Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Matura słabiej niż w kraju
W powiecie wyszkowskim w terminie majowym do matury przystąpiło ok. 540 uczniów. Świadectwa dojrzałości otrzy-mało ok. 60%. Więcej w I LO – 90% i w ZS nr 3 77%, ale w ZS nr 2 – niecałe 28%. Ci, którzy nie zdali, w większości mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu, czyli nie poradzili sobie z jednym przedmiotem.
Zdawalność matury w naszym powiecie jest niższa niż w kraju, gdzie 71% zdających otrzymało świadectwa dojrzałości. Spośród tych, którzy nie zdali, 19% ma prawo zdawać egzamin poprawkowy w sierpniu, 10%  nie zdało więcej niż 1 przedmiotu. W liceach ogólnokształcących maturę zdało 81%, technikach 51%, liceach profilowanych 42%. Z języka polskiego egzamin zdało 92% (średnia z egzaminu 50%), z matematyki 76% (śr. 49%), z języka angielskiego 91% (śr. 76%). Dane dotyczą egzaminów podstawowych.
W I LO im. C. K. Norwida egzamin maturalny zdawały 202 osoby, spośród nich  182  już trzymały świadectwa dojrzałości (90%). Egzaminy pisemne z języka polskiego zdało 98% uczniów, z matematyki – 94%. Wszyscy poradzili sobie z egzaminem pisemnym z języka obcego. Egzaminy ustne zdało 98% absolwentów. 90%  tych, którzy nie zdali matury, ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu.
W Zespole Szkół nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie do matury przystąpiło ponad 200 osób. Najlepiej poradzili sobie z egzaminami maturalnymi absolwenci liceum, ok. 65% je zdało. Zdawalność w technikum wyniosła  ok. 55%. Najsłabiej wypadły licea profilowane – maturę otrzymało ok. 40% zdających. Prawie wszyscy, którzy nie zdali, będą mogli poprawiać maturę w sierpniu, Przystąpią ponownie do egzaminu z polskiego, matematyki lub angielskiego.  
W Zespole Szkól nr 2 im. M. Kopernika do egzaminu dojrzałości przystąpiło 111 osób, zdało 31 (27,93%).  Z klas technikum spośród 94 osób maturę zdało 29 (31%). W liceum profilowanym spośród 17 zdających świadectwo dojrzałości otrzymały dwie (11,76%). Prawo do poprawienia egzaminu w sierpniu ma 38 absolwentów klas technicznych (40%) i 5 z II Liceum Profilowanego (29%). Zdawalność z poszczególnych przedmiotów: język polski – 54%, język angielski – 80%, język rosyjski – 100%, matematyka – 54%.
W Zespole Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego do matury przystąpiło 166 absolwentów, świadectwo dojrzałości otrzymało 128 (77,1%). Z klas technicznych egzaminy maturalne zdawały 54 osoby, pomyślnie – 39 (72,2%), z klas liceów – 112 osób, zdało je 89 (79,4%).
W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia maturę zdało 52% przystępujących do niej. Najlepiej poszedł im angielski. Ci, którzy nie zdali, w większości przystąpią w sierpniu do egzaminu poprawkowego z polskiego lub matematyki.
Nie udało się nam uzyskać danych z ZS w Zabrodziu.
                      EE, EB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2014-07-10 12:18
~zizibi
Ja myślę, że może zmuśmy do kolejnych społecznych godzin karcianych nauczycieli to wpłynie na ich motywację do pracy. A przecież można normalnie, karciane jak najbardziej ale traktujmy je po ludzku zgodnie z normami i dobrą wola i poawalającymi na to przepisami. Bardzo negatywne zjawisko !!! dla społeczeństa z tymi karciankami, efekty myślę dopiero będziemy zbierać, gdy nauczyciele zaczną pracować tylko 2 godz. społecznie tygodniowo a nie jak wcześniej nawet 20. Jak zauważyłem teraz jest działąnie "nic na siłę wszystko młotkiem"
2014-07-07 22:23
~NL
bardzo popieram K- dość błazenady,wydawania bezsensownie bardzo dużych pieniędzy na niby szkolenia oraz zmuszania n-li do udziału w projekcie.
2014-07-06 16:47
~Ada
Może by ktoś sprawdził ile osób nie dopuszczono do matury.bo to też jest ważne
2014-07-06 11:05
~k
Na początku roku szkolnego powiat siłą zmuszał nauczycieli do udziału w szkoleniach - najpierw wymyślono projekt a potem szukano jeleni, którzy się wpiszą na listę (sensu większego nie miały ale koordynatorzy z powiatu zarobili niemało...). Typowe uszczęśliwianie na siłę. Publiczne pieniądze wydano, nauczyciele mieli kilka zajętych sobót a efektów nie widać. Może lepiej było zapewnić klasom maturalnym dodatkowe godziny języka polskiego, matematyki lub języka angielskiego za te pieniądze? No, ale wtedy wybrane osoby nie zarobiłyby kilku tysiączków za wypełnienie papierków z projektu...
2014-07-05 16:26
~Realista
Ja te wyniki wyglądają na tle odbytych ewaluacji? W znanej szkole same otrzymane A i B (aż na froncie strony internetowej błyszczy) a matura napoziomie 28% zdawalności. Kto to sprawdza, kto pisze te bzdury - tylko pozostałe szkoły tracą na takiej polityce. Może więc zamiast organizować imprezki i całe to zamieszanie policzmy jak to strata - bo czasu na naukę już brak. Wyniki mówią same za siebie.
2014-07-04 18:10
~Liroj
O jak klawo, o jaka draka, można śmiać się można też płakać.
2014-07-04 08:35
~maturzysta
W Zabrodziu zdała jedna osoba.
2014-07-04 02:00
~zniesmaczony
Dodajmy do tego jeszcze sposób, w jaki przeprowadzane są matury w niektórych, wymienionych wyżej placówkach ("głuchonieme" komisje w części ustnej i inne, "niewidome" komisje, pilnujące na części pisemnej), nie muszę wymieniać nazw tych szkół, wszyscy chyba wiedzą ... Mimo takich "udogodnień", marna zdawalność, wnioski nasuwają się same...
2014-07-03 18:35
~ziw
Te wyniki matur to namacalny dowód porażki polityki oświatowej władz powiatowych. Gimnazjalistów ubywa, są coraz słabsi a miejsc w liceach i technikach przybywa. W efekcie dzieci w gimnazjach uczą się jeszcze mniej bo i tak ich przyjmą do liceów. Czasem mam wrażenie, że do wyszkowskich szkół średnich przyjęto by nawet psa, jakby przyniósł świadectwo z gimnazjum. Na koniec mamy wyniki matur jakie mamy a .... będą jeszcze gorsze, gdyż kolejne roczniki są jeszcze słabsze.Może Starostwo w końcu narzuci swoim szkołom rozsądne kryteria przy naborze bo obecnie dzieją się rzeczy śmieszne (gimnazjalista ze średnią 2,5 , i fatalnymi wynikami egzaminów dostaje się spokojnie do technikum). Ciekawe swoją drogą, ilu absolwentów nie przystąpiło w ogóle do matury? (ilość klas maturalnych sugerowałaby większą ich liczbę)
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło w środę 15 czerwca na skrzyżowaniu ulic Zapole wczoraj Sikorskiego w Wyszkowie....
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa