PŁYWANIE: Walczyli o Puchar Burmistrza
Ogromna radość zapanowała wśród pływaków, trenerów, rodziców i wszystkich pasjonatów pływania, ponieważ po 10 latach na wyszkowskiej pływalni ,,Błękitna” odbyły się zawody o randze wojewódzkiej - Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Związku Pływackiego rocznik 2001 O Puchar Burmistrza Wyszkowa.
Bohaterami zmagań byli zawodnicy z rocznika 2001. Wystartowało 120 pływaków z 8 klubów z terenu naszego województwa. Trenerzy UKS ,,Polonez” Wyszków postanowili wykorzystać obecność profesjonalnego pomiaru czasu (tablic elektronicznych) i treningowo wystawili również zawodników z innych roczników.
Nasza pływalnia zrobiła ogromnie pozytywne wrażenie na trenerach i zawodnikach z innych klubów. Podkreślali, że jest jasna, czysta, przes-tronna, szybka i że z ogromną chęcią ponownie wystartują w Wyszkowie.
Głównym organizatorem zawodów był Warszawsko-Mazowiecki Okręgo-wy Związek Pływacki, ale impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie Gminy Wyszków, która była jej głównym sponsorem. Pokryła koszty wynajęcia pływalni, zakupiła statuetki dla najlepszych zawodników i koszulki dla wyszkowskich sędziów oraz ufundowała nagrodę dla brązowego medalisty mistrzostw Polski - Franciszka Prusa.
Zawodnicy i trenerzy składają gorące podziękowania burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu za wsparcie i akceptację zawodów, burmistrzowi Adamowi Warpasowi za obecność i otwarcie zawodów, naczelnik wydziału promocji Lidii Stępkowskiej za ogromną pomoc i życzliwość, radnemu Wojciechowi Chodkowskiemu za inicjatywę, dyrektorowi ZS Zbigniewowi Szczerbie za otwarte dla sportu serce oraz pracownikom wyszkowskiej pływalni.
Wyniki wyszkowskich pływaków
100m dowolny
10 lat: 1. Klaudia Król, 2. Marta Sobolewska, 3. Jagoda Janiak
1. Antoni Depta, 2. Cezary Chorchos, 3. Maciej Sosnowski
11 lat: 1. Sylwia Traczyk, 2. Emilia Purgacz, 3. Zuzanna Wężyk
1. Kacper Jaszewski, 2. Mikołaj Jadkowski, 3. Maciej Ofman
12 lat: 1. Zofia Tymińska, 3. Julia Borzymek
3. Hubert Szczesny
13 lat: 1. Patrycja Szczesna, 2.Klaudia Sobolak, 3.Ewelina Szymczuk
1.Mikołaj Misztal, 2. Patryk Zagum-ny, 3. Hubert Nowicki
100m klasyczny
10 lat: 1. Julia Morawska 2:03.01, 2.Aleksandra Gołębiewska 2:03.81, 3. Jagoda Janiak 2:12.00
1. Bartłomiej Szymański
11 lat: 1. Julia Aranowska 1:50.27, 2. Wiktoria Nizińska 2:05.39
12 lat: 1. Aleksander Wyszyński 1:26.85, 2. Kajetan Depta 1:30.95
13 lat: 1. Mikołaj Misztal, 1:27.19, 2. Mateusz Morka 1:30.27, 3. Piotr Zdunek 1:32.98
100m grzbietowy
10 lat: 1. Marta Sobolewska 1:49.40, 2.Aleksandra Gołębiewska 1:53.67, 3. Julia Morawska 2:06.40
1. Antoni Depta 1:38.59, 2. Maciej Sosnowski 1:51.21
11 lat: 1. Sylwia Traczyk 1:37.50, 2. Alicja Dąbrowska 1:39.85, 3.Aleksandra Depta 1:45.30
1. Roman Skoczeń 1:37.29, 2. Maksymilian Ślubowski 1:58.35
12 lat: 3. Dominika Jackiewicz 1:25.31
2. Hubert Szczesny 1:18.94
13 lat: 1. Patrycja Sobolewska 1:20.28, 2. Patrycja Szczesna 1:20.64 3.Alicja Sarosiek 1:20.90
1. Miłosz Grzybowski 1:07.86, 2. Patryk Zagumny 1:19.43 3. Ignacy Wnuk 1:26.52
50m motylkowy
10 lat: 1. Klaudia Król 55.07, 2. Kinga Szymańska 1:00.24
1. Cezary Chorchos 51.28
11 lat: Dawid Apelski 42.93, 2. Roman Skoczeń 59.60
12 lat: 1. Zofia Tymińska 36.72
13 lat: 1. Alicja Sarosiek 35.82, 2. Klaudia Sobolak 41.90
1.Miłosz Grzybowski 30.80, 2.Hubert Nowicki 35.62, 3. Karol Składanek 42.83
200m zmienny
11 lat: 1. Zuzanna Wężyk 3:47.54, 2. Alicja Dąbrowska 3:50.54, 3. Julia Aranowska 3:55.79
1. Maciej Ofman 3:47.89
12 lat: 1. Aleksander Wyszyński 2:52.53
13 lat: 1. Mikołaj Głosek 3:08.77
14 lat: 1. Klaudia Zdunek 2:41.30, 2.Marta Traczyk 2:49.32, 3. Kinga Majewska 3:05.91
1. Franciszek Prus 2:35.24, 2. Jakub Truchel 2:39.13
400m dowolny
11 lat: 1. Emilia Purgacz 6:56.39
1. Kacper Jaszewski 5:43.78, 2. Dawid Apelski 5:57.16, 3. Mikołaj Jadkowski 6:35.27, 4. Karol Głosek
12 lat: 3. Dominika Jackiewicz 5:45.60
13 lat: 1. Patrycja Sobolewska 5:15.70
14 lat: 1. Klaudia Zdunek 5:06.55, 2. Marta Traczyk 5:13.51, 3. Paulina Szymczuk 5:40.60
1. Franciszek Prus 4:40.94, 2. Jakub Truchel 4:51.00
4 x 50m zmienny 12 lat
1. UKS Polonez Wyszków (Klaudia Jackiewicz, Julia Borzymek, Zofia Tymińska, Dominika Jackiewicz) 2:36.87, 2. MKS Ochota Warszawa 2:41.33, 3. MKS Polonia Warszawa 2:48.32
1. UKS Polonez Wyszków 1 (Hubert Szczesny, Aleksander Wyszyński, Piotr Gorczyński, Mateusz Sztorc) 2:22.88, 2.MKS Polonia Warszawa 2:37.74, 3.UKS Polonez Wyszków 2 (Kajetan Depta, Jakub Wiśniewski, Michał Mikołajczak-Kuśmirek, Patryk Powierza) 2:43.21
4 x 50m dowolny 12 lat
1. MKS Polonia Warszawa 1 2:15.16, 2.UKS Polonez Wyszków 1 (Julia Borzymek, Klaudia Jackiewicz, Dominika Jackiewicz, Zofia Tymińska) 2:15.88, 3. UKS Polonez Wyszków 2 (Aleksandra Osik, Katarzyna Wilczyńska, Aleksandra Łezka, Jowita Krawczyk) 2:40.04
1. UKS Polonez Wyszków 1 (Mateusz Sztorc, Kajetan Depta, Aleksander Wyszyński, Hubert Szczesny) 2:09.73, 2. MKS Polonia Warszawa 1 2:16.96, 3. UKS Polonez Wyszków 2 (Jakub Wiśniewski, Patryk Powierza, Michał Mikołajczak-Kuśmirek, Piotr Gorczyński) 2:21.85