Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Za czyn 2010
Na wniosek Kapituły Starosta corocznie przyznaje Nagrodę za wybitny wkład na rzecz rozwoju i promocji Powiatu – tak precyzuje regulamin nagrodę „Za czyn”. Jest to „nagroda pieniężna w wysokości równowartości 1.000 euro netto” przyznawana w pięciu dziedzinach. Laureatami „Za czyn 2010” zostali: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło (działalność promocyjna), Denis Juniec (sport), Henryk Słowikowski (kultura), Jerzy Księżak (działalność innowacyjna), Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Kamieńczyku (działalność społeczna). 
- Chcemy nagrodzić osoby, instytucje, dla których 2010 rok był szczególny, wyjątkowy w działalności gospodarczej, kulturalnej czy sportowej – zaznaczył, otwierając uroczystość 1 marca w WOK Hutnik, starosta Bogdan Pągowski. - Wpłynęło 11 wniosków, kapituła wyłoniła 5 laureatów.
Nominowanych i laureatów nagrody „Za czyn” przedstawił wicestarosta Zdzisław Bocian - przewodniczący kapituły, pracującej w składzie: Marzena Dyl – przewodnicząca komisji oświaty rady powiatu, Józef Bieganowski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Agnieszka Powierza - z-ca kierownika Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Zdzisław Niziński – przedsiębiorca, Tadeusz Wasilewski – nauczyciel w-f, Maria Gajewska – dyrektor POKiS i sekretarz kapituły.   
Gość uroczystości, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk –pogratulował organizatorom pomysłu, a także „propagowania najlepszych stron naszej małej ojczyzny”. Zauważył, że nagroda obejmuje „wszystko to, czym żyjemy i czym żyć powinien człowiek”.  
- Bo tak: oświata, sport - czyli młodzież, etnografia -  czyli to, co nasi dziadowie, praojcowie wytworzyli, nie da się bez tego żyć – wyjaśnił. - Nie da się żyć bez innowacji i na koniec zostawiłem to, że nie da się żyć również bez Boga. 
Minister wręczył Markowi Zglecowi, który od kilku lat udostępnia swoje gospodarstwo w Kozłowie Starym na organizację Powiatowych Dni Pola, za promowanie powiatu wyszkowskiego, upominek i list gratulacyjny.  Dla wszystkich wystąpiła rewia „Sylaba”.
 
Laureaci „Za czyn 2010”
 
Działalność promocyjna 
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło 

 Wspiera działania z zakresu edukacji, kultury, oświaty, pomocy i opieki społecznej, upowszechnia sport, rekreację, aktywny wypoczynek. W roku 2010 zorganizowało wiele imprez sportowych i kulturalnych o zasięgu ponadlokalnym (m.in. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu imprezę „Sport dla Wszystkich”, a także Wielkie Grzybobranie), uczestniczyło w projekcie „Wzorowa sieć ekoturystyczna między Bugiem a Narwią” 
– Stowarzyszenie przeprowadziło szereg imprez promujących powiat wyszkowski – podsumował wicestarosta Bocian.
Nagrodę odebrała Ewa Krysiak (na fot.). – Dziękujemy za docenienie naszych wysiłków w dziedzinie promocji, będziemy się starali jeszcze lepiej i jeszcze więcej promować powiat wyszkowski w całym kraju, a jak się da, to nawet za granicą - zapewniła.


Sport 
Denis Juniec 

17-letni lekkoatleta, mieszkaniec Kamieńczyka, były wicemistrz Polski młodzików w sztafecie 4x100m oraz mistrz makroregionu i Mazowsza
W 2010 roku zdobył IV miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w sztafecie 4x100m, III - na Mistrzostwach Mazowsza w biegu na 200 m, wicemistrz Warszawy w biegu na 100 m i w skoku w dal, III - w biegu na 100 m w finale Gimnazjady.
- Będę dążył do tego, aby pojechać w przyszłym roku do Londynu na mistrzostwa świata – zapowiedział.
Do nagrody zgłoszeni byli także: uprawiający sztuki walki Paweł Deluga (nauczyciel Gimnazjum nr 3, instruktor boksu, kickboxingu, karate, kyokushinkai, szkoły sztuk walki Gimnazjon), Agnieszka Wojtkowska (instruktor terapii zajęciowej w DPS dla Dzieci Fiszor) oraz Uczniowski Klub Sporowy Polonez.  
 
  
Kultura 
Henryk Słowikowski 

Właściciel i kustosz Muzeum Etnograficzno-Historycznego w Kamieńczyku, wciąż wzbogacający swoją kolekcję (gospodarstwa rolnego i domowego, rękodzieła ludowego, militariów, motoryzacji, akcesoriów końskich, historii Kamieńczyka i flisactwa. W 2010 roku muzeum odwiedziło ok. 1500 osób. 
- Zaskoczenie – przyznał laureat-  cudów nie ma, ale się zdarzają od czasu do czasu. Długo trwało, ale jednak. Zapraszam wszystkich do zwiedzenia, bo naprawdę warto. Muzeum jest ciekawe. Bardzo ciekawy komentarz i wiele eksponatów, których już się nie widzi. A u mnie ich ciągle przybywa. Bez przerwy jeździmy, szukamy, ewentualnie skupujemy. Szczególnie zwracam się do szkół wyszkowskich, które są na ogół uodpornione na kulturę. 
Do nagrody zgłoszeni byli także: Andrzej Rębowski (prezes „Klubu 2012”), Borys Zolotnyk (przewodniczący Rady Powiatu Złoczowskiego Obwodu Lwowskiego na Ukrainie).
 
  
Działalność innowacyjna w gospodarce
PPHW Mleks sp. z o.o., prezes Jerzy Księżak.

Mleks to prężnie rozwijająca się firma, zatrudniająca ponad 200 osób, prowadzi 11 placówek handlowych.  W 2010 roku firma uruchomiła produkcję piekarniczo-cukierniczą - wyrób krówek  z logo „Mlekovity” pod nazwą „Wypasione”. 
- Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ktoś nas obserwuje, ktoś widzi. Dopiero w dniu dzisiejszym dowiedziałem się, że moje działania, moja praca, praca mojego zakładu i załogi jest dostrzegana i efekt tego – wyróżnienie, nagroda – powiedział wyraźnie usatysfakcjonowany prezes „Mleksu”. 
 




  
Działalność społeczna
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Loretto 

DPS „Charytatywne Dzieło Miłości im. ks. Ig. Kłopotowskiego” zapewnia opiekę kobietom w podeszłym wieku przewlekle chorym. Pozyskane w 2010 roku znaczne środki pozwoliły na modernizację i rozbudowę DPS-u (a także zagospodarowanie terenu wokół, ponad 8 ha), co przyczyniło się do utworzenia nowych miejsc pracy, zwiększyło możliwość opieki nad osobami przewlekle chorymi.
Nagrodę odbierała siostra Magdalena (na fot.). -  Zapraszamy serdecznie do Loretto, zawsze, o każdej porze – powiedziała, dziękując za nagrodę i dobrą, wzorcową współpracę z powiatem wyszkowskim.   
Do nagrody zgłoszona była także Danuta Przybysz (nauczycielka ZS nr 2, organizatorka akcji charytatywnych).





EB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2011-03-16 09:07
~Józek
prezes chce kupić działkę przy strudze i kombinuje, żeby było jak najtaniej. Do pierwszego przetargu nie przystąpił , ale wadium wplacil . teraz ogłosili drugi przetarg i cena jest o 10% nizsza.
2011-03-15 12:28
~Janie
Pomijajac skład kapituły - kontrowersyjną postacią wśród nagrodzonych jest pan prezes Księżak - działalności jego firmy zadzięczamy nie tylko wypasione krówki ale też smród strugi mającej swe ujście obok wizytówki Wyszkowa -kościoła św. Idziego.
2011-03-11 21:12
~robol
tak u niego dziś pracujesz a jak upomnisz się o swoje to jutro niepracujesz TO NIE TY PĄGOWSKI ŻE ZWALIĆ CIE NIE MOŻNA BO PRAWEM SIĘ ZASTAWIASZ chodz zobaczysz jak pracuje się u pseudo przedsiębiorców
2011-03-10 17:10
~mlekovita
ten to poniża i wykorzystuje ludzi,traktując jak śmieci.pracowałem u niego to wiem
2011-03-10 17:10
~mlekovita
ten to poniża i wykorzystuje ludzi,traktując jak śmieci.pracowałem u niego to wiem
2011-03-10 17:08
~wstyd
co te zakonnice wyprawiają ? - podobnie jak księża co oni wyprawiają.pchają sie do polityki,apanaży.a przecież są na służbie Bogu i człowiekowi i za darmo.,,bo cóż warta wiara za pieniądze.nie takie śluby składają Bogu;czystość,skromność,posłuszeństwo.
2011-03-10 16:22
~Olek
Nalewajk to nawet wiceministrem nie jest, nie promujcie tak bardzo tego osobnika.
2011-03-10 09:43
~toffi
"Wyrób krówek z logo Mlekowity" - to rzeczywiście ogromny wyczyn.
2011-03-10 08:28
~()
Z tego co piszą siostrzyczki na swojej stronie założyciel ks. Kłopotowski kupił przed wojną majątek w miejscu którego siostrzyczki urzędują do dzisiaj. Dlaczego więc skarb państwa w ramach zadośćuczynienia przekazał im około 80 ha lasów położonych na terenie nadleśnictwa drewnica
2011-03-09 20:36
~złota jesień
"Nie da się żyć bez innowacji i na koniec zostawiłem to, że nie da się żyć również bez Boga." Tyle tylko, panie ministrze , żeby odnależć Boga w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Loretto trzeba mieć 2 i pół tysiąca emerytury. Pana stać na to, żeby go tam odnależć, ja będę musiał szukać go w innym miejscu.
2011-03-09 17:35
~~~kwak
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Loretto jest najlepszą promocją powiatu bo na odpust przychodzi kilka tysięcy ludzi.Po za tym najlepiej aby o nagrodzie decydowały inne gremia niż radna powiatowa z Długosiodła i cała brać PSL. Tymczasem to za co jest nagroda robi Gminne Centrum kultury i sportu. Żenada!!!!!!!!!!!!!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Od 25 czerwca gmina i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na plażę przy moście samochodowym. Woda w Bugu pozytywnie przeszła badania sanepidu. Wkrótce...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa