Angażować się przed, a nie narzekać po
Pobudzenie aktywności społecznej, udział społeczeństwa w podejmowaniu najważniejszych decyzji, a jednocześnie większa swoboda dla samorządu, wsparcie małych przedsiębiorstw – to główne tematy spotkania Olgierda Dziekońskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta z wyszkowskimi samorządowcami i przedsiębiorcami.
Rozpoczynając spotkanie, które odbyło się 28 stycznia w urzędzie miejskim, burmistrz Grzegorz Nowosielski przyznał, że wciąż niewielu mieszkańców czynnie angażuje się w życie społeczne, najczęściej jednoczą się wokół bulwersujących ich problemów. Odpowiedzią mają być przygotowywane przez Kancelarię Prezydenta ustawy, chociaż, jak przyznał Olgierd Dziekoński, „nie jest tak, że ustawą pobudzimy aktywność lokalną. Ludzie rzeczywiście lubią narzekać po, a nie angażować się przed.”
Projekty uchwał dotyczą konsultacji społecznych, wysłuchania publicznego, dopuszczają dofinansowania dla grup powstających z myślą o realizacji konkretnych, ważnych dla społeczeństwa spraw, lokalnej inicjatywy uchwałodawczej pozwalającej grupie mieszkańców na składanie projektów uchwał zarówno w gminie, powiecie, jak i województwie. Ważnym elementem decydowania mieszkańców pozostaje referendum. Kancelaria Prezydenta proponuje jednak podniesienie progu dotyczącego odwołania władz samorządowych.
Olgierd Dziekoński przyznał, że „coś nie działa” w obszarze rozwoju małej przedsiębiorczości. – Pracujemy nad systemem poboru podatków, kodeksem pracy, kształceniem zawodowym – wymieniał. – Wciąż mały jest dostęp do nowinek technicznych. Dużą rolę odgrywa lokalny samorząd. To państwo powinniście wspierać przedsiębiorców, ale czy macie do tego narzędzia?
Ma je dać powstająca ustawa o współdziałaniu na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego. Mowa jest nie tylko o zapisach dających możliwość wspierania przedsiębiorczości, ale też uczestniczenia samorządu w spółkach prawa handlowego. Ustawa ma usamodzielnić samorząd w podejmowaniu decyzji co do sposobu realizacji określonych zadań.
Starosta Bogdan Pągowski zwrócił uwagę na dofinansowywanie przez samorządy zadań zleconych przez rząd: – Dostajemy coraz mniej środków, dokładamy do zadań, których nie powinniśmy finansować. To ok. 30% w przypadku naszego powiatu w obszarze geodezji, budownictwa, nadzoru budowlanego.
Zastanawiano się też nad rozbudową systemu konsultacji społecznych. Według samorządowców w niektórych przypadkach byłyby to konsultacje „na siłę”. Częste są przypadki nikłego zainteresowania, np. projektami nowych planów zagospodarowania przestrzennego. – Rzeczywiście panuje opinia, że zmuszamy do konsultacji, a to tylko kilka uchwał – mówił Olgierd Dziekoński, nawiązując do budżetu, strategii rozwoju gminy i statutu.
– Ludzie są zagonieni, nie oczekujmy, że będą brali udział w kolejnych zebraniach – zauważył wójt Stanisław Jastrzębski. Dlatego coraz częściej samorządy komunikują się z mieszkańcami za pomocą maili i SMS-ów.
Wójt gminy Długosiodło, która w 75% objęta jest Naturą 2000, mówił również o wiązaniu rąk samorządowi przez unijne przepisy dotyczące ochrony środowiska, głównie Natury 2000 i dyrektywy ptasiej. Wątpliwości mają być wyjaśnione podczas propono-wanego spotkania samorządowców i planistów z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.
SB
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2014-02-19 13:26
~petent
Przecietny zjadacz chleba nie interesuje sie i nie zajmuje polityka. Rano jestem liberalem , w poludnie utorzsamiam sie z PIS a wieczorem z komuna , PONIEWAZ BRAK MU SRODKOW UTRZYMANIA RODZINY NA DZIEN JUTRZEJSZY W TYM WYSZKOWSKIM DOBROBYCIE I TEJ DEMO CZY RACZEJ PLU-TO- KRACJI.
2014-02-19 10:47
~do wawa
I wędliny lepsze ( jak były) i musztarda i reprezentacja Polski w piłce nożnej 2 razy zdobyła 3 miejsce na mistrzostwach świata i w telewizji było mniej debilizmu i.... ...byłeś młodszy:) Tak dobrze było, że ludzie mieli tego raju dość i w 1989 roku pomachali Komunie środkowymi palcami :)
2014-02-19 10:15
~wawa
Ja nie dostałem mieszkania za komuny.Ale miliony innych dostały.Nikt nie był głodny.Nie było bezrobocia.Nie szaleli komornicy.Rodzicom dzieci nie zabierali do domów dziecka.Na ZUS zarobiłeś w dwa dni prowadząc firmę.Nie było aż takich afer,ustawek,przekrętów, cirka w cyrku za 600 milionowych.Zgadzam się ze zdaniem oserwatora.Nie sądziłem że w jakimś temacie możemy mieć podobne zdanie.
2014-02-19 09:51
~do oserwatora
Nie przesadzasz? A może powinienem być wdzięczny Komunie za to, że w ogóle pozwoliła żyć i oddychać?? Jestem pewien, że po roku 1945 Polska rozwinęła by się lepiej gdyby Komuny nie było. Towarzysze z PZPR i ich koledzy z ZSL i SD sami najbardziej skorzystali na tym syfie. Przykład Korei Północnej i Południowej pokazuje wyraźnie jak różnie może wygladać rozwój gospodarczy w dwóch systemach. I to raczej nie Korea Północna jest miejscem lepszym do życia chociaż pewnie tamtejsi władcy też każą być ludziom wdzięczni za mieszkania i dyplomy
2014-02-19 09:35
~JA
Komuno wróć!!!!
Nie żyjcie przeszłością, to już prawie 30 lat temu. Zajmijcie się tworzeniem nowego.
2014-02-19 09:31
~wawa
A Ja już dzień po wyborach zauważyłem duże zmiany.Do RANGI Vice burmistrzów a co za tym idzie z odpowiednią pensją.Zostało powołanych dwóch urzędników.Na starcie nowej kadencji utworzono dwa nowe stanowiska.Potrojono koszty utrzymania lokalnej administracji.
2014-02-19 08:37
~A ja
zauważam w Wyszkowie mnóstwo zmian na lepsze.
2014-02-19 07:06
~petent
Do poprzednikow. Wyszkow po przeobrazeniach 1989r. to zadupie- nawet wojewodztwa mazowieckiego. Cos musi byc w tym, ze mieszkancy coraz bardziej narzekaja. Maja prawo niecierpliwic sie ! Nie zgadzaja sie zyc w tym ogolnym syfie, chaosie i regulowanej wylacznie przez rynek przestrzeni.Przyjete uprzednio dobre tradycje nie powroca predko ! Nie mozna tolerowac i trwac dalej w tym obrzydliwym nacieku ktory opisuja komentatorzy.
2014-02-19 07:05
~oserwator
Teraz sie okazuje ze nikt i nic od komuny nie dostał- ale nie słyszałem aby ktoś też oddał to co otrzymał tj mieszkania , dyplomy itp a nawet ci co narzekaja i to zaliczają staż odbyty za komuny do emerytury a także pracowali w fabrykach komunistycznych a fu a fu wstydu brak tylko smród został za taką niewdzieczność. Gierek sie zadłuzył ale coś wybudował a teraz mamy większy dług i wszystko rozgrabione i zniszczone
2014-02-19 00:37
~do wawa
Ani ja ani nikt z mojej rodziny mieszkania ani talonu na samochód od Komuny nie dostał i tak jak powiedziałeś ryzykować i budować swoją chałupę musiałem sam - bez kredytu. Za to kredyt po Gierku spłacam solidarnie razem z tymi co dostali i korzystali z racjonowanych przez dóbr. Nie mam więc powodu żeby być za to wdzięczny Komunie. Dobrze, że się skończyła.
A co do obecnego stanu rzeczy masz absolutnie rację
2014-02-18 21:47
~wawa
11.00.Ta komuna męczyła się z kredytami tak samo jak wielu polaków obecnie z kredytem we frankach szwajcarskich.Gdyby nie podjęte ryzyko przez ekipę Gierka i postawienie za wszelką ceną na przyspieszenie rozwoju zacofanego kraju.Nie było by bloków.Wiele rodzin z dziećmi z wyżu lat 50-60 tych mieszkało by pod mostem lub w lepiankach.Zakładając rodzinę musisz ryzykować i budować chałupę boś chłop a żona daje Ci dzieci.W tamtych czasach można było podobno poskarżyć się na Naczelnika w komitecie na ulicy Kościuszki.Niestety na obecną władzę nie mamy wpływu.Po wyborach murzyn zrobił swoje i hulaj dusza włodarzy,czyściec za 4 lata.Wielkie dzięki za dziesiątki bloków zbudowanych przez komunę w Wyszkowie za czasów jej panowania.Nie ma znaczenia kto załatwił pozwolenie na budowę.
2014-02-18 19:19
~ze strony www.wyszkow.pl
Numer alarmowy już działa
(Zam: 16.03.2012 r., godz. 14.30)
Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek 15 marca uruchomiony został numer alarmowy w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie.
(29) 743-77-88
Dzwoniąc na ten numer można zgłaszać wszelkiego rodzaju awarie i problemy z infrastrukturą miejską. Informacje trafiać będą do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, którego pracownik będzie podejmował interwencję u stosownych służb. Połączenie z numerem 743-77-88 jest dla korzystających z niego mieszkańców bezpłatne.
Przypominamy, że w Gminie Wyszków działa już system powiadamiania SMS o zagrożeniach oraz najważniejszych wydarzeniach. Wystarczy wysłać sms na numer 664-07-91-91 o treści ZAGROZENIAWYSZKOW
2014-02-18 17:49
~JA
Na wszystko nie ma może miejsca ale liczą się pomysły i przemyślenia, swojego rodzaju księga życzeń.
Natomiast smutne jest to, że większoś Wyszkowiaków, często piszących też na forach jak i sprawującym władzę brakuje ciekawych pomysłów. Krytykują wszystko i wszystkich.
Za to widać, że jest miejsce na paskudne reklamy chociaż sposób ich umieszczania zapisany jest w planach zagospodarowania /wystarczy poczytać na www.wyszków.pl/. Smutny jest też brak reakcji władz aby je stąd usuwać chociaż mają do tego Straż Miejską. Jest miejsce na brudne budy z kebabami, które to dostają najczęściej pozwolenie na 3 miesiące i tkwią tam przez kilkanaście lat. Jest miejsce na brudne przystanki i oblepione słupy energetyczne ogłoszeniami, chociaż są takie zakazy a sprawcy tego brudzenia najczęściej zostawiają do siebie nr telefonu.
Brak jest dbałości o szczegóły, buduje się coś ale nikt o to później nie dba, nie remontuje, nie naprawia. / czasami wystarcz przykręcić śrubę/.
Burmistrz dostrzega brak działań społecznych, ale też nie może się izolować od ludzi. Jak przekazać informację do urzędu, mail?, telefon? Czy ktoś ją w ogóle weźmie pod uwaqę.
Gdzie zgłosić nie działającą żarówkę, w piątek po 16, albo jak przedstawić swój pomysł co do wyglądu miasta, propozycji do planu. Ludzie nie wiedzą jak się to robi, nie wiedzą czy mogą, czy powinni. Burmistrz sam powinien do tego zachęcać i zaproponować formę dyskusji, może to być też forum.
2014-02-18 17:43
~to znowu ja :)
No i żeby zieleń była z najwyższej półki a nie thuje, świerki czy inne iglaki albo oklepane do bólu szczepione klony...
2014-02-18 17:35
~do ~do ja
Myslałem o placu w otoczeniu ulic - coś jak Pola Elizejskie w Paryżu. Oczywiście na wyszkowską miarę :)
2014-02-18 17:13
~do ja
Na parkingu marzą się Tobie fontanny.Wyobrażam sobie jak ciągle przyjeżdżające i odjeżdżające samochody dałyby mi wypocząć,a pomnik na Pułtuskiej rzeczywiście niewiele ma wspólnego ze sztuką.Za 100 lat nasi następcy nie będą mieli co podziwiać.Wszędzie pełno masowo produkowanej tandety.
2014-02-18 16:57
~do JA
a gdzie na skrzyżowaniu między Pułtuską,a Sowińskiego masz tyle miejsca aby swój plan wcielić w życie
2014-02-18 16:06
~JA
Myślę, ze takiej dyskusji potrzebuję Wyszków. Każdy powinien mieć szansę zaprezentowania swojej wizji miasta.
2014-02-18 15:40
~do Ja
Masz rację. Planowania brakuje w Wyszkowie bardzo. Pal licho ten nieszczęsny ratusz. I tak nie ma sensu go budować w miejscu gdzie nie będzie miejsc do parkowania - na zapleczu PZU i Galeo. Według mnie najlepszym rozwiazaniem zagospodarowania tego miejsca byłby elegancko ( ale naprawdę elegancko czyli z estetycznie i z wysokiej klasy materiałów) urządzony plac, który w ciagu dnia pełniłby też częściowo funkcję parkingu. Na takim placu mogłyby się odbywać uroczystości a na codzień pełniłby funkcje reprezentacyjno - rekreacyjne. Na placu widziałbym klasową fontannę, miejsce na przyzwoity pomnik ( zamiast tego przy rondzie na skrzyżowaniu Pułtuskiej i Sowińskiego), ławki, pasujące do otoczenia oświetlenie i zieleń wokół, która zasłoniłaby zaplecza ZUS i Galeo. Takie mam marzenia ... :)
2014-02-18 15:04
~JA
Proszę Państwa,
Chyba coś wam temat dyskusji odbiegł za daleko w przeszłość.
Żyjemy w tym miejscu i w tym czasie, dzieje się w naszym mieście tyle dobrego co niedobrego i na tym trzeba skupić uwagę. Natomiast co do planowania to trzeba je wyprzedzać o kilkadziesiąt lat. Dzisiejsze beztroskie decyzje, odbiją się za 30-40 lat, w postaci źle zaprojektowanego miasta, braku możliwości przebudowy tych dzisiaj nowopowstających budynków. Coraz mniej tworzy się w planach terenów zielonych, skwerów, a likwiduje sie przy tym istniejące. Trzeba wreszcie wyznaczyć miejsce i kształt nowego ratusza albo zapomnieć o tym pomyśle na zawsze, bo wybudowanie jeszcze kilku blokowisk, zniweczy go całkowicie.
Burmistrz mówi, że brak jest tu społeczności, ma dużo racji. Jednak to On powinien w jakiś sposób zachęcić do dyskusji i nie tylko tej anonimowej na forach, która jest często chamska, ale takiej prawdziwej, mam nadzieję, że przyszły burmistrz tak uczyni.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, nie miałem takiego zamiaru, pozdrawiam
2014-02-18 14:25
~do Romi
Zgoda, tylko wszystko to robiono na kredyt, który spłacamy do tej pory.Dobrze działo się prawie wyłacznie pracownikom dużych zakładów pracy, sztandarowych dla systemu, które były dotowane z centralnego budżetu. Ani FSO ani Fabryka Mebli nie były firmami dochodowymi. Po prostu, meble i maluch dla Kowalskiego musiały być i tyle. Bez względu na rachunek ekonomiczny.W FSO był taki przerost zatrudnienia, że zamiast 1 - 2 osób do jednej maszyny zatrudnionych było 5. Bo kazdy musiał mieć pracę. No to teraz jemy owoce tego wszystkiego. A ówcześni włodarze też co tylko mogli: przywileje, mieszkania, talony na samochody,sprzęt AGD, wczasy dzielili między siebie, towarzyszy z PZP i rodziny. Nawet sklepy mieli specjalne tzw "za żółtymi firankami". Kto się w to kur..stwo nie chciał mieszać mógł tylko zap..dalać a wczasy i samochody poogladać w telewizorze ( jeśli jakoś go kupił)
2014-02-18 13:10
~Romi
Z. Godz.11.00 forumowicz pisze,ze nie ma sensu porownywac włodarzy z przed 1989 roku do obecnych.Zgadzam sie i to pod wieloma względami,to ze instrukcje szły od gory itd.Porownania te idą na korzysc poprzedniej wladzy zwanej komuna.Pierwsza najważniejsza,to ta,ze dzieci n ie były głodne,prace mieli wszyscy,ktorzy chcieli pracowac,były dla dzieci kolonie finansowane przez państwo. Rodzina wyjeżdżala na wczasy,zakłady pracy rozwijały sie,służba zdrowia funkcjonowała pozytywnie,budowano bloki mieszkalne,ni.e było tak masowej emigracji za chlebem. A teraz co? Obecni włodarze to wszystko co napisalem,maja tylko dla siebie,rodzin i kumoterstwa.Zalosne w skutkach,dlatego nadzieja na przyszle wybory.
Walą
2014-02-18 11:00
~do wawa
"poprzedni włodarze miasta przed 1989", czyli kto? Jacy włodarze? To byli zwykli namiestnicy administracji rzadowej i PZPR. W tamtych czasach obowiązywało planowanie i taki naczelnik Wyszkowa miał tylko pilnować żeby nikt nie przeszkadzał. Nie miał własnych funduszy - to prawda ale też nie był ani inicjatorem ani wdrażającym inwestycje. Niech więc nie chwalą się co zrobili bo wszystko to zostało zaplanowane co najmniej na poziomie województwa, które do realizacji zadań miało Wojewódzką Dyrekcję Inwestycji. W gruncie rzeczy to województwo decydowało o budowie np bloków a naczelnik miasta co najwyżej rodzielał w nich swoją pulę mieszkań. Taka była Komuna i porównywanie tego co robił (?) wówczas naczelnik miasta i urząd z obecnymi zadaniami burmistrza nie ma najmniejszego sensu
2014-02-17 20:58
~wawa
Wiosna,wiosna 2015 będzie WASZA i nasza.Dziękuję za dobre słowo.Pozdrawiam.
2014-02-17 13:38
~Do Wawy. Wiosna
Szacunek i uznanie do Twoich komentarzy,madrej,logicznej interpretacji aktualnych problemow z jakimi borykamy sie.Wspaniale,ze wsród nas są ludzie dla ktorych rzady aktualnych wlodarzy są bulwersujace i nie do akceptacji.Aktualnie rzadzacy chyba nie wiedza,ze na pierwszym miejscu jesteśmy MY i nasze problemy i bolaczki, zaś im pomyliła sie kolejność w tym słodkim eldorado,chyba,ze zamienili sie z chorymi na umysly.Wawa,Twoje posty są super.Trzymaj tak dalej,a my tez nie będziemy bierni.Z pozdrowieniami.
2014-02-16 21:13
~wawa
KRYTYKA BULWERSUJĄCYCH PROBLEMÓW W JAKIMKOLWIEK PRZEKAZIE JEST PRZEJAWEM TROSKI I ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE SPOŁECZNE.NIE JEST TU KONIECZNA BEZPOŚREDNIA KONFRONTACJA OKO W OKO.TO WŁADZA POWINNA NASŁUCHIWAĆ GŁOSÓW LUDU.
2014-02-16 20:58
~wawa
Ewo droga !! Gdyby nie Ty,Twoja firma i setki tysięcy męczących się z jakąkolwiek działalnością podobnych do Ciebie w całej Polsce.Gdyby nie nasze podatki,które trafiają do budżetu krajowego i Starostwa.To oni by leżeli i kwiczeli.Jak się wpuszcza do Polski Tesca,Kauflandy i inne mocarstwowe,wielopowierzchniowe hipery.To trzeba pomyśleć o przeciętnym Kowalskim,który musi utrzymać rodzinę.Rekompensata panie burmistrzu w formie OBNIŻENIA podatków a nie ich corocznej rewaloryzacji z poziomu hossy to SKANDAL.Trzeba wnioskować do Tuska o obniżenie podatków.Wyszków to nie Złota dolina czy Kuwejt.Przeliczając na waluty obce płacimy coraz więcej do kasy miasta i Państwa.
2014-02-16 17:52
~sprzedawczyni
a jak kapryszą i wybrzydzają wielkie damy w starych majtkach z ciucholandu
2014-02-16 11:16
~aldona
Właścicielka sklepu zamykała działalność,bo zżerały ją opłaty,popadała w coraz większe długi,bo zarobku nie było,a opłaty rosły,nowe rzeczy sprzedawała więc za czterokrotnie mniejszą kwotę jak zapłaciła,bo chciała wyjść z towaru i uregulować należności,a klienci jeszcze bezczelnie się targowali.Państwo,klienci zdarliby z niej skórę z paznokciami,a przecież ona też ma rodzinę i potrzebuje jeść
2014-02-16 10:59
~Ewa do wawy
a do tego okropni klienci,którzy na okrągło chcą wyprzedaże i ciągle im drogo.Niech sami otworzą działalność, utrzymują gminę,urząd skarbowy,zus,a do tego opłaty za prąd,gaz,czynsz przekonają się wtedy na własnej skórze jak ciężko jest sprostać tym wymaganiom.Nawet patologia ma większe wsparcie i opiekę,bo otrzymują różne zasiłki i nikt za to,że znalezli się w ciężkim położeniu nie nasyła na nich komornika jak to robią w przypadku przedsiębiorcy,który upada i nie wywiązuje się ze świadczeń na rzecz państwa.Rzygać się chce od takiej niegodziwości
2014-02-16 09:15
~JA
Poprzedni to mój, miało być ,do bell
2014-02-16 09:14
~bell
Ups, przepraszam, czyżbym trafił na kobietę?
2014-02-16 07:27
~bell
Moje koleżanki to nie są żadne panienki, uważaj na słowa TY.
2014-02-16 01:20
~JA
Wawa, nie masz za grosz poczucia humoru.
2014-02-15 22:32
~wawa
Konie z rzędem dla osoby,która zrozumie poniższy tekst.Chyba gościu "Ja" pomyliłeś adres.Bo tekst napisałeś do totalizatora sportowego.Wyrazy poparcia dla bell.Miasta nie stać na rozrośniętą biurokrację.
2014-02-15 16:49
~JA
Bell, najpierw daj szansę, kup los. Musisz stanąć w szranki później zatrudnisz sobie i dwadzieścia panienek, tylko wtedy to Ciebie będą tu na forum z błotem mieszać.
2014-02-15 14:59
~bell
Nie wybierałam ani jednego z 3!!!!! burmistrzów. Czy jak zostanę burmistrzem to mogę obsadzić sobie 5 koleżanek na wice? Tak? To głosujcie na mnie.
2014-02-15 12:22
~do wczasowicza
Rada jest taka, jaką wybiorą mieszkańcy gminy. Tak samo burmistrz. Ci, co narzekają, czasem słusznie, powinni pomysleć o załozeniu komitetu wyborczego. T
2014-02-15 10:17
~JA
wawa, gadasz jak towarzysz na bierutowskim przemówieniu. Ogarnij się!
2014-02-14 23:33
~wczasowicz
Mi największą satysfakcję by sprawiło jak by nie wracał juz z ferii na urzad ani jeden, ani drugi. Ale zła praktyka jest ze biorą urlopy w jednym czasie. I ta rada też może jechać i nie wracać. Są niewiele warci. I tak burmistrz sam podejmuje decyzje a oni biją pianę na sesji jak i ostatnio. Temat czy, w Wyszkowie kobiecina może chodować 5 szt drobiu.
2014-02-14 23:12
~wa-
wawa, miałem cię za mądrzejszego i kulturalniejszego. Niestety, pomyłka.
2014-02-14 20:43
~wawa
Burmistrz nie ma obowiązku czytania gazet i krytycznych komentarzy w nich zamieszczanych.Niech nie czyta tylko słucha klakierów ze swojego otoczenia.Czy któryś radny był przeciwko wymianie fontanny ?.Jeżeli tak,to popieram gorąco jego kandydaturę w nadchodzących wyborach.Pozdrowienia dla "ewa".Ciągłe podnoszenie jedynego nieuniknionego podatku czyli pod.od nieruchomości. Może doprowadzić w pierwszej fazie do bankructwa ludzi COŚ posiadających.W drugiej do zajęcia mienia przez komornika.ŻĄDAJMY OBNIŻENIA LOKALNYCH PODATKÓW.Setki firm,miliony z podatków a jakaś hu.za wzywa do łopaty i odśnieżania.Zdzisiek WAL sie.
2014-02-14 20:14
~XTadeusz
to ma w czasie ferii siedzieć w Wyszkowie? Dla twojej satysfakcji? W wakacje także?
2014-02-14 18:57
~do nie urzędnika
czytaj ze zrozumieniem, nie chodziło o to kto ma organizować w ferie tylko o coś innego. Zgadnij o co?
2014-02-14 16:35
~dla jasnosci - nie urzednik
Burmistrz nie jest od ferii, od tego sa odpowiednie placówki lulturalne i oświatowe. A ty Wawa zgłoś się osobiście do burmistrza w sprawie nie wymieniania fontanny, skoro obecna tak ci się podoba. Przecież Burmistrz nie ma obowiazku czytania komentarzy. Idla jasnosci i ubiegajac twoje uwagi - nie jestem urzednikiem ani pracownikiem burmistrza
2014-02-14 11:09
~ewa
działalność gospodarcza to przekleństwo.Wszyscy chcą pieniędzy zus,urząd skarbowy i gmina,opłaty za gaz i prąd,a z czego mamy płacić jak nie ma utargu
2014-02-14 07:55
~zangażowany
najpierw niech burmistrz zaangażuje się we właściwe zarządzanie gminą. Ciekawe kto będzie rządził w ferie, pewnie jak co roku ani jednego nie będzie bo mają wolne.
Pewnie możemy spodziewać się dużego zaangażowania burmistrza w ściąganie podatków. Tylko komu umorzy tym razem? Komu "zafunduje nowe auto"? Na pewno nie tym którzy naprawdę potrzebują.
2014-02-14 06:22
~Petent
Jakii Burmistrz -takie zaangazowanie mieszkancow !
2014-02-13 21:15
~wawa
Czy temperatura w centralnym ogrzewaniu w Urzędzie została obniżona.Mieliście w czasie mrozów chyba ze 26 stopni i kto za to płaci ?? Ukrop w środku zimy.Dlaczego nie przestawia się co kilka dni cyklu włączania i wyłączania latarń ulicznych.Korekta jest konieczna co kilka dni.Brak kużwa gospodarza.
2014-02-13 21:01
~wawa
Angażuję się przed w związku z tym VETO dla wymiany fontanny.Jeżeli chodzi o wspieranie to muszę się powtórzyć.Szanowni Państwo !! Poprzedni włodarze miasta przed 1989 rokiem mogli POMARZYĆ o takich dochodach.Nie pozwalajmy na ich marnotrawienie na fontanny i remonty dróg dla kolesiów gdy tymczasem inni toną w błocie.
2014-02-13 20:30
~,,
Burmistrz bardzo dużo zrobił dla "małych " przedsiębiorstw.CAŁA STOLARSKA WYREMONTOWANA.
2014-02-12 15:34
~101
„coś nie działa”, „pracujemy nad systemem poboru podatków”, „dostajemy coraz mniej środków”...