Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Teatr i warsztaty
21 września rozpocznie się pod hasłem „Szaleństwo nie istnieje” Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie. To pierwsza edycja festiwalu,  na którym spotkają się nieformalne grupy artystyczne, niezależne i prywatne teatry oraz zespoły kabaretowe z Warszawy i jej okolic.

Na scenie będzie można zobaczyć artystów, którzy nie boją się przekraczać granic i próbować zrozumieć świat w całym jego, zwyczajnym lub nie, szaleństwie – zachęcają organizatorzy. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
 
W WOK „Hutnik” w weekend 21-22 września artyści wciągną widzów w świat, w którym standardowe drogowskazy nie zdają egzaminu. 
Zwyczajne, małżeńskie szaleństwa przedstawią Obustronni Ludzie, a obłąkańczą twarz Witkacego - aktorzy ze Studia Aktorskiego przy Teatrze GO. Grupa ETC będzie chciała przekroczyć granicę między performance’em, koncertem muzyki eksperymentalnej a działaniem teatralnym. Natomiast aktorzy niezależnej Sceny Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej pokażą, jak w obliczu ekstremalnej sytuacji zwykłe różnice między ludźmi urastają do rangi obłędnego konfliktu.
 
Warsztaty
Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach aktorskich oraz operatorsko-reżyserskich. Wystarczy napisać do 20 września na adres: kino@wok-hutnik.pl lub zadzwonić: tel. 29 742-44-48. 
Festiwal w Wyszkowie nie ma charakteru konkursu. Ma natomiast na celu integrację środowiska artystycznego, w szczególności teatralnego z Warszawy i okolic. Współorganizatorami festiwalu są Stowarzyszenie Fabryka Sztuki oraz WOK „Hutnik”.
Agnieszka Szymanik 
Program festiwalu
21 września, sobota
Sala kameralna
godz. 14.30 - warsztaty aktorskie poprowadzi Maciej Rayzacher
Sala widowiskowa
godz. 18 - „Komiwojażer czyli idol publiczny”, Teatr Parabuch
godz. 19.15 - „GRAU”, Kabaretus Fraszka
godz. 21 - „Karol i Helena”, grupa teatralno-kabaretowa Obustronni ludzie 
 
22 września, niedziela
Sala kameralna
godz. 11 - warsztaty operatorsko-reżyserskie poprowadzi Krzysztof Nowicki i Łukasz Smolnik
Sala widowiskowa
godz. 12.30 - warsztaty aktorskie poprowadzi Maciej Rayzacher
godz. 17 - „Bitwa Morska”, Scena Kotłownia
godz. 18 - „Listy od W.”, Studio Aktorskie przy Teatrze GO
godz. 19.15 - "Schowek 1.0", Grupa ETC
 
Teatry o sobie
Obustronni Ludzie: Od 75 lat konsekwentnie podążamy ścieżką morderczych ćwiczeń i ascetycznych wyrzeczeń. Podczas niedawnej sesji medytacyjnej, kiedy lewitując, poddawaliśmy się kontrolowanej śmierci klinicznej, została nam objawiona nowa droga: Oto zamiast niezrozumiałych misteriów z użyciem brzozowych witek, będziemy opowiadać historię zwykłych ludzi. Było to wielkim wstrząsem dla całego naszego Ośrodka Zbędnych Praktyk Scenicznych w Lubartowie. 
 
Kabaretus Fraszka: To jedna z najoryginalniejszych formacji z pogranicza teatru i kabaretu. Uchodzili za skandalistów i nudziarzy. Grali w teatrach, dolnych kościołach i na juwenaliach po konkursie na najgłośniej krzyczącego studenta.
 
Teatr Parabuch (amatorski): Jest tradycyjnym zespołem skupiającym ludzi dorosłych różnych profesji - miłośników teatru, którzy obok pracy zawodowej mają czas i ochotę zajmować się niełatwą sztuką aktorską. Istnieje od 1984 r. Ma w swym dorobku kilkadziesiąt premier, głównie komedii. 
 
Grupa ETC: Jesteśmy grupą reserchersko-artystyczną, zajmującą się tradycją artystyczną neo-awangard, muzyki eksperymentalnej oraz sztuki intermedialnej. Przygotowujemy zdarzenia o charakterze naukowym, popularyzatorskim, bądź artystycznym, starając się łączyć te perspektywy.
 
Studio Aktorskie przy Teatrze GO: Teatr GO założyli w 1996 r. Barbara i Włodzimierz Gołaszewscy. Współpracowali z nimi m.in.: Józef Szajna, Franciszek Starowieyski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Bista, Teresa Lipowska i inni. Od początku istnienia Teatr GO prowadzi także warsztaty plastyczne, teatralne i filmowe oraz Studio Aktorskie i Studio Plastyczne. 
 
Scena Kotłownia: To niezależna inicjatywa kulturalna działająca w Ostrowi Mazowieckiej, której założycielem jest Rafał Swaczyna, absolwent Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich. Działa od 28 września 2003 r. Na deskach sceny gościli m.in.: Jan Machulski, Bohdan Poręba, Krzysztof Daukszewicz, kabarety i zespoły muzyczne. 
opr. Red.
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa