DŁUGOSIODŁO: Świąteczne życzenia
By zażegnać to, co ludzi różni, by w drzwi samotnego zapukał ktoś bliski, by rodziny wyglądały dobrze nie tylko na zdjęciu – między innymi takie życzenia samorządowcy usłyszeli od dzieci podczas gminnej wigilii, która odbyła się w piątek, 17 grudnia.
Świąteczny nastrój stworzyli uczniowie SP w Blochach zabawnym programem artystycznym „Niech w naszych sercach będzie Betlejem”, przygotowanym pod kierunkiem Zofii Borowskiej, Krystyny Borczon i Arkadiusza Skalika. Rozpoczęła go scena w piekle, gdzie diabełki cieszyły się: „Grzeszy cały świat. A najbardziej władza grzeszy, co szczególnie piekło cieszy”. Bohaterów niepokoiły doniesienia o przyjściu na świat Dziecięcia, które zmyje wszystkie grzechy.
Anioł zaprosił do stajenki przedstawicieli różnych zawodów i środowisk. Rzemieślnik obiecał zbudować murowaną szopkę, wójt – doprowadzić gaz, by było w niej ciepło, policjant – ochronę Betlejem, dzieci – śpiewanie kolęd (przy okazji poprosiły o wydłużenie ferii, likwidację jedynek i dwój), lekarz – przyniósł leki. Pojawili się też taksówkarz, nauczycielka i zakonnik.
Dzieci życzyły m.in.: by rodzicom kochać było dane, by zażegnać to, co ludzi różni, by ludzie uśmiechem witali się co dzień, by nikt przed nikim nie musiał czuć strachu, by w drzwi samotnego zapukał ktoś bliski, by rodziny wyglądały dobrze nie tylko na zdjęciu. „Odnowę ziemi zacznijmy od siebie” – apelowały.
Betlejemskie światełko i opłatek przekazały wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu i proboszczowi Stanisławowi Marcowi, którzy przyłączyli się do życzeń uczniów.
- To dla nas wszystkich szczególny czas. Podsumowujemy, czego wspólnie dokonaliśmy w 2010 r. Był to rok ciężkiej pracy, wielu osiągnięć – dodał wójt. Podziękował społecznikom, radnym, sołtysom, urzędnikom, nauczycielom, służbom, ks. proboszczowi.
***
Korzystając z obecności przedstawicieli wszystkich szkół, Gminne Centrum Kultury przedstawiło wyniki konkursu „Bramy natury”, polegającego na przygotowaniu prezentacji multimedialnych. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęło Długosiodło, II – Sieczychy, III – Stare Bosewo. W kategorii gimnazjów zwyciężyło Długosiodło, II miejsce przypadło ZS w Starym Bosewie.
Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.
SB
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2010-12-24 07:03
~K.K.
A ja wójtowi Jastrzębskiemu i jego rodzinie życzę aby w Nowym Roku spotkało go tylko 10% krzywd jakie wyrządził mnie i mojej rodzinie będąc Starostą Powiatu Wyszkowskiego. Niestety patrząc na poczynania tej marnej moralnie osoby nasuwa się jedne wniosek - szkolenie tajnych współpracowników odbywało się starannie skoro do dzisiaj posługują się tymi metodami, korzystają z wówczas nabytej wiedzy mamiąc społeczeństwo tym razem Długosiodła. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kiedyś prawdziwy charakterek "stasiulka złotoustego" będzie powszechnie znany.