Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


100 LAT ILO: Święto sztuki (foto)
Wernisaż Iwony Ostrowskiej (Dyl), w piątek 19 września, zamknął cykl sześciu wystaw organizowanych w ramach obchodów 100-lecia wyszkowskiego liceum ogólnokształcącego. – To święto mojej sztuki, mam wyjątkową publiczność – podkreśliła artystka. Komitet organizacyjny obchodów jubileuszu szkoły zaprosił też na ostatni odcinek Filmowej Kroniki Obchodów oraz premierę ostatniego odcinka serialu „Nasze liceum”. – Jestem bardzo dumny z tego serialu – nie krył reżyser Bartek Krupka.
Absolwenci i przyjaciele szkoły spotkali się jak zwykle w domu kultury „Hutnik”, gdzie 17 stycznia, pierwszą wystawą i premierą pierwszego odcinka serialu, zainaugurowano obchody 100-lecia ogólniaka. – Niestety, to już jest koniec. Ale pozostaje po nas bardzo wiele. Jestem dumny, że mam takie koleżanki i takich kolegów artystów – podkreślił Marek Napiórkowski.
Dumna, zadowolona, ale i zdenerwowana była autorka obrazów zamykających się w cyklu „Głowy w chmurach”. – To dla mnie niezwykły, wzruszający wieczór – przyznała. Po raz drugi pokazuje swoje prace w Wyszkowie, pierwszą wystawę miała w bibliotece miejskiej. – Powracam zupełnie inna, z innymi obrazami. To święto mojej sztuki, mam wyjątkową publiczność. Zapraszam do podróży, którą tworzę.
Dyplom z malarstwa Iwona Ostrowska uzyskała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Prace przedstawia na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Bierze udział w festiwalach sztuki – Rzym, Kustadasi, Bruksela, Niemcy, Grecja, Tunezja. Jest uczestnikiem plenerów międzynarodowych i sympozjów twórczych. Sztuka, którą tworzy, rozpięta jest między malarstwem olejnym, grafiką, fotografią i projektowaniem graficznym. Współtworzy Galerię Internetową GaleriaOK. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Grupy Twórczej PositiveART, Symfonia, Młodzi Sztuką.  
- To przykład ładnie zaczętej ścieżki – wystawę ocenił artysta malarz Bogusław Lustyk. – Jest tu potencjał, tajemnice i obietnice obrazów. Iwona jest na świetnej drodze do tego, żeby się spełnić.
 
„Droga na wschód” 

Tradycyjnie już po wernisażu publiczność przeszła do sali widowiskowej, gdzie wyświetlono trzecią i zarazem ostatnią część Filmowej Kroniki Obchodów 100-lecia liceum oraz odcinek serialu zatytułowany „Droga na wschód”. Bohaterem odcinka, którego akcja dzieje się w 1982 r., jest Jędrzej, absolwent wyszkowskiego liceum, instruktor harcerski. To postać wzorowana na Andrzeju Zaorskim. Również fabuła odcinka oparta jest na faktach. Działalnością Jędrzeja interesuje się Służba Bezpieczeństwa, jego mieszkanie jest przeszukiwane, a bohater otrzymuje zakaz wyjazdu z harcerzami na Rajd Świętokrzyski. Mimo to decyduje się dołączyć do swoich podopiecznych.
Wiele osób odcinek przyjęło ze wzruszeniem. – Postać Jędrka musi być pamiętana i doceniana – mówił Grzegorz Karpiński. – To był wielki zaszczyt i wielkie szczęście, że siedem intensywnych lat mogłem spędzić w jego cieniu.
„Droga na wschód” to piąty i ostatni odcinek serialu „Nasze liceum”. Wszystkim aktorom, twórcom i osobom, które pomagały w jego realizacji podziękował inicjator przedsięwzięcia i reżyser Bartek Krupka. – Jestem bardzo dumny z tego serialu – podkreślił. – Udało nam się deptać po piętach profesjonalistom.
W odcinku „Droga na wschód” zagrali: Łukasz Bala, Michał Grus, Anna Chmielak, Weronika Paczkowska, Jakub Cieńkowski, Kuba Wrzosek, Maja Pawłowska, Magda Frąckiewicz, Wojciech Pakieła, Wiesław Piasecki, Szymon Tarnożek, Wojciech Rudnicki, Karolina Natkaniec, Filip Garbarczyk, Krzysztof Głowacki, Magda Binięda.
Ekipę filmową tworzyli: Bartek Krupka (zdjęcia, reżyseria, montaż), Piotr Płochocki (scenariusz, casting), Przemysław Decewicz (montaż), Michał Kosmala (dźwięk, muzyka), Joanna Adler (casting), Marek Napiórkowski (kostiumy), Agnieszka Banaszek, Patrycja Ogrodzińska, Małgosia Babis (scenografia), Tamara Sawko (sekretariat planu), Wojciech Pakieła i Roman Grus (piosenka tytułowa).
SB
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2014-09-25 23:06
~no
rewelacja... cos sie dzieje!
2014-09-25 17:41
~Aa
Bo tu chodzenie miało sens. I głos Andrzeja na końcu jest niesa,owity
2014-09-23 10:41
~J
Ten odcinek wyszedł chyba najlepiej. Warto zobaczyć.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Trwa zbiórka środków na zakup protezy dla licealistki z wyszkowskiego „Norwida”, Katarzyny Kamińskiej, która w tragicznym wypadku straciła...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa