Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Smakowity festiwal
I Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku można zaliczyć do udanych. Było ludno, dużo się działo, a i pogoda sprzyjała.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

Festiwal Miodu i Chleba połączony był z odpustem w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kamieńczyku. Wzdłuż ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz na rynku stanęło mnóstwo stoisk i straganów oraz scena. Imprezę, której ideą było promowanie naturalnych produktów regionalnych wytwórców oraz promocja Kamieńczyka i okolic, prowadził Mariusz Kubeł. 
- Festiwal przewiduje wiele atrakcji, wiele wspaniałości, mam nadzieję, że zostaniecie z nami do końca dzisiejszego dnia – zachęcał burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Co może smakować lepiej tu, w Kamieńczyku, nad Bugiem, nad Liwcem, jak wspaniała kromka naturalnego, razowego chleba posmarowanego miodem z naszych pasiek? Życzę wszystkim smacznego i smakowitego festiwalu.
 - Cieszę się, kiedy ludzie się gromadzą bez alkoholu. Jest okazja, żebyśmy się poznawali, wzajemnie integrowali. To bardzo ważne spotkania – podkreślił ks. proboszcz Kazimierz Sztajerwald.
Dobrej zabawy życzyli zebranym również radny miejski Kazimierz Turek i sołtys Marek Curuł.
Impreza zaczęła się o godz. 13, ale już kilka godzin wcześniej u ujścia Liwca do Bugu amatorzy malarstwa stawili się na plenerowe warsztaty z prodziekanem wydziału malarstwa warszawskiej ASP prof. Wojciechem Cieśniewskim. 
Przy rynku swoje stoiska zorganizowali wystawcy: Powiatowy Związek Pszczelarski, PSS SPOŁEM Wyszków, Cukiernia - piekarnia J. Romanowski  Goworowo, Agroturystyka Justyna i Grzegorz Kaflikowie Brańszczyk, pszczelarskie gospodarstwo agroturystyczne Agrobarć, Kuźnia Kurpiowska z Pniewa, Bractwo Kamienieckie, restauracja „Gościniec pod Jesionem”. Oczy przyciągały dwie wystawy: „Od ziarenka do bochenka” oraz „Dawne i współczesne ule”. Wyszkowski oddział Towarzystwa Wiedzy Powszechnej zapraszał do kącika czytania. WOSiR zorganizował konkurencje sportowe dla dzieci i rodzin. 
Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze i taneczne: Wrzos, Wyszkowiacy, Nadbużanie i Oberek (musiały zaśpiewać co najmniej jedną piosenkę związaną z miodem), a także Eko-Kabaret-Urle. Było wiele konkursów, m.in. młócenia zboża, „szynkowy”, „miodowy”, „chlebowy”, wiedzy o Kamieńczyku, i bardzo dużo nagród, często cennych. Zwycięzcy biegu parami w workach w nagrodę będą mogli spędzić 2 dni w gospodarstwie agroturystycznym pp. Kaflików, a rower  wylosować mogła osoba, kupująca pieczywo na stoisku z Goworowa. 
Wiele osób uczestniczyło w spacerze śladami historii Kamieńczyka. Bardzo ciekawa była wizyta w muzeum etnograficznym Henryka Słowikowskiego i jego ujmująca gawęda o prezentowanych eksponatach.
Współorganizatorem imprezy, finansowanej z budżetu Gminy Wyszków, była Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”.
Elżbieta Szczuka
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2012-08-22 21:50
~Witman
No proszę jaka to na tym Świecie sprawiedliwość panuje jedni człowiekowi po spaleniu pomagają a drudzy tylko czekają na taką okazję i jak hieny cmentarne podstępem zagarniają .
2012-08-22 21:39
~Do widza
Ocalił powiadasz a to ciekawe jeszcze nigdy nie słyszałem o tym żeby wyłudzenie nazwać ocaleniem.Chyba że ty widzu jesteś takim samym wyłudzaczem jak i zacny muchomor sromotnikowy co to po spaleniu nie daje za owe saany nawet złotówki że o pługu do orki już nie wspomnę.Lepiej by było gdyby uregulował należność właścicielowi bo jak narazie to nie ma do nich prawa a jak tego nie zrobi to policja przetrzepie to muzeum i wtedy zobaczymy jaką drogą i zkąd Pan Słowikowski posiada tyle przedmiotów. Na ostro się kręci plomba.
2012-08-21 21:01
~widz
Ocalił te 2 saany i za to mu chwała.
2012-08-21 18:07
~MUZEALNIK
A tak tak:) podobno właściciel muzeum etnograficzno-historycznego z Kamieńczyka Henryk Słowikowski podczas festiwalu w bardzo ciekawy i niezykle ujmujący sposób urzekał gości swoim wybitnym oratorstwem oraz z wielkim pietyzmem opowiadał ludowe gawędy chyba po większości zasłyszane pod Dąbkiem nieopodal gospody:).Jednak najbardziej ciekawe jest to czy podczas prezentacji swoich eksponatów opowiedział odwiedzającym w jaki sposób zdobył ostatnimi czasy dwa sagany i pług do orki.Otóż owe trzy w/w artefakty wyłudził bez żadnej zapłaty ani zadość uczynienia od biednego człowieka któremu nie tak wcale dawno temu spłonął dom.Wyłudzenie nastąpiło tuż zaraz po spaleniu jaką miarą oceniać takiego człowieka?.
2012-08-21 17:49
~Chłop
Ponoć oddał w ARiMR te 25 tysięcy plus chyba kary zapłacił 1000 zł toj kosztów postępowania sądowego dotyczącej nielegalnie przez niego pozyskanych dopłat z terenów Wspólnoty.Że też Nowosielski nie wstydzi się z tym aferzystą pokazywać.
2012-08-21 07:50
~ixy
te wszystkie festyny i dożynki to zgodnie z tytułami ;dożynanie resztki kultury ludowej,powielanie starych form bo na nowe brak pomysłów a zreszto moze by były tylko kosztują a lepiej kasę wziąć do własnej kieszeni a reszcie mydlić oczy pianą szarego mydła.
2012-08-20 10:07
~888
Realisto!!!To najbogtsza Gmina w Polsce!!! Latarnie na moście palą się nawet noce i dnie.
2012-08-17 15:04
~aga51
No tak , społeczność Kamieńczykaa wybrała na wójta osobę z wyrokiem w zawieszeniu.Kuriozalne!
2012-08-17 13:22
~wielbiciel Chleba i Miodu
Nowosielski promował swojego kandydata w przyszłych wyborach, niejakiego Curuła. Teraz nie mógł bo ma wyrok w zawiasach.
2012-08-17 09:11
~gs
Festiwal miodu i chleba. Nazwa jest przesadzona. Stoisk z miodem było ze 3, z chlebem podobnie. Do tego degustować można było tylko miód wielokwiatowy a nie np gryczany. Wyboru chleba także nie było. Faktycznie było tak, że po 14 już większość była zjedzona czy wypita. Przynajmniej pogoda dopisała. Posumowując mam nadzieję, że jeżeli będzie w przyszłym roku to faktycznie będzie to festiwal miodu i chleba.
2012-08-16 20:54
~realista
a kogo obchodzi ten przaśny, śmieszny i nikomu niepotrzebny festiwal...???? pretekst żeby okoliczna hołota miała okazję się nachlać i nażreć... czyżby gmina miała za dużo pieniędzy???
2012-08-16 19:02
~Adi
Festyn bardzo udany, pogoda dopisała, uczestnicy też. Aczkolwiek sprzedający chyba nie przygotowali się na takie tłumy, festyn zaczął się o 13, przyjechałem z rodziną po 14 i już mogłem zapomnieć o chlebku ze smalczykiem, czy bezalkoholowym \"Krzepniaku\" ;(
2012-08-16 17:12
~oruid
Nie życzę sobie by burmistrz mojego miasta stawał w jednym szeregu ze złodziejem. Obraża to bowiem moją inteligencję i wprawia mnie w złość. Chyba, że Burmistrz Nowosielski jest takim samym cynikiem i i hipokrytą jaksołtys Curuł. A tak wogóle to Curuł to już zwrócił to co ukradł?
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
„Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka” – to przewodni temat 6. Dnia Nauki w gminie Wyszków, na który zaprosił burmistrz wraz z...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa