Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


WĘDKARSTWO: Wędkarze podsumowali rok 2011
Zarząd Koła nr 88 Wyszków-Miasto podczas Walnego Zgromadzenia, które odbyło się w niedzielę 19 lutego, podsumował rok 2011. Odbyła się rzeczowa dyskusja, zgłoszono do realizacji kilka wniosków. Nagrodzono najlepszych wędkarzy.
W spotkaniu udział wzięło blisko 40 członków Koła. Zjawili się także goście: włodarze gmin Somianka oraz Brańszczyk. 
Zarząd - prezes Wiesław Piasecki, wiceprezes-sekretarz Kazimierz Żak, skarbnik Zbigniew Kołczyk, kapitan sportowy Waldemar Glinka oraz komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej Dionizy Ziemiecki - przywitali obecnych. Najważniejszymi punktami obrad było sprawozdanie z rocznej działalności zarządu. Omó-wiono też plan działania na rok 2012. 
W roku 2011 wzrosła liczba członków koła 1436 (1152 zwyczajnych, 255 korzystających z ulg, 29 młodocianych, do lat 16) do 1607 (1285 zwyczajnych, 200 korzystających z ulg, 122 młodocianych) . 
Udało się pozyskać fundusze na organizację imprez wędkarskich, pracę z młodzieżą, zakup sprzętu i remonty. Jak poinformował prezes Piasecki, Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW w  ocenie działalności kół przyznał wyszkowskiemu maksymalną liczbę 60 punktów.  Tym samym znalazło się ono w gronie ośmiu najlepszych w Okręgu Mazowieckim.
O pracy z młodzieżą mówił głównie Dionizy Ziemiecki. W styczniu 2011 r. została utworzona Młodzieżowa Szkółka Wędkarska „Spławik”, w której zajęcia prowadzą: Ryszard Kowalczyk (kierownik szkółki), Waldemar Glinka i Wiesław Piasecki. W zajęciach teoretycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Brańszczyku oraz w zajęciach praktycznych nad wodą uczestniczyło 36 osób. W ramach tych zajęć zorganizowano min.: konkurs plastyczny o tematyce wędkarskiej i ochronie środowiska, zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka, udział w Mistrzostwach Szkółek Wędkarskich na kanale Żerańskim, akcję sprzątania świata na terenie gminy Brańszczyk, spotkanie mikołajkowe, na którym podsumowano roczną działalność, wręczono wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników. 
Kapitan sportowy Waldemar Glinka podsumował działalność turystyczno-sportową. W 2011 r. zorganizowano min.: zawody podlodowe o puchar Zarządu Koła w Gnojnie, zawody spławikowe międzykołowe wspólnie z Kołem PZW nr 34 Komorowo o Puchar Czystości Wód w Przyborowie, zawody spławikowe o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego w Popowie, towarzyskie zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka w Wyszkowie, towarzyskie zawody spławikowe o Puchar Polskiego Banku Spółdzielczego w Wyszkowie, mistrzostwa Wyszkowa w wędkarstwie morskim (Bornholm), towarzyskie zawody spławikowe o puchar Stal-Metu w w Knurowcu, towarzyskie zawody w wędkarstwie spławikowo-gruntowym o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk w Brańszczyku, zawody spinningowe o Puchar Wójta Gminy Somianka w Popowie Kościelnym, rejs morski w okolicę wyspy Bornholm połączony z łowieniem dorszy. 
W imprezach wędkarskich wzięło udział w sumie 311 zawodników: seniorów 260, juniorów 43, kadetów-dziewcząt 17. Członkowie koła uczestniczyli również w imprezach organizowanych przez Okręg Mazowiecki: w dyscyplinie morskiej w Grand Prix Okręgu – 4 osoby, w mistrzostwach Polski – 2, w dyscyplinie spławikowej w 3 imprezach – 8.  
Drużyna koła zajęła II miejsce w Morskich Zawodach Eliminacyjnych do Kadry Okręgu we Władysławowie oraz III w Grand Prix Okręgu Mazowieckiego. Reprezentanci koła w drużynie Okręgu Mazowieckiego zajęli VI miejsce w Morskich Mistrzostwach Polski oraz VI - w Międzynarodowych Morskich Mistrzostwach Polski. Dionizy Ziemiecki został zwycięzcą rocznej klasyfikacji Okręgu Mazowieckiego w dyscyplinie morskiej. Przy kole działa, zarejestrowany w Okręgu Mazowieckim, Wędkarski Klub Siatkarski „Mimozy”, który organizuje dla swoich członków imprezy rekreacyjno-sportowe i turystyczne. 
W minionym roku przeprowadzono zarybienie rzeki Bug: narybkiem suma dwulatka (400 kg),  narybkiem wiosennym szczupaka (400.000 sztuk), narybkiem wiosennym sandacza (400.000 sztuk) oraz narybkiem jesiennym szczupaka i suma (po 400 kg). Ogólna wartość zarybień wyniosła 70.000zł. 
Przeprowadzono osiem akcji przeciwkłusowniczych, w których zwracano uwagę na zanieczyszczanie środowiska wodnego i brzegów rzeki Bug. Społeczna Straż Rybacka liczy obecnie sześciu strażników. Akcje przeprowadzano przy współpracy z Państwową Strażą Rybacką, policją oraz strażą miejską: skontrolowano 197 łowiących, pouczono 31 łowiących,  asystowano 3 osoby przy sprawach skierowanych do sądu przez PSR, asystowano 10 osób przy ukaraniu mandatem przez PSR, zatrzymano sprzęt kłusowniczy: 2 wędki uzbrojone, sieci stawne o pow. 56 m2. 
Na rok 2012 zaplanowano m.in.: organizacje minimum pięciu imprez – zawodów wędkarskich w różnych dyscyplinach, kontynuowanie zarybiania rzeki Bug w okresach wiosennym i jesiennym (wspólnie z Okręgiem Mazowieckim PZW ze środków na ochronę i zagospodarowanie wód), kontynuowanie pracy z młodzieżą szkółki wędkarskiej, przeprowadzenie co najmniej dziesięciu akcji przeciwkłusowniczych, kontynuowanie dyżurów członków zarządu w każdą środę w godz. 17 - 19. 
 
Nagrody
Pamiątkowymi pucharami zarząd koła nagrodził najwszechstronniejszych wędkarzy: kategoria junior: 1. Wiktoria Geski, 2. Grzegorz Kowalczyk, 3. Mateusz Bobowski
Klasyfikacja roczna
spławik: 1. Andrzej Glinka, 2. Jacek Dylewski, 3. Mateusz Glinka 
w wędkarstwie podlodowym: 1. Mateusz Glinka, 2. Andrzej Glinka, 3. Wiesław Jasiński
Klasyfikacja końcowa indywidualnych mistrzostw Wyszkowa w wędkarstwie morskim: 1. Dionizy Ziemiecki, 2. Arkadiusz Brejnak, 3. Grzegorz Nowosielski
Wniosek Marka Gizińskiego, by zatrudnić dodatkową osobę, pełniącą funkcje organizacyjne, m.in. by przyśpieszyć procedury wyrabiania kart nowym członkom PZW, zyskał aprobatę.  Kilka ciepłych słów pod adresem koła i jego członków skierowali wójtowie Andrzej Żołyński oraz Mieczysław Pękul. 
Zarząd Koła składa serdeczne podziękowanie wszystkim członkom, którzy ofiarną pracą społeczną i zaangażowaniem przyczynili się do realizacji zadań. 
Rgl

Komisja egzaminacyjna dyżuruje nadal w każdą środę miesiąca, w godz. 17-19 w siedzibie koła w WOSiR, przy ul. Kościuszki 54. 
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-02-27 16:29
~...
A w wygranych nie ma Adama Mroza? Coś tu nie tak!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa