Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Uczta dla ducha
Powiatowy Przegląd Kolęd i pastorałek, który odbył się 12 stycznia w WOK Hutnik, jak co  roku dostarczył radości i wielu wzruszeń, a także pokazał, jak zdolne mamy dzieci i młodzież i wciąż poszukujących nowych utworów, aranżacji ich opiekunów. – Wszystkim gratulujemy pomysłów i odwagi – powiedział Zdzisław Bocian. – Tutaj docierają istne talenty. Cieszymy się, że jest ich tak dużo, że są rozwijane – podkreśliła przewodnicząca jury Edyta Jarosz. - Jest to uczta dla ducha – dodała Teresa Trzaska.
W Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanym od 13 lat, wystąpili reprezentanci gmin wyłonieni w gminnych eliminacjach. Na widowni oprócz wykonawców, czekających na swój występ, zasiedli zaproszeni goście, wśród nich m.in. ks. dziekan Waldemar Krzywiński, wicestarostowie Teresa Trzaska i Zdzisław Bocian, szefowie powiatowych instytucji.
Młodych wykonawców oceniało jury: Edyta Jarosz (przewodnicząca; dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego), Franci-szek J. Bieganowski (kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP), s. Cecylia Lewandowska (dyrektor DPS Niegów) oraz Jolanta Wiśniewska (instruktorka tańca w WOK Hutnik). 
Po wysłuchaniu wykonawców komisja udała się na naradę, a na scenie pojawiła się wspaniała góralska kapela z Łącka, która zaśpiewała nie tyko kolędy, ale np.  także „Białe Boże Narodzenie” oraz rock’n’rolla na góralską nutę. 
Rozbawieni widzowie na chwilę zapomnieli, że czekają na werdykt.  – Wszystkim gratuluję świetnych pomysłów i odwagi – zwrócił się do uczestników wicestarosta Bocian. – To efekt pracy także nauczycieli.
Nauczycieli zaproszono na scenę, a wicestarostwie wręczyli im dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie młodych wykonawców.
Jurorzy uznali, że poziom wykonawców był wyrównany. Szczególnie trudny wybór mieli w kategorii najmłodszej, klas O – III.  – Serce najbardziej krwawi – wyznała przewodnicząca jury. – Wszyscy są wspaniali i najbardziej przeżywają swój występ.
W tej kategorii I miejsce wyśpiewali uczniowie PSP w Porządziu: Małgorzata Żurawska, Michalina Ciecierska, Martyna Kołodziejczyk, Agata Deptuła i Daniel Mróz (wykonali „Gwiazdę betlejemską”, pod kierunkiem Marzeny Zwolińskiej i Barbary Włodarczyk). II miejsce zajął zespół PSP w Rybnie: Weronika Wojtkowska, Olga Bieńkowska, Julia Chmiel, Bartłomiej Jachacy i Marcel Dylak („Pierwsza gwiazdka”; Marianna Wołyniec), III – uczniowie PSPw Jackowie Górnym: Amelia Kasińska, Inga Pawłowska, Hubert Sobolewski, Adrian Sobolewski i Mateusz Ciach („Pójdziemy bracia”; Aleksandra Kalinowska).
W kat. klas IV – VI zwyciężyli: Damian Zarzecki, Michal Laskowski i Filip Balicki z PSP w Brańszczyku („Kiedy dzieckiem jest Bóg”; Dorota Owsianko i Olga Frankowska – Kędzior), II miejsce zajęły Karolina Zwolińska, Karolina Gałązka, Karolina Tarnażewska, Paulina Kowalska i Aneta Żurawska z PSP w Porządziu:  („Wiązanka kolęd i pastorałek”; Marzena Zwolińska i Barbara Włodarczyk), III – Anna Puchalska, Julia Undziakiewicz i Sandra Przybysławska z SP nr 1 w Wyszkowie („Zrodził się dzieciaczek”; Marzena Rojek).
Wśród gimnazjalistów jury najwyżej oceniło reprezentantów Gimnazjum w Długosiodle. Michał Gąsiewski, Patrycja Wilczyńska, Marta Sówka, Jakub Sztych i Dawid Bedecki zaśpiewali „Kolędę dla Piotra” (przygotowała ich Agnieszka Łazicka-Andrusiuk). Drugie miejsce przypadło zespołowi Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, w składzie: Natalia Szczechura, Amanda Nisio, Stella Śledziewska, Maryla Modzelan i Adam Wojtkowski („Betlejemska jasność”; Marta Kwaśny). Trzecie miejsce wyśpiewały, akompaniując sobie na gitarach, Patrycja Szurawska i Natalia Wóltańska („Ucieczka do Egiptu”; Tomasz Śnieżak).   
W kategorii szkól ponadgimnazjalnych jurorzy przyznali zwycięstwo uczniom ZS nr 3: Ewie Rapacz, Katarzynie Zagumnej i Natalii Iwańskiej oraz Michałowi Gigoniowi („Niech się raduje niebo i ziemia”; Grażyna Witkowska). II miejsce zajęli reprezentanci ZS nr 1: Joanna Stalmach, Katarzyna Stalmach, Kinga Winczewska i Patryk Leonik („Hola, hola pasterze z pola”; Marzena Gietka), III – uczniowie I LO: Ida Galązka, Adrianna Grądzka, Adrian Grzegorczyk, Mariusz Sztorc i Rafał Gołębiewski („Złota Jerozolima”; ks. Jarosław Świderek).   
W organizacji imprezy pomagali wolontariusze ZS nr 3 pod kierunkiem dyr. Elżbiety Michalik. 
EB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Twarzą w twarz, na scenie, a nie w wirtualnym świecie smartfonów spotkały się współczesne dzieci i nastolatki w kolejnym Tanecznym Deptaku. Twórcy...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa