Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Wypłakane dwa kilometry
Długo oczekiwana przez mieszkańców asfaltowa droga łącząca Łosinno z Leszczydołem Podwielątki została oficjalnie oddana do użytku 2 lipca 2010 r.
Starą drogę, która biegła częściowo po granicy gmin Wyszków i Rząśnik, trochę skrócono i wyprostowano.
- To jest wypłakana droga – mówi jeden z mieszkańców. – Staraliśmy się o nią 20 lat. Co wybory były, to nam obiecywano.
Spośród mieszkańców Łosinna o tę drogę szczególnie starali się: Genowefa Salwin, Marek Mielczarczyk, Tadeusz Jędrzejczyk, Tadeusz Pergół, Tadeusz Gutowski, Ryszard Mielczarczyk.
- Było różnie – wspominają. -  Ale się udało.
Zaprojektowana przez Marka Wiesiołka, a wykonana przez Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg z Ostrowi Maz., droga ma długość 2.089 m, szerokość 5,5 m. Przedsię-wzięcie obejmowało przebudowę drogi o nawierzchni gruntowo-żwirowej w Łosinnie o długości 1.547 m i dobudowanie części drogi o długości 542 m, łączącej Łosinno i Leszczydół Podwielątki. Wykonano jeszcze z kostki brukowej drogę do szkoły w Łosinnie. Droga przebiega przez tereny dwóch gmin. Kosztowała 1.645.651 zł, z czego Gmina Rząśnik zapłaciła 272.348 zł (za 305 m.b.), a pozostałą kwotę Gmina Wyszków.
Jeden radny, jeden burmistrz, jeden wójt
Na otwarciu drogi byli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, wójt Jan Kozon, projektant i inspektor nadzoru Marek Wiesiołek, wykonawca Józef Smakosz. Modlitwę odmówił i drogę poświęcił proboszcz z Woli Mystkowskiej ks. Jan Domiński.
- Pozwólcie, szanowni zebrani, przyjaciele moi, że będę wam życzył, żeby wszyscy na tej drodze nie mieli kłopotów, żeby z tej drogi wszyscy wracali szczęśliwie do domu. Cieszę się z tego, że jakiś udział w niej mam. I mam tę satysfakcję, że wreszcie w mojej rodzinnej wsi coś takiego się stało – za te słowa wójt Jan Kozon został nagrodzony oklaskami.
Wójt namawiał mieszkańców do zgody, do wspólnego działania. Przypomniał, że wkrótce wybory samo-   rządowe i że wieś powinna wprowadzić do rady miejskiej swojego przedstawiciela.
- Z całego serca proszę, nie plączcie sobie w głowach nic, zagłosujcie na burmistrza Grzegorza Nowosielskiego w najbliższych wyborach, wybierzcie jednego radnego, a będziecie mieli i szkołę, i chęć do życia. Dzieci zaraz będzie więcej z tego tytułu, ksiądz będzie miał więcej roboty i zadowolenia. Jeszcze raz apeluję – jeden radny, szkoła będzie, i jeden burmistrz - nie ma innego. Taka jest moja wola, żeby się  nikt przeciwko temu nie wychylił!
- Jako samorząd gminy współpracujemy z wieloma samorządami: powiatowym, wojewódzkim i mam porównanie tej współpracy – zaznaczył burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Z Gminą Rząśnik współpraca jest wzorcowa. Dziękuję za zrozumienie, bo ta droga ma sens, kiedy jest wybudowana w całości. A wiecie, że grunty Gminy Rząśnik wchodzą klinem w grunty Gminy Wyszków. Sprawa wymagała zgody, determinacji, żeby radnych przekonać, szczególnie radnych gm. Rząśnik, bo ta droga ma mniejsze znaczenie dla mieszkańców tej gminy.
Burmistrz podziękował wszystkim zaangażowanym w budowę drogi, którą można jeździć z maksymalną prędkością 40 km/godz..
Burmistrzowi, wójtowi i mieszkańcom podziękował sołtys Łosinna Marek Mielczarczyk. Wspólnie przecięli symboliczną wstęgę na drodze.
ES
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2010-07-16 10:41
~wacek
do obserwatora - słabo obserwujesz życie polityczne o wyborze wójta nie decyduje wójt
2010-07-15 11:01
~obserwator
Niech Pan Kozon powstrzyma się od agitacji na rzecz Pana Nowosielskiego chyba że agituje za nim jako swoim następcą na stanowisku wójta Rząśnika to nie mam nic przeciwko temu. A swoją drogą kadencja wójta, burmistrza lub prezydenta miasta powinna być ograniczona do 2 kadencji tak jak to jest w przypadku urzędu Prezydenta RP. Nie rozumiem dlaczego w przypadku samorządów ma być inaczej.
2010-07-13 23:00
~Mieszko
...być może, moja wypowiedź nie jest obiektywna... zawsze uważałem, że działania samorządowców nie powinny być związane z polityką. Nie widzę tu żadnego zrywu, przejdź (przejedź) po mieście i okolicach i przekonasz się czy się cokolwiek zmieniło, uważam, że tak...noooo, chyba, że wzrok już nie ten...
2010-07-13 10:39
~observator
do mieszka myślę ze twoja wypowiedz nie jest obiektywna. Należy wytykac politykom kiepski styl politykowania,a wg mnie takim mozna nazwac nagły zryw w iwestycjach i medialne szumy wokół tego. To cykliczne i za 4 lata równiez sie powtórzy, obojętnie kto wygra wybory. PRECZ Z OWSIANKĄ, JUSTYNKĄ I CURUŁEM
2010-07-13 08:24
~wacek
Kapelusz Wójt Kozon zakłada nie dla parady ale gorączko wyborcza-nie jestem z tobą mimo to nie życzę ci obyś nie musiał w taki sposób chronić się przed tym defektem
2010-07-12 11:25
~Mieszko
Takich mędrców jak kol. "do a nie mówiłem" jest u nas wielu..."do a nie mówiłem" na burmistrza w kolejnej kadencji !!! Przynajmniej będziemy mieli "gospodarza"...od gadania i narzekania. I...nie pęknij ze śmiechu, bo to dla społeczności wyszkowskie byłaby niepowetowana strata. A, "złość piękności szkodzi". Co do oceny intelektu, spójrz w lustro.
2010-07-11 19:43
~do a nie mówiłem
w najbliższym czasie planowany jest montaż oświetlenia na odcinku Białostocka-Natalin. Burmistrz wali na całego! Gospodarz się obudził przed wyborami! Śmiech mnie ogarnia ale i złość bo większość kretynów się na to nabierze!
2010-07-08 22:03
~Rz
Wójt Kozon ma rację! Głosujcie na burmistrza Nowosielskiego, nie plączcie sobie w głowach!
2010-07-08 15:14
~komuna wraca
PO i komuna razem współdziałają
2010-07-08 11:46
~Holland winner
Głosowanie na Grzegorza Nowosielskiego po 8 latach jego rządów to prawdziwa jazda bez trzymanki. Rozumiem Jana Kozona - już Marek Owsianka, Marek Curuł i inni pracownicy wójta chcą wrócić do Wyszkowa z banicji.
2010-07-07 20:20
~Kleofas
Wójt Kozon jest super, żeby nikt się przeciwko temu nie wychylił!
2010-07-07 15:48
~a nie mówiłem
w zeszłym tygodni - schody w tym - kawałek drogi w przyszły - proszę o propozycje....
2010-07-07 13:31
~gorączka wyborcza
- Z c a ł e g o s e r c a p r o s z ę, nie plączcie sobie w głowach nic, zagłosujcie na burmistrza Grzegorza Nowosielskiego w najbliższych wyborach, ....... T a k a j e s t m o j a w o l a, ż e b y s i ę n i k t p r z e c i w k o t e m u n i e w y c h y l i ł ! Gorączka wyborcza spotęgowana upałem. Udar mózgu, nieomal. Jeśli to mówi ten w słomkowym kapeluszu, to co myśli drugi z odsłoniętym, wysokim czołem.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Trwa zbiórka środków na zakup protezy dla licealistki z wyszkowskiego „Norwida”, Katarzyny Kamińskiej, która w tragicznym wypadku straciła...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa