Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Świętojańskie Dni Wyszkowa
Dni Wyszkowa 2011 rozpoczęły się już w czwartek Festiwalem „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. W piątek przed Hutnikiem, a  gdy padało w sali widowiskowej, odbywały się  przedstawienia, koncerty, warsztaty, pokazy taneczne. Sobota miała dwa akcenty: morski i sportowy.  Niedzielę zdominowały wyszkowskie zespoły, a serca wszystkich podbił Barvinok, zespół narodowy Ukrainy.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Kapryśna pogoda i w tym roku chciała popsuć plany organizatorom. Jednak przelotne ulewy nie przestraszyły widzów. W piątek mogli już poczuć smak prawdziwego festynu. Wata cukrowa, popcorn, darmowa degustacja „wiejskiego jadła” (piwo z miodem, chleb ze smalcem i ogórkiem), wielkie bańki mydlane, malowane twarzy, „skaczące” buty, ZOO z baloników i stoiska z artystycznymi wyrobami rękodzielniczymi.
Przedstawienia „Lucek i Pucek kontra wielka śmieciara”, o zgubnych skutkach niemądrych żartów, zanieczyszczania środowiska, palenia śmieci itd. zainteresowało najmłodszych widzów. Podobała im się także zabawa z wielką kolorową chustą. 
Ulewny deszcz zmusił jednak organizatorów do przeniesienia imprezy do sali widowiskowej domu kultury. Tam można było obejrzeć muzykę i tańce prosto z Czarnego Kontynentu w wykonaniu warszawskich bębniarzy ze Strefy Rytmu ( a potem uczestniczyć w warsztatach bębniarskich). Grupy taneczne oraz wokaliści (w repertuarze od Metalliki po Ewę Farnę) z WOK Hutnik zaprezentowali swoje niemałe już umiejętności.  Tańce w kręgu pokazały panie pod wodzą Hanny Gajowniczek. 
Pokazy akrobacji rowerowych showbike zgromadziły, mimo powracającego ciągle deszczu,  sporo publiczności. Piotr Sońta pobił o 4 cm swój życiowy rekord - przeskoczył na rowerze poprzeczkę zawieszoną na wysokości 114 cm. 
Gdy na ulicy pokaz street dance dawała wyszkowska grupa Perra Jump, na scenie instalowały się lokalne zespoły muzyczne. Młodzież doskonale bawiła się przy muzyce „Animals Turbo” i „Twisted Crackers”.
Starsi widzowie śpiewali razem z Kapelą Wileńską podczas jej godzinnego koncertu. Wieczorem wyszkowianie, dzięki Teatrowi Ognia „Avatar” z Legnicy, przenieśli się do Ogrodu Elfów, by między krainą jawy i snów obejrzeć ceremonię podsycania ognia życia elfów. 
 
W morskim klimacie
W sobotę obchodziliśmy Wyszkowski Dzień Morza. Przy Grocie Matki Bożej z Lourdes w parafii św. Idziego została odprawiona Msza św. i odbył się koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ligi Morskiej i Rzecznej pod dyrekcją kmrd. Józefa Kowalewskiego.
Delegacja Ligi Rzecznej i Morskiej złożyła kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterstwo marynarzy w czasie II wojny światowej. W przerwach pomiędzy utworami muzycznymi wręczane były wyróżnienia i dyplomy m.in. za uczestnictwo w XX Zlocie Jungów Morskich, za pracę na rzecz orkiestry, dla najmłodszych jej członków, którzy nie opuścili ani jednej próby. 
 
 
Bieg Świętojański
Ponad 50 osób wzięło udział w Biegu Świętojańskim na dystansie 10 km, który w sobotę odbył się w parku miejskim. Niestety, znacznie mniej zawodników pobiegło w młodzieżowej rywalizacji na 3 km. A szkoda… 
Wśród biegaczy na krótszym dystansie najlepsi okazali się: Magdalena Oczkowicz, Kinga Siemieniewska i Klaudia Depta (wszystkie z Wyszkowa) oraz Kamil Składanek (Leszczydół Nowiny), Paweł Rębała (Ostro-łęka) i Krzysztof Jurczyk (Wysz-ków).
W głównym biegu triumfowali przyjezdni. Wśród kobiet była to Renata Kalińska (Piaseczno), która wyprzedziła wyszkowianki: Weronikę Szymańską i Edytę Gołębiewską. Pierwszy na mecie był i zdobył największy puchar zawodów Tomasz Chawawko (Dębno). Drugi dobiegł Sylwester Kuśnierz (Tomaszów Lubelski), a trzeci Dariusz Król (Wołomin). Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody finansowe (odpowiednio 500, 300 i 150 złotych), a także zaproszenia do „Centrum Odchudzania i Odżywiania” (fundatora tych nagród), gdzie będą mogli sobie dokonać m.in. pomiaru na profesjonalnym analizatorze składu ciała.
Zawody obserwowało około 100 widzów.
 
 
Na wyszkowską nutę
W niedzielę na skwerze Jana Pawła II, gdzie stanęła, duża, przestrzenna scena, widzów z godziny na godzinę przybywało. Najpierw prezentowali się wyszkowianie: Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” z Leszczydołu Nowin, zespoły śpiewacze seniorów: „Wyszkowiacy”, „Nadbużanie” i „Wrzos”, roztańczony i rozśpiewany „Oberek”, mlodzieżowe zespoły taneczne, które występowały w tegorocznym „Deptaku”. 
W dynamicznym programie, zawierającym wiele filmowych melodii, ale także znane przeboje,  „Orkiestry dęte” czy „Być kobietą”, zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP pod batutą kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego.
 
Barvinok!!! 
Zespół Tańca Ludowego BARVINOK z Winnicy na Ukrainie tym razem wystąpił w 60-osobowym składzie, a liczy  1.200 członków (każdy z nich gra co najmniej na 3 instrumentach). Bijąca od młodych artystów radość i energia szybko przeniosła się na publiczność, która gorąco nagradzała ich występy. Zespół zaśpiewał też po polsku (Szła dzieweczka do laseczka, Miała baba koguta, Pieniążki kto ma i Hej, sokoły). Miał też krótki wspólny występ z „Sylabą”, która wcześniej pokazała sporą część swojej ostatniej premiery.  
W niedzielnym programie było wiele zmian, a zakończenie – puszczanie wianków i pokaz laserowy opóźniło się o ok. półtorej godziny. Później występowała tez kapela folkowa „Redlin”.
Jednak wyszkowianie przyjmowali to ze stoickim spokojem, widocznie mieli na co czekać.
Organizatorzy Dni Wyszkowa są zadowoleni, szczególnie z niedzieli, choć zdają sobie sprawę z niedociągnięć. – Może ludzie nam wybaczą, że wszystkiego nie przewidzieliśmy – mówi naczelnik wydziału promocji urzędu miejskiego Lidia Stępkowska. Zapewnia, że za rok będzie jeszcze lepiej. 
K.A.T., SB, EB, ES
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Zobacz także


Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2011-07-06 08:15
~ela
Zgodnie z tradycją wszyscy narzekają. Taki to kraj tacy to ludzie itd Powtórzę tradycyjnie też -zaorać to wszystko może wtedy będzie fajnie? Jak zmienić mentalność piszących te komentarze? Udana impreza to była.
2011-07-02 09:53
~Joanna
W Polsce bywam raz dłużej, raz krócej. W ostatnich latach są to pobyty całkiem świadomie krótkie. Ciągną mnie do Polski miejsca znane, rodzina, przyjaciele, ale odrzuca narastające obrzydzenie wobec upadku życia obyczajowego, moralnego, kulturalnego i umysłowego. Ani trochę nie rekompensuje mi tego rozwój gospodarczy. Cieszę się, że dwoje z moich dzieci osiadało w UK, gdzie będą rodzić dzieci, a pracujący w kraju syn snuje właśnie plany dołączenia do brata i siostry. W Polsce upadek jest zaprogramowany ideologicznie - poziom życia obyczajowego, kulturalnego, moralnego i umysłowego ma być zanegowaniem poziomu PRL-owskiego, czyli równania w gore. I jest.
2011-06-30 21:53
~&&
Następne wywalenie pieniędzy w błoto będzie 31 grudnia.
2011-06-30 18:45
~Jerzy
ja powiem krótko - kto był odpowiedzialny za organizację i ile to kosztowało
2011-06-30 17:37
~obserwator
"organizatorzy sa zadowoleni" - samouwielbienie A moze spytać mieszkańców czy ich podatki są racjonalnie wydatkowane
2011-06-30 16:59
~Wojciech
Totalna porażka organizatorów, chyba dla siebie zrobili ta imprezę Burmistrz powinien wyciągnąc konsekwencje służbowe w stosunku do pracowników którzy byli odpowiedzialni za organizację. Wydano duże pieniądze i było dużo wpadek
2011-06-30 15:03
~przechodzień
No gratulacje za "ORGANIZACJĘ". Ja dowiedziałem się o Dniach Wyszkowa w ostatnim dniu jak przejeżdżając zobaczyłem ciemności i tłum ludzi na ulicy. Myślę sobie -WYPADEK, zobaczę co się dzieję i na szczęście zdążyłem na pokaz laserów. Dobrze, że się opóźnił o 1,5 godziny. Oby tak dalej organizatorzy. Poniżające choć plus, że wogóle się dzieje.
2011-06-30 11:31
~wiecha
Barvinok - pierwsza klasa,bardzo mi się podobał. Ci nasi Wyszkowiacy i inni niech się uczą,tylko ciekawe czy dotrwali do ich występu?
2011-06-29 22:50
~gs
Ja mam tylko uwagę do ogłoszenia o tej imprezie. Wg mnie powinno być więcej plakatów. Np nad ulicami powinny wisieć transparenty z informacją o dniach Wyszkowa...
2011-06-29 21:22
~@@
No tak, łaskę zrobili burmistrzowi, że przyszli. Bo mogli nie przyjść i narzekać w inernecie, ze nic w Wyszkowie się nie dzieje.
2011-06-29 16:14
~bbb
i niekończący się potok podziękowań dla burmistrza, aż mdliło od słuchania, a zero podziękowania dla mieszkańców, że w ogóle przyszli
2011-06-29 14:52
~wyszkowianin
Totalna klapa.Najpierw mówią że pokaz laserowy będzie o 22,a potem ten beznadziejny zespół który się stroił ponad 30 minut (nie wiem po co sie stroili jak pewnie i tak wszystko leciało z dyskietki) i w efekcie kupe ludzi zaczęło gwizdac i opuszczac plac bo jak wiadomo większość w poniedziałek pracuje (jakby pokazu nie można było zrobić w sobote).I z tego co wiem pokaz był o 23:40 - ponad półtorej godziny po czasie.Ładna organizacja.Tak trzymać dalej!!!
2011-06-29 14:34
~BOCIAN
Mimo wielu niedociągnięć była to fajna impreza. Bardzo mi się podoba ten skwer na którym była scena. Może trochę mało miejsca, ale jest tam bardzo ,,klimatycznie". Mam nadzieję,że częściej będą się tam odbywały koncerty. Jedna rzecz bardzo mi się nie podobała: w czasie pokazów laserowych jak i wcześniej podkreślanie,że to Pan Burmistrz Nowosielski jest sponsorem tej imprezy, że to dzięki niemu to się odbywa. W pewnym momencie bałem się,że zobaczę jego podobiznę na elewacji kościoła.
2011-06-29 14:09
~goś
Nie, nie mieli na co czekać. Organizacyjnie wielka klapa. W piątek pogoda nie sprzyjała, ale było zaplecze w postaci hutnika gdzie poszczególne występy się przenosiły. Tylko dlaczego nikt nie informował? Po co był ten cały KONFERANSJER? Ilość osób nie robiła wrażenia pozytywnego - zresztą nie dziwne - jeśli ludzie przychodzili i widzieli tylko typa na szczudłach zabawiającego dzieci. Niestety nie wszystkim przyszło do głowy, że coś tam się dzieje w hutniku. Tym bardziej, że jedyne co widziałam w hutniku to zamkniętą salę widowiskową i dziewczyny częstujące - ludowymi przysmakami - makaronem z orientalnej sieciówki. Na szczęście nie było tego złego, wiele można wybaczyć - najważniejsze, że dzieciaki miały radochę. Ale niestety w niedzielę wszelkie wybaczanie niedociągnięć odpłynęło razem z wiankami. Jak można tworzyć program imprezy i wprowadzać tak wielkie zmiany, które dają opóźnienia w postaci 1,5 h. I o ile w dzień może większej różnicy to nie miało, a tyle przy chłodnym wieczorze miało kolosalne znaczenie. Nie rozumiem niektórych błędów w organizacji, błędów które logistycznie załatwiłyby dzieci z podstawówki. Przykładowo - ustalenie pokazu laserów na godz. 22, a o 22.30 - mówienie, że pokaz się nie odbędzie póki nie będzie ciemo. Dwa - wysłano ludzi na skarpę, by zobaczyli spływ kajakowy z pochodniami, a gdy wrócili musieli czekać ponad 20 min na koncert, bo zespół dzwnym trafem nie mógł rozstawić się w momencie gdy ludzie wyszli. A i dodam jeszcze, że pomimo, że zrobiło się ciemno, pokaz zacznie się za godzinę.. Takie błędy psują ogólne wrażenie o imprezie. No i na koniec - chyba zgodnie z pierwszym planem o pokazie wyłączono latarnie w okolicy. Niestety większość ludzi zmęczona czekaniem zrezygnowała z imprezy i na przejściach oraz w okolicy prześć przy rondzie zrobiło się dosyć niebezpiecznie.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Od 25 czerwca gmina i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na plażę przy moście samochodowym. Woda w Bugu pozytywnie przeszła badania sanepidu. Wkrótce...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa