13:24
~Prosiaczek
Wszystkie manele z parku miejskiego i nie tylko które głosowały na Bronka mogą teraz czuć się elitą narodu.
2010-07-07 13:11
~salonowy bohater
" Nie będę ukrywał, że głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego, ..." Wyjątkowo odważne i budujące dla sympatyków wyszkowskiego PiS stwierdzenie. Niesamowicie, można powiedzieć !!! Tyle, że dla słabo, albo nie znających w ogóle realiów funkcjonowania przewodniczącego PiS w samorządzie.
2010-07-07 12:26
~Stary Wyszkowianin
Choć rzeczywiście,pochowanie brata na Wawelu było dla Jarosława ważnym elementem jego własnej kampanii wyborczej,to jednak nie znajduję w polskiej tradycji przykładów wyrzucania nikogo z jego grobu.Raczej niech tam spoczywa w spokoju i przypomina wszystkim jak jego brat chciał dojść do władzy.
2010-07-07 11:58
~z wyników wyborów w Polsce
cieszę się, bo widzę, że mój głos jednak miał w tych wyborach znaczenie, mieszkańcom wschodniej Polski życzę więcej szkół wyższych i lepszego wykształcenia, ludzie, to naprawdę nie boli myśleć samodzielnie, PO życzę m.in., aby jak najszybciej uchwaliła ustawę absolutnie zabraniającą komukolwiek niezależnie od pełnionej funkcji i rangi wchodzenie czy kontaktowanie się z kabiną pilotów podczas jakiegokolwiek lotu (dlaczego Angela Merkel musiała koczować w kwietniu podczas pylenia wulkanu w Portugalii przez kilka dni? - bo jej nikt nie puszczał, dlaczego prezydent USA pyta pilota czy możemy gdzieś lecieć?), oraz jestem za usunięciem z Wawelu grobu prezydenta, który zginął w niepotrzebnym wypadku, a którego brat usilnie próbował uczynić z niego bohatera. A ogólnie mam nadzieję, że ludzie w końcu zaczynają przeglądać na oczy
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Trwa zbiórka środków na zakup protezy dla licealistki z wyszkowskiego „Norwida”, Katarzyny Kamińskiej, która w tragicznym wypadku straciła...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa