Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


DŁUGOSIODŁO: Świąteczna krasa domowego życia
„A ty, Betlejem, ziemio judzka, nie jesteś zgoła najlichsze spośród miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem Izraela” – cytatem z Ewangelii wg św. Mateusza dyr. centrum kultury Ewa Krysiak rozpoczęła XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się 18 grudnia.
- Dziś tę historię przypomnimy sobie poprzez najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe i noworoczne – kontynuowała. - Śpiewanie kolęd należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych, a te – jak twierdził przed laty wybitny etnograf Zygmunt Gloger – są krasą domowego życia tak, jak kwiaty są ozdobą roślin i ziemi.
Niełatwego zadania, jakim było wybranie spośród występujących tych najlepszych, którzy będą reprezentowali gminę na przeglądzie powiatowym, podjęli się Ewa Karczewska, Teresa Kośnik, Stanisław Kruciński, Grzegorz Kruciński i Łukasz Augustynik.
W najmłodszej kategorii wiekowej, klas 0 – III, bezkonkurencyjne okazały się przedszkolaki z Długosiodła: Jakub Rychlicki, Agata Rosińska, Oliwia Melion, Kinga Nowak i Milena Kęcka, które wykonały kolędę „Witaj dziecię”. II miejsce, za kolędę „Gore gwiazda Jezusowi”, zdobyli uczniowie ZS w Starym Bosewie: Natalia Składanek, Natalia Sowiecka, Łucja Kuczyńska i Damian Ordak, III – za utwór „Wiwat, wiwat” – dziewczynki z SP w Dalekiem: Aleksandra Kot i Emilia Nasiadko.
Paulina Puścian, uczennica ZS w Starym Bosewie, która wykonała „Kolędę dla nieobecnych”, zwyciężyła w kategorii klas IV – VI. Kolejne miejsca zajęli: Dominika Bartosek, Natalia Zdunek, Adam Nasiadka i Zofia Sówka z SP w Blochach („Jezusa narodzonego”) oraz Marta Kot i Julia Uziębło z SP w Dalekiem („Kolęda – jak pięknie brzmi to słowo”).
W najstarszej kategorii wiekowej Patrycji Wilczyńskiej, Marcie Sówce, Jakubowi Sztychowi, Michałowi Gąsiewskiemu i Dawidowi Bedeckiemu z Gimnazjum w Długosiodle zwycięstwo przyniosło wykonanie „Kolędy dla Piotra”.
Dwa kolejne miejsca zajęły gimnazjalistki ZS w Starym Bosewie: II - Aleksandra Kulesza („Ciemna nocy niepojęta”), III - Daria Kiełczewska („Cicha noc”).
Świąteczne spotkanie dyr. Krysiak zakończyła życzeniami, „by domy wasze dekorowały miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa oświetla zawsze wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli, niech was wszystko łączy, nic zaś nie dzieli.”
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
„Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka” – to przewodni temat 6. Dnia Nauki w gminie Wyszków, na który zaprosił burmistrz wraz z...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa