Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Justyna Garbarczyk przewodniczy
Bez niespodzianek przebiegła 1 grudnia pierwsza w tej kadencji sesja rady powiatu. Jak tydzień temu zapowiedziała świeżo zawiązana koalicja powiatowa, przewodniczącą rady została Justyna Garbarczyk. Ze strony opozycji padły i słowa gratulacji, i żalu.
W obradach brało udział nie 19, a 17 radnych. Wybór na burmistrza automatycznie uniemożliwił głosowanie Grzegorzowi Nowosielskiemu. Rezygnację z mandatu złożył Adam Mróz, który zdecydował się pozostać na stanowisku zastępcy burmistrza. Podkreślił, że jego dobry wynik (uzyskał 1.471 głosów, najwięcej spośród radnych) jest zobowiązaniem wobec wyborców do kontynuacji działań. Pogratulował też radnym, którzy wykazali się „zdolnością koalicyjną” i argumentami do jej zawiązania. - Myślę, że współpraca między gminą a powiatem jest konieczna. Wykazuję się życzliwością i tego oczekuję od państwa – zakończył krótkie przemówienie.
Na najbliższej sesji radni wygaszą mandaty obu burmistrzów, a najprawdopodobniej na kolejnej ślubowania złożą ich następcy: Wojciech Nowakowski z listy PO i Krzysztof Chmiel z listy Wspólnoty Samorządowej.
(Nie) bez znaczenia
Zgłoszona przez Bogdana Pągowskiego, w imieniu PSL-u, Justyna Garbarczyk (PdW) nie była jedyną kandydatką na przewodniczącą rady. W imieniu opozycji kandydaturę Urszuli Mikołajczyk wysunął Waldemar Sobczak. Złożył też wniosek o możliwość zadawania pytań kandydatkom, ale większość radnych nie widziała takiej potrzeby. Wniosek poparło 6 samorządowców, 9 było przeciwnych, 2 wstrzymało się od głosu. Usłyszeliśmy więc tylko, że Justyna Garbarczyk jest doświadczonym samorządowcem, a Urszula Mikołajczyk - radną dwóch kadencji, byłą przewodniczącą komisji zdrowia, członkiem komisji rewizyjnej oraz rady społecznej SPZZOZ.
W tajnym głosowaniu kandydaturę Justyny Garbarczyk poparło 11 radnych, Urszuli Mikołajczyk – 6. Jak można się domyślać, swoje głosy na Justynę Garbarczyk oddało 8 radnych PSL, Teresa Trzaska i sama kandydatka. Jedenasty głos oddała Marzena Dyl, która do rady weszła z list PiS-u, dziś będącego w opozycji (czyt. na str. 5).
Przegrana otrzymała kwiaty od swojego męża. – Urszulo, żebyś miała więcej siły – życzył Zdzisław Mikołajczyk. Ona sama nie kryła żalu do dawnych współpracowników z PSL-u. – Tam, gdzie w grę wchodzi polityka i stanowiska, tam kończy się koleżeństwo – skwitowała. Wygranej pogratulował natomiast Waldemar Sobczak.
Justyna Garbarczyk podziękowała za zaufanie. – Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by w radzie nie było podziału na koalicję i opozycję. Tutaj zapadają najważniejsze uchwały nadające powiatowi ton. Wielu z nas ten powiat tworzyło – przypomniała. - Po drodze były i spory merytoryczne, które dzisiaj nie mają już jednak znaczenia. Myślę, że wspólnie możemy wiele osiągnąć.
Podobny wynik miały wybory wiceprzewodniczącego. Jedyny kandydat, pełniący dotychczas tę funkcję Tadeusz Michalik uzyskał 12 głosów. 4 radnych zagłosowało przeciw, 1 – wstrzymał się od głosu.
Statut rady powiatu przewiduje powołanie dwóch przewodniczących. Funkcję drugiego koalicja zaproponowała opozycji, ale ta jeszcze o wysunięciu kandydatury nie zdecydowała.
Na koniec sesji Waldemar Sobczak podziękował za współpracę poprzedniej przewodniczącej rady Małgorzacie Ślesik – Nasiadko. – Miała w sobie coś, co nas bardzo zintegrowało – podsumował.
Wybory starosty, wicestarosty i członków zarządu przewidziane są na sesji, która odbędzie się w środę, 8 grudnia. Jeśli spełni się scenariusz napisany przez koalicję, starostą pozostanie Bogdan Pągowski, jego zastępcami - Zdzisław Bocian i Teresa Trzaska.
 SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-06-28 21:40
~PSL
Co z tego że Pągowski ze wsi, ale lepiej rządzi niż Ci niby PO paprańcy z miasta w pierwszym pokoleniu. Niby Wyszkowiacy: Mróz z Woli i Nowosielski z Ulaska w gminie Somianka. I rządża miastem jak sołtys- wsią - wódeczką i zakąską.
2010-12-15 10:21
~wwy
wiocha rządzi Wyszkowem i tyle. Dziwię się radnym wybranym w Wyszkowie że się dają za nos wodzić wieśmakom. Co nato Pani Trzaska, Pan Bocian co naszym Burmistrzem chciał zostać
2010-12-14 22:57
~zaraz
Abstynent - może się jednak napij - bo klepiesz już bardzo oklepane tematy, które mało kogo interesują, a przy okazji zrób coś pożytecznego to może tak zdobędziesz trochę tak potrzebnej Ci popularności.
2010-12-14 06:55
~miki
czytając pewne komentarze odnoszę wrażenie, że niektórzy mają monopol na nieomylnośc - tak jak Jarosław :)
2010-12-13 23:02
~niestety wróciła
niestety wróciła nasza justynka, może znowu wrócą zasady - swojska kiełbaska, wódeczka i chłopaki - to będzie nowa jakość
2010-12-13 10:15
~abstynent
- Gen. Jaruzelski jest oceniany niesprawiedliwie. Powinien być oceniany obiektywnie i poważnie. Co złe, to my się do tego przyznaliśmy. Wielokrotnie przepraszaliśmy. Stan wojenny to była smutna konieczność. Myśmy ratowali Polskę. Uratowaliśmy wiele istnień ludzkich. Nie chciałem być współautorem nowej polskiej tragedii – powiedział w pierwszej części wywiadu dla Onet.pl generał Czesław Kiszczak, były minister spraw wewnętrznych, Prezes Rady Ministrów PRL, wicepremier i szef MSW pierwszego niekomunistycznego rządu. Jacek Nizinkiewicz: Co pan robi każdego 13 grudnia? Czesław Kiszczak: Żyję. Minione 20 lat spędziłem w szpitalach i na salach sądowych. Niedawno ukończyłem 85 rok życia. Pamięcią wracam do tych tragicznych dni grudniowych 1981 r. Po raz któryś dokonuję oceny moich decyzji i decyzji podwładnych. - Pod domem gen. Jaruzelskiego są coroczne demonstracje, - Jest to działanie bardzo naganne. Gen. Jaruzelski jest oceniany niesprawiedliwie. Powinien być oceniany obiektywnie i poważnie. Co złe, to my się do tego przyznaliśmy. Wielokrotnie przepraszaliśmy. - A przeprosił pan za stan wojenny? - A za co? To była smutna konieczność. Myśmy ratowali Polskę. Uratowaliśmy wiele istnień ludzkich. Wciąż pamiętam, że Polska i Polacy przegrali wszystkie powstania narodowe, że przelano morze krwi, zrujnowano kraj. Zwycięskie było tylko Powstanie Wielkopolskie, ale chyba dlatego, że organizowali je Poznaniacy. Nie chciałem być współautorem nowej polskiej tragedii. - A za ofiary, które poniosły śmierć podczas stanu wojennego nie zamierza pan przeprosić? - Jest aż 14 ofiar stanu wojennego. Wielokrotnie za nie przepraszałem rodziny poległych. Składałem wyrazy ubolewania poszkodowanym. - Są 122 ofiary stanu wojennego. - Nieprawda, to są liczby z sufitu. Wielokrotnie zwracałem się do marszałka Sejmu, żeby z trybuny Sejmowej rozliczył owe zbrodnie. Nie rozliczył, bo nie ma tych zbrodni. W zasadzie wszystkie media elektroniczne i prasa, poza takimi tygodnikami jak "Nie", "Przegląd" i nie ukazująca się już "Trybuna" podają na temat stanu wojennego nieprawdziwe dane. Wtórują im liczne publikacje książkowe i wystąpienia funkcjonariuszy IPN i niektórych polityków. - A według pana, jakie są prawdziwe dane na temat stanu wojennego? - Ponad 50 procent Polaków uważa, że wprowadzenie stanu wojennego było zasadne i konieczne. 14 grudnia 2009 r. Tomasz Lis przeprowadził rozmowę telewizyjną z gen. Wojciechem Jaruzelskim i na pytanie, czy gen. Jaruzelski dobrze się przysłużył Polsce, pozytywnie odpowiedziało 85 procent telewidzów. Na "nie" było tylko 15 procent..." Niedługo Kiszczak i Jaruzelski będą bohaterami mimo, że pogrążyli Polskę w wieloletnim maraźmie
2010-12-12 21:39
~więc
To jest prawda,niestety!
2010-12-12 13:19
~~~
Znowu bagno. Byle jak, z byle kim ... aby do koryta
2010-12-12 07:54
~MarianP
Czy ta pani ze zdjęcia to Garbarczyk? Pytam bo nie znam a wiele słyszałem dobrego i jeszcze więcej złego. Muszę jednak przyznać, że wygląda ki na bardzo leciwą.
2010-12-11 00:15
~Solo
Idźta wszyscy do domu!
2010-12-09 20:06
~pisowiec
Nasz Waldek jak żywe srebro, wszędzie go pełno. tu zgłasza tu dziękuje. Pozna Pągowski pazury Waldemara w opozycji
2010-12-09 17:18
~hi hi
Więcej niespodzianek było na drugiej sesji, ha ha
2010-12-09 06:54
~miki
A Ty Annnnnnnnnnnnnnnno chcesz by jak najszybciej się skończyła ta kadencja?
2010-12-08 19:50
~annnnnnnnnna
cztery lata miną szybko a wy się srac...... jak by to była kadencja do końca i jeszcze jeden dzień dł....
2010-12-08 19:47
~mmm
W Mikołajczykowej jest tyle jadu, że mogła by cały powiat zatruć.
2010-12-08 18:11
~/..\\
A trzaska jest teraz zielono-czerwona, Jak długo? Jak długo będą płacić
2010-12-08 17:58
~miki
Komentarze Pani Mikołajczykowej jak zwykle są bardzo złośliwe. Nie potrafi przegrywac - gracz polityczny od 7 boleści.
2010-12-08 14:47
~robert
dobrze ze mróz nie został starostą
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
- do swoich rówieśników zwraca się licealistka Katarzyna Kamińska, która 3,5 miesiąca temu uległa poważnemu wypadkowi. Z szerokim uśmiechem na ustach...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa