Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


"Powiedz stary" przebojem festiwalu
Już po raz dziewiętnasty w Wyszkowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 – 70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. W tym roku szlagierów z minionych lat mogła wysłuchać szersza publiczność, festiwal po raz pierwszy odbył się bowiem nie w domu kultury, a w hali WOSiR. Był jednym z punktów obchodzonych od początku czerwca 510. Urodzin Wyszkowa.
Tradycyjnie festiwal odbył się w Boże Ciało (7 czerwca), tradycyjnie uczestniczyły w nim nie tylko gwiazdy muzyki (największą był znany z zespołu „Niebiesko Czarni” Wojciech Korda), ale i gwiazdy sportu; wśród zaproszonych gości znaleźli się bokserzy Józef Grudzień i Wiesław Rudkowski, mistrzynie Europy w podnoszeniu ciężarów Ewa Mizdal i Marzena Karpińska, kajakarz Władysław Zieliński, trenerzy: Wojciech Borowiak, Henryk Sozański, Danuta i Ryszard Soćkowie, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Zygmunt Wasiela oraz Paweł Deluga, trener wyszkowskiego boksera Mateusza Tryca.
– Powodem naszych spotkań jest powrót do piękna w słowie i muzyce – przypomniał prowadzący koncert członek jury Ryszard Wolański. Oprócz niego oceny występów 25 młodych artystów z całej Polski podjęli się: Krzysztof Heering, Janusz Kondratowicz, Aleksander Nowacki i Ryszard Poznakowski.
„W mieście, które słynie z utalentowanych mieszkańców i chętnie gości talenty” gości powitał burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Od prawie 20 lat nasze miasto jest gospodarzem festiwalu, który ma już swoją markę i swoje gwiazdy – zauważył.
Wśród zasiadających na widowni samorządowców i polityków był radny sejmiku mazowieckiego Marian Krupiński, który wręczył medal Pro Masovia pomysłodawcy i głównemu organizatorowi festiwalu Andrzejowi Rębowskiemu.

 
Laureaci Festiwalu
  • Super Grand Prix (nagrodę Ministra Kultury – srebrny klucz wiolinowy na agacie oraz 10 tys. zł) zdobyła Magdalena Chołuj z Morawicy (na fot.) za wykonanie piosenki „Powiedz stary”; otrzymała także wyróżnienia Ministra Edukacji Narodowej i Zakładu Fotograficznego Agfa StarPrint w Wyszkowie oraz Nagrodę Publiczności, ufundowaną przez przewodniczącego komisji promocji Rady Miejskiej Wojciecha Chodkowskiego
  • Grand Prix (nagroda prezesa SAWP Ryszarda Poznakowskiego w wys. 1 tys. euro) – Grupa „Szalone” z Elbląga za wykonanie „Kuligu”
  • I Nagroda Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego (3 tys. zł) – Sandra Mika z Krakowa za wykonanie piosenki „Obok nas”; otrzymała również wyróżnienie Ministra Sportu i Nagrodę „Gulczewskich Czterech Pór Roku”
  • II Nagroda Prezesa ZAIKS Janusza Foglera (2 tys. zł) – Marcin Staszek z Ćwiklic („Nie zadzieraj nosa”)

Pozostałe nagrody:
  • Dyrektora ZAIKS Witolda Kołodziejskiego (1 tys. zł) – Ewelina Babiarz z Warszawy („Zanim zaśnie dzień”)
  • Starosty Bogdana Pągowskiego (1 tys. zł) i wyróżnienie Prezesa PKOl – Anna Szatybełko z Malborka („Kochać znaczy żyć”)
  • Przewodniczącej Rady Powiatu Justyny Garbarczyk (1 tys. zł) – Patrycja Mizerska z Bielawy („Modlitwa o miłość prawdziwą”)
  • Przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Biernackiego (1 tys. zł) – Zofia Banaszak z Ostrowa Wielkopolskiego („Prośba o wyspy szczęśliwe”)
  • Europosła Jarosława Kalinowskiego (500 zł) – Dorota Sacewicz z Białej Podlaskiej („To był smuteczek nieduży”)
  • Wójta Gminy Długosiodło Stanisława Jastrzębskiego (500 zł) oraz wyróżnienia Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Agata Kujawa z Malborka („Damą być”)
  • Wójta Gminy Rząśnik Pawła Kołodziejskiego (500 zł) – Alicja Kuszowska z Malborka („Chłopiec z drewna”)
  • Dyr. POKIS Marii Gajewskiej (500 zł) – Agnieszka Nastarowicz z Łodzi („Okularnicy”)

Pozostałe wyróżnienia:
  • Posła Henryka Kowalczyka – Anna Buczkowska z Katowic („Nie wierz mi, nie ufaj mi”)
  • Prezesa Polskiego Związku Koszykówki – Kamil Czeszel z Torunia („Była to głupia miłość”)
  • Janusza Komana – Patrycja Mizerska, Sandra Mika i Anna Buczkowska
  • Prezesa Toyota Marki – Michał Babiarz z Torunia („Natalie – piękniejszy świat”)
  • Prezesa Klubu 2012 Andrzeja Rębowskiego i „Kuriera-W” – Natalia Kaczorowska z Wołomina („Dziewczyna ze snu”)
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-06-16 09:07
~?
O jaką sprawiedliwość chodzi? Chyba raczej "gwoli ścisłości".
2012-06-15 22:17
~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
Gwoli sprawiedliości nasza gazeta i fundacja w organizacji nosi nazwę "Gulczewskie Cztery Pory " (bez roku...)
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Twarzą w twarz, na scenie, a nie w wirtualnym świecie smartfonów spotkały się współczesne dzieci i nastolatki w kolejnym Tanecznym Deptaku. Twórcy...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa