Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Potężna wichura w Gulczewie
Około 180 złamanych drzew, uszkodzone domy i ogrodzenia – to efekt potężnej wichury, która w piątek 6 lipca ok. 16.00 przeszła przez Gulczewo. Straty szacuje się na ok. 200 tys. zł. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.
Najsilniej wichura uderzyła w nieruchomości miedzy ulicami Nadbużańską i Szkolną. - To nawet nie były minuty, a sekundy – opowiada nam właścicielka najmocniej uszkodzonego domu, na który przewróciły się trzy drzewa. – Było biało jak w zimę, a kiedy zobaczyłam, jak przewracają się te trzy modrzewie…
- Wszyscy się modliliśmy – dodaje jej mama. W domu przebywała cała rodzina z małymi dziećmi.
Zakres uszkodzeń na gorąco oceniał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Szczyt domu (z oknem) naszej rozmówczyni przechylił się o ok. 20 cm, inspektor nie pozwolił na użytkowanie tej części mieszkania.
Drzewa przewróciły się jeszcze na dwa domy przy ul. Szkolnej, konar wbił się w dach jednego z nich. Zatarasowały też obie ulice, uszkodziły kilka ogrodzeń i budynki gospodarcze. Uderzenie wiatru było tak silne, że w pobliskim lesie na ziemię runęło ok. 100 drzew.
Usuwanie skutków wichury trwało w piątek do późnych godzin wieczornych i następnego dnia. Strażacy w pierwszej kolejności usunęli drzewa z dróg, potem – przy pomocy podnośnika – z dachów uszkodzonych domów. W sumie przez dwa dni w Gulczewie pracowało 40 strażaków z PSP w Wyszkowie oraz OSP w Rybnie, Kamieńczyku, Lucynowie i Gulczewie. Ponieważ konary pozrywały linie energetyczne, zaraz po wichurze na miejscu pojawiło się także pogotowie energetyczne.
Informację na temat szkód spowodowanych przez wichurę starostwo wysłało do urzędu wojewódzkiego. Mieszkańcy, za pośrednictwem burmistrza, mogą ubiegać się o pomoc przysługującą ofiarom kataklizmów.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-07-18 09:56
~Zombi
Czy przypadkiem nie jest wskazane lub konieczne przedstawienie roszczen w urzedzie marszlkowskim ? .Czy przypadkiem nie jest konieczne szczegolowe poinformowanie spoleczenstwa o trybie proceduralnym w takim przypadku jak opisano lub w przypadku powodzi ? Urzednicy przerwaznie nie chca wiedziec lub wiedza i nie chca sie to wiedza podzielc lub mniej powiedza niz potrzeba ! W takich przypadkach nalezy spodziewac sie zainteresowania zlych ludzi.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Twarzą w twarz, na scenie, a nie w wirtualnym świecie smartfonów spotkały się współczesne dzieci i nastolatki w kolejnym Tanecznym Deptaku. Twórcy...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa