Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Elektroniczny nabór zakończony
Zakończył się elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Znane są na razie wstępne dane, które mogą się zmienić, jeśli kandydaci zmienią szkołę tzw. pierwszego wyboru. 
Aktualne dane dostępne są na https://wyszkow.edu.com.pl/ Te, które podajemy poniżej, aktualne były w poniedziałek po południu. Podajemy liczbę chętnych z pierwszej preferencji. 
W I Liceum Ogólnokształcącym powstanie sześć pierwszych klas (po 30 miejsc, razem 180 miejsc) – złożono 194 podania: klasa humanistyczna 21, matematyczna 31, przyrodnicza 36, matematyczno-geograficzna 27, matematyczno-przyrodnicza 41, społeczna 38.
W Zespole Szkół nr 1 zaplanowano trzy klasy liceum ogólnokształcącego (po 28 miejsc, łącznie 84 miejsca) – wpłynęły 73 podania. Technika oferuja 149 miejsc - zainteresowanych jest nimi 161 osób: budowlane 30, cyfrowych procesów graficznych 21, żywienia i obsługi gastronomicznej 66, hotelarstwa 22, obsługa turystyczna 22. Na 31 miejsc w klasie szkoły zawodowej wpłynęło 30 podań.
Zespół Szkół nr 2 prowadzi: 
• liceum ogólnokształcące o profilu bezpieczeństwo publiczne (33 miejsca) – zainteresowanych  67 osób; zapewne powstaną dwie klasy,
• technikum (7 klas, 180 miejsc); wpłynęło 159 podań: handlowe – 2 (klasa raczej nie powstanie), informatyczne 22, logistyczne 22, pojazdów samochodowych 49, spedytorskie 16, elektryczne (14 miejsc) 34, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (14 miejsc) 14,
• szkołę zawodową (58 miejsc); złożono  26 podań: 17 do klasy elektrycznej, 9 do samochodowej.
W Zespole Szkół nr 3 powodzeniem cieszyło się liceum ogólnokształcące (120 miejsc w czterech klasach) – wpłynęło 155 podań: klasa społeczno-ekonomiczna 63, matematyczno-informatyczna 41, lingwistyczno-europejska 32, sportowa 19. Do dwóch klas technikum (łącznie 60 miejsc) złożono 56 podań, ekonomiczne - 13, informatyczne - 43.
W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia funkcjonuje I Technikum Poligraficzno-Usługowe (cztery klasy po 25 miejsc). Podania złożyło 51 osób: cyfrowe procesy graficzne 5, organizacji reklamy 9, obsługi turystycznej 13, usług fryzjerskich 24. Planowana klasa liceum ogólnokształcącego o specjalności psychologiczno-pedagogicznej raczej nie powstanie, ponieważ zainteresowanych nią było zaledwie 5 osób.
Powstanie wielozawodowa klasa szkoły zawodowej w Zespole Szkół w Długosiodle (28 miejsc), bo złożono 22 podania, natomiast raczej nie ma szans na powstanie łączonej klasy technikum agrobiznes/ekonomia (28 miejsc) – sa tylko 4 podania. 
W Zespole Szkół w Zabrodziu do 28-osobowej klasy szkoły zawodowej złożono 7 podań, do technikum żywienia i usług gastronomicznych (25 miejsc) – 13.
Przed nami następne etapy rekrutacji – uzupełniająca i dodatkowa. Dopiero po ich zakończeniu będzie znana ostateczna liczba i liczebność klas. 
System rekrutacji elektronicznej sprawdził się. Znacznie ułatwia pracę szkołom i pracownikom wydziału edukacji. Procedury i obliczenia trwają szybciej, sprawniej, system pokazuje stan rekrutacji na bieżąco, można prowadzić różnego rodzaju zestawienia i analizy.
 
Przypominamy
21 - 25 czerwca (do godz. 16) - możliwość zmiany wyboru szkół
28 czerwca - 1 lipca (do godz. 16) - składanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopii zaświadczeń o wynikach egzaminu w ostatnim roku nauki w gimnazjum, poświadczonych za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum (na każdej stronie adnotacja – „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, data, pieczęć szkoły i dyrektora szkoły z podpisem). Dokumenty te składa się w szkole pierwszego wyboru
4 lipca godz. 16 - ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych
5-8 lipca – składanie oświadczeń potwierdzających wolę podjęcia nauki w danej szkole oraz oryginałów dokumentów  
8 lipca - ogłoszenie ostatecznej list przyjętych kandydatów 
9-11 lipca - rekrutacja uzupełnia- jąca w szkołach, które nie dokonały pełnego naboru.
27-30 sierpnia - rekrutacja dodatkowa w szkołach, które nie dokonały pełnego naboru
Po zweryfikowaniu podania w „szkole pierwszego wyboru” nie można zmienić kolejności wyboru oddziałów. Jeżeli po ogłoszeniu wyników egzaminu gimnazjalnego ktoś zechce zmienić listę preferencji, musi pójść do szkoły pierwszego wyboru i anulować złożone tam wcześniej podanie. Na koncie trzeba wprowadzić odpowiednią zmianę, wydrukować nowe podanie i zanieść je do szkoły pierwszego wyboru. To jest możliwe tylko w dniach 21-25 czerwca.
Po otrzymaniu oryginału i kopii świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału i kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego trzeba wypełnić formularz osiągnięć w systemie, zanieść do szkoły pierwszego wyboru kopie dokumentów.
W dniach 2-4 lipca szkoła pierwszego wyboru weryfikuje dane z systemu z tymi w dokumentach. Na koncie pojawi się stosowny komunikat, zaś 4 lipca – informacja o wstępnych wynikach rekrutacji. Niedostarczenie do 8 lipca do godz. 15 wymaganych dokumentów oznacza rezygnację z kandydowania do tego oddziału i skreślenie z listy zakwalifikowanych do przyjęcia.
 E.E.
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa