Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Koniec historii szkoły muzycznej
Na ostatniej sesji rada miejska zarezerwowała w tegorocznym budżecie 50 tys. zł na rozbiórkę w parku miejskim fundamentów. Zakończy to długą historię szkoły muzycznej, której budowa nigdy nie została dokończona, a tak naprawdę – nigdy na dobre jej nie rozpoczęto. 
Działkę (1.220 m kw.) w parku miejskim gmina przekazała w 1996 r. w wieczyste użytkowanie Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury Muzycznej, któremu przewodniczył Józef Dubert. Stowarzyszenie zobowiązało się, że w ciągu 5 lat zrekonstruuje pałacyk z II połowy XIX w., w którym przed wojną mieściło się liceum i gimnazjum, i przekaże go szkole muzycznej. Ambitne plany nie znalazły jednak odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ani władze, ani początkowo zainteresowani biznesmeni nie przekazali na budowę szkoły żadnych środków. Wykonano jedynie fundamenty budynku, dziś to wszystko, co zostało po idei sprzed kilku lat.
- Inwestycja wykonywana była na XIX-wiecznych fundamentach, które objęte są ochroną. Czy teren zostanie splantowany bez śladu, że było tam takie miejsce? – na sesji 26 lipca pytał Adam Mickiewicz, deklarując jednocześnie, jako historyk, pomoc w przygotowaniu tablicy pamiątkowej.
- W tym miejscu, pod fundamentami mamy pozostałości po zabudowie folwarcznej. Rozbierzemy tylko współczesne fundamenty, które zagrażają bezpieczeństwu. Pozostałość zostanie przysypana – poinformował zastępca burmistrza Adam Mróz. - zastanawialiśmy się, czy tego nie obudować, ale tam nie ma czego podziwiać. 
Do pomysłu sprzed lat budowy szkoły muzycznej nawiązali radni miejscy z najdłuższym stażem samorządowym. - Zamysł był naprawdę bardzo dobry. Szkoła pewnie byłaby wybudowana, tylko nastąpił zwrot ustroju – wspominał Jan Dziubłowski.
- Odbudowa obiektu nierozerwalnie związanego z parkiem to był naprawdę fajny plan – dodał Józef Biernacki. - W Wyszkowie nie ma przecież nadmiaru miejsc ciekawych. Nie zamykamy tego tematu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany tym przedsięwzięciem, to damy zielone światło. Nawet w ramach partnerstwa publiczno-prawnego.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2013-08-06 21:21
~44
Co wy tak wszyscy na nie? Nie było pieniędzy na obudowę tego drogiego budynku, to sprawa sie rypła. Fundamenty zrobił pewien przedsiębiorca budowlany za darmo, to był jego wkład w budowe szkoły.
2013-08-06 15:24
~wyborca
A gdzie i kiedy przymują radni na dyżurach?
2013-08-02 15:54
~nizadowolony
Ile kosztował te fundamenty to pytanie do p. Ewy Ciunkiewicz. A co na to przedstawiciele ambasady Szwecji uczesticzący podczas wmurowania kamienia węiłego i inni złtousci czynowniki
2013-08-01 17:25
~Tom
A kto mi odda pieniądze za cegiełkę na budowę tej szkoły? Biernacki oddaj moje 20 000 zł!
2013-07-31 18:45
~robaczek świętojański
"Nie zamykamy tego tematu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany tym przedsięwzięciem, to damy zielone światło. Nawet w ramach partnerstwa publiczno-prawnego." Czy to brzmi POprawnie? Fajnie na pewno, panie Ziutku!
2013-07-31 15:59
~to były czasy
To był kiedyś bardzo ładny obiekt. Ładnie był wkomponowany w park i było go widać z rzeki, z parowca, jak nim wycieczki się odbywało. Park był wtedy ogrodzony i brama żelazna była. Są jeszcze zdjęcia w internecie.
2013-07-31 14:02
~44
"Zamysł był naprawdę bardzo dobry. Szkoła pewnie byłaby wybudowana, tylko nastąpił zwrot ustroju – wspominał Jan Dziubłowski." Nierealny pomysł rzucił pan Dubert w 1995 roku,czyli w nowym już ustroju. A szkoła muzyczna wówczas na krótko powstała. Natomiast nie odbudowano budynku, w którym miałaby sie miescić zdaniem pomysłodawców szkoła muzyczna.
2013-07-31 13:52
~oruid
Cynizm, koniunkturalizm i hypokryzja jaka wychodzi z ust pp Dziubłowskiego oraz Biernackiego budzi zdumienie. Obwiniać obecną rzeczywistość za nieodbudowanie parkowych obeiektów to jakiś absurd. Panowie Dziubłowski i Biernacki zapominają chyba, że to ich partyjni współtowarzysze zdecydowali o zburzeniu i nieodbudowywaniu tego co zostało po wojnie. Jakoś Wam to nie przeszkadzało gdy byliście w PZPR. Wylewanie teraz krokodylich łzy jest spóźnione co najmniej o kilkadziesiąt lat. Nawet jako samorządowcy w nowych czasach mieli panowie czas by się wykazać w tej mierze. Niestety nie zrobiliście nic w tej sprawie. Dyrdymały o zielonym świetle w sprawie odbudowy jakie opowiada p.Biernacki to nowomowa, za którą nie szły i nie pójdą nigdy z jego strony żadne czyny.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Prawie 90 osób wzięło udział w zorganizowanym 11 czerwca przez Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji spływie kajakowym rzeką Bug. Mimo początkowych obaw, pogoda...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa