Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


PIŁKA NOŻNA: Zasłużony awans Bugu II
W drugim sezonie gry Bugu II Wyszków w B-Klasie zespołowi udało się wywalczyć awans o klasę wyżej. Nie przeszkodziły już pozaboiskowe rozstrzygnięcia.
Przypomnijmy, że w 2010 r. Bug nie awansował tylko dlatego, że MZPN anulował wyniki Salosu Legionowo za mecz, w którym Bug otrzymał walkowera. W efekcie - 2. miejsce w tabeli na koniec sezonu, z przewagą 2 p. zajęła Rotava Nieporęt. Rok później awans wyszkowian był już zasłużony i bardzo pewny.
Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu łatwo było wskazać faworytów do awansu. Były nimi właśnie Bug oraz 4. w ub. sezonie GKS Dąbrówka. Te przewidywania w pełni sprawdziły się. Drużyna trenera Jana Majewskiego wygrała ligę, wyprzedzając rezerwy Bugu o 5 p. Dwa kolejne miejsca zajęły drużyny, które zostawiły po sobie wiosną bardzo dobre wrażenie. Zarówno Sarmata Warszawa, jak i stołeczna Błyskawica, gdyby nie słabsza runda jesienna, o awans walczyłyby do końca sezonu. Oba te zespoły miały co prawda słabsze trzy ostatnie mecze, jednak wiosnę i tak o niebo lepszą niż jesień. I to zapewne te dwa kluby będą głównymi faworytami w walce o awans w nowym sezonie.
Oprócz wywalczenia awansu, bardzo cieszą duże postępy, których w zakończonym sezonie dokonali w zdecydowanej większości bardzo młodzi jeszcze gracze rezerw. Kilku z nich, dzięki grze, ale także bramkom, przedostało się już na dobre na ławkę rezerwowych pierwszej drużyny. Najlepszym tego przykładem jest Łukasz Kamiński. 19-letni napastnik Bugu zdobył w sezonie 19 goli i choć nie został królem strzelców ligi, to m.in. te bramki pozwoliły mu na grę w „jedynce”. Bardzo dobrze rozwijają się talenty Jakuba Rejnusia, który nie przystąpił do gry jesienią, a wiosną zagrał trzy razy jako rezerwowy „pierwszego” Bugu. Jeśli kontuzje będą omijały Mateusza Maciaka, który jak dotąd go prześladowały, to przed tym 18-letnim obrońcą także rysuje się przyszłość w pierwszej drużynie. Co ważne, obaj są tzw. młodzieżowcami, co jeszcze bardziej ułatwi im grę w wyższej klasie. Swoim kolegom doświadczeniem z pobytu w „jedynce” służyli także Robert Szreiber, Piotr Podleś, Jacek Gołębiewski i Klaudiusz Gerek. Grą drużyny kieruje Adrian Parobczyk, utalentowany pomocnik, również z zadatkami na grę zdecydowanie wyżej niż w A-Klasie. Bardzo dobrze w roli zmiennika czuł się Adrian Szymański, zdobywca kilku bramek, wchodząc właśnie na zmianę. Szczególnie wiosną tego roku można było zobaczyć i odczuć pomoc graczy pierwszej drużyny młodszym kolegom z rezerw. 
Z pewnością, gdyby nie fala kontuzji w pierwszym zespole, ta pomoc byłaby jeszcze częstsza i wystarczyła do wygrania całej ligi. Po kilka meczów zagrali Krystian Ryczkowski, Michał Bogut, Marcin Wajdzik, Dominik Jarczak, Łukasz Kowalczyk, Mariusz Szajczyk. Ich gra i przede wszystkim bramki przyniosły dużo pomocy i doświadczenia młodszym kolegom. Wydaje się, że trener Andrzej Prawda podchodzi do drużyny rezerw z większym zrozumieniem niż Robert Podoliński i Marek Krzywicki. Dla nich drugiego zespołu w zasadzie mogłoby nie być i bardzo rzadko zdarzało się, by ktokolwiek, nawet z ławki rezerwowych „jedynki”, zagrał w meczu B-Klasy. Było to o tyle niezrozumiałe, że stanowiło szansę na regularne występy i ogrywanie piłkarzy, którzy na co dzień grali mało lub w ogóle.
W przekroju całego sezonu zespołowi trenera Arkadiusza Mielczarczyka przytrafiły się tylko dwie poważniejsze wpadki. Obie w rundzie jesiennej. Po bardzo słabym meczu Bug przegrał u siebie z Błyskawicą, a potem dostał w Zakroczymiu lanie od Wisły, ulegając aż 2:5. Jakimś usprawiedliwieniem dla porażki w tym drugim meczu był brak kadry na spotkanie. W Zakroczymiu z konieczności musiało wtedy zagrać kilku juniorów. 
Natomiast bardzo dobre mecze Bug rozegrał u siebie z Dąbrówką, w Zielonkach z Sarmatą, w Wołominie i Wesołej. Brawa należą się zwłaszcza za ten ostatni mecz. Bez żadnych posiłków z pierwszej drużyny gracze rezerw zwyciężyli na wyjeździe aż 5:0. Należy więc podkreślać, że w większości meczów w rezerwach Bugu występowali bardzo młodzi gracze. Średnia wieku drużyny to ok. 20 lat, najstarszym graczem był 27-letni Robert Szreiber, a w wyjściowym składzie zawsze znajdowało się co najmniej 7-8 młodzieżowców.
Nowy sezon zapowiada się atrakcyjnie przede wszystkim ze względu na derby powiatowe, w których Bug zagra dwukrotnie z WKS-em Rząśnik. Po roku przerwy ponownie zobaczymy w Wyszkowie rezerwy IV-ligowych Łomianek, które będą, obok WKS-u i AON-u Rembrtów, najbardziej wymagającym rywalem. W lidze nie zagra najprawdopodobniej 5. w tabeli Rządza Załubice, której Gmina Radzymin nie pozwoli dalej wykorzystywać terenów pod działalność klubu. Wydaje się więc, że zespół trenera Mielczarczyka stać będzie na co najmniej 5. miejsce i to bez pomocy graczy z IV ligi. Gdyby natomiast udało się kilka razy wykorzystać ich pomoc, nasze rezerwy mogą nawet włączyć się w grę nie tyle o awans, o ile o np. 3. miejsce na koniec sezonu. Myślenie o awansie w bieżącej sytuacji klubu trzeba odłożyć na później. Rezerwy w Lidze Okręgowej to byłoby na razie chyba zbyt wysoko jak na możliwości finansowe klubu i sportowe piłkarzy.
W 22 meczach Bug zgromadził 49 p., z tego 28 u siebie (9 zwycięstw + remis + porażka) oraz 21 na wyjazdach (7 + 4 porażki). Bramki - 74:31, z czego: 41:12 u siebie i 33:19 na wyjazdach.
Strzelcy: 1. Ł. Kamiński – 19, 2. A. Parobczyk – 8, 3. M. Chorzępa, J. Rejnuś – 7, 4. A. Szymański – 5, 6. K. Gerek, Ł. Kowalczyk, M. Maciak – 4, 7. P. Podleś, K. Ryczkowski – 3, 8. K. Kucharczyk, M. Wajdzik – 2, 9. M. Bloch, J. Gołębiewski, P. Kitliński, J. Kopiejewski, D. Maryniak, M. Mielczarczyk, M. Szajczyk, R. Szreiber, A. Wróbel - 1.
W meczach mistrzowskich wystąpili:
Bramkarze: Adrian Archacki, Michał Bogut*, Albert Głowacki, Mariusz Janasz, Dariusz Matusiak*, Łukasz Rogulski, Łukasz Sosnowski.
Obrońcy: Kamil Bloch, Maciej Czachór*, Adrian Gołębiewski, Jacek Gołębiewski, Dominik Jarczak*, Kamil Kucharczyk, Mateusz Maciak, Marcin Mielczarczyk, Robert Nogaj, Robert Szreiber, Bartosz Szala*, Marcin Szurawski, Marcin Wajdzik, Waldemar Woźniak*, Alan Wróbel*.
Pomocnicy: Marcin Bloch, Damian Borzymek, Damian Dawicki, Paweł Kitliński*, Adrian Nikodemski, Adrian Parobczyk, Damian Maryniak, Piotr Podleś, Jakub Rejnuś, Marcin Rosiński, Krystian Ryczkowski*, Mariusz Szajczyk*, Adrian Szymański, Jarosław Wyszyński*.
Napastnicy: Tomasz Cichocki, Michał Chorzępa*, Klaudiusz Gerek, Łukasz Kamiński, Jan Kopiejewski, Łukasz Kowalczyk*, Jakub Prus.
* - piłkarze pierwszej drużyny.
MiM
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji w centrum Wyszkowa, do której doszło we wtorek 7 czerwca. Opel, uderzony...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa