Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


AKTUALNOŚCI: Czad: temat ważny, ale trudny
62 prace wpłynęły do gminnego etapu konkursu „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Na etapie powiatowym Wyszków będą reprezentowali głównie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. - W ostatnich dniach w tragiczny sposób przekonaliśmy się, jak ważny to temat – podczas podsumowania konkursu, 22 lutego, zauważył burmistrz Nowosielski, nawiązując do tragicznej śmierci 17-letniej mieszkanki Wyszkowa. - Mamy nadzieję, że propagowanie zasad bezpieczeństwa przyczyni się do tego, że nie będziemy świadkami takich wypadków.
Do konkursu wpłynęły prace ze szkół podstawowych nr 2 i w Leszczydole Starym, Zespołu Szkół w Rybnie oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej w Wyszkowie. Oceniało je jury w składzie: instruktor WOK Irena Filipowicz, zastępca komendanta straży pożarnej w Wyszkowie mł. bryg. Marek Czestkowski, wiceprezes miejsko-gminnej OSP Barbara Bożuta, komendant gminny ochrony przeciwpożarowej Dariusz Kądziela oraz Anna Sasiak z wydziału edukacji urzędu miejskiego.
Nagrody przyznano w czterech kategoriach (tablety dla zwycięzców ufundował Inter Broker, nagrody za miejsca II, III i wyróżnienia – gmina).
Wśród uczniów klas I – III jurorom najbardziej podobały się prace uczniów SP2. I miejsce zajęła Kinga Janus, II – Konrad Knochowski, III – Michał Dawidczyk. Wyróżnienia otrzymali Igor Ragajsin i Julia Nowak.
W kategorii uczniów klas IV - VI zwyciężyła Julia Kulesza z SP2; II miejsce przypadło Kindze Abramczyk z SP w Leszczydole Starym, III - Adrianowi Więckowi z SP2. Uczennice tej szkoły - Julia Gromek i Kamila Dzierbun – otrzymały też wyróżnienia.
Jury zdecydowało się nie przyznawać nagród w kategorii gimnazjalistów, natomiast w ostatniej, wychowanków świetlic terapeutycznych I miejsce przyznało Wiktorii Sandrze Podbielskiej, II – Paulinie Chojnackiej, III - Michałowi Nieszczeremu. 
- To temat bardzo ważny, ale też bardzo trudny – konkurs podsumował Marek Czestkowski. - Tlenek węgla zbiera swoje żniwo, to gaz niesłychanie niebezpieczny, bo bezwonny. Sami nie jesteśmy w stanie go wykryć. Dlatego nazywany jest nawet cichym zabójcą. Jak widać, dzieci nie boją się jednak trudnych tematów, mają wyobraźnię i wiedzę. Mam nadzieję, że rodzice przyglądali się tym pracom.
SB
fot. SB, urząd miejski

 
   
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Twarzą w twarz, na scenie, a nie w wirtualnym świecie smartfonów spotkały się współczesne dzieci i nastolatki w kolejnym Tanecznym Deptaku. Twórcy...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa