GMINA SOMIANKA: Wybrani sołtysi i rady sołeckie
Zostały zakończone wybory sołtysów i rad sołeckich kadencji 2015-2019. W większości sołtysi pozostali ci sami. Prawie 39% spośród 31 sołtysów to kobiety (jest ich 12).
Barcice – sołtys Zdzisław Grochowski (rada sołecka: Mirosław Kuchta, Sylwester Sobolewski, Witold Domżała, Roman Rakowski, Paweł Gierek, Marcin Rakowski)
Celinowo – Zygmunt Kalinowski (Paweł Kasiński, Hanna Waszkiewicz, Radosław Kalinowski, Ewa Trawicka)
Henrysin – Adam Kuchta (Artur Pawłowski, Piotr Brzeziński, Agnieszka Wierzbicka)
Huta Podgórna – Wojciech Groszkowski (Jacek Groszkiewicz, Jarosław Więcek, Barbara Turek)
Jackowo Dolne – Kazimierz Mosak (Andrzej Gotowiec, Andrzej Garbacz, Kamil Bryczyński)
Jackowo Górne – Bartosz Kalinowski (Adam Ciach, Michał Gajewski, Paweł Kozon)
Janki – Adam Kaczmarczyk (Jan Lewandowski, Zdzisław Kaczmarczyk, Dariusz Kasiński)
Jasieniec – Zenon Gierek (Mirosław Bryczyński, Sylwester Kuchta, Paweł Gąsior, Krzysztof Stańczak, Agnieszka Przygodzka)
Kręgi – Barbara Szczerba (Dorota Kowalska, Tadeusz Kokoszka, Witold Szczerba, Piotr Gałązka, Magdalena Gołdys)
Michalin – Wiktoria Czarnowska (Renata Noworudzka, Rafał Bajorek, Wiesław Śliwka)
Nowe Kozłowo – Anna Rogulska (Bożena Ciskowska, Stanisław Kalinowski, Małgorzata Ślubowska)
Nowe Płudy – Teresa Borys (Anna Sobierańska, Iwona Chmielewska, Janusz Szczęsny)
Nowe Wypychy – Anna Kowalska (Sylwester Linka, Mirosław Mróz)
Ostrowy – Modest Siemieniewski (Cezary Tolak, Marcin Mróz, Kazimierz Wiśniewski)
Popowo Kościelne – Stanisław Rzemek (Marek Materski, Tomasz Żmijewski, Bogdan Pawlak, Wioletta Żmijewska, Ryszard Rutkowski)
Popowo-Parcele – Lidia Kościńska (Marcin Czarnowski, Rafał Gajewski, Andrzej Żmijewski, Agnieszka Ziółkowska)
Skorki – Sławomir Jenoch (Andrzej Zaborowski, Robert Garbacz, Kazimierz Kucharski)
Somianka – Ryszard Kentla (Rafał Romanowicz, Stanisław Puławski, Jan Janas, Grzegorz Jeż)
Somianka-Parcele – Anna Kruza (Hanna Główczyk, Anna Ostatek, Alina Kuchta, Tadeusz Szumert)
Somianka-Zaszosie – Elżbieta Grześkiewicz (Jacek Tolak, Sławomir Słomczyński, Zbigniw Kaliściak, Krzysztof Kacperski)
Stare Kozłowo – Krzysztof Lewandowski (Mirosław Szczerba, Ewelina Duczek, Wiesław Lewandowski)
Stare Płudy – Halina Wykowska (Barbara Wasik, Tomasz Madyda, Krzysztof Kłębek)
Stare Wypychy – Rafał Mielczarczyk (Janusz Milczarczyk, Robert Mościński)
Stary Mystkówiec –Józef Kamiński (Robert Karasiewicz, Roman Śliwka, Dariusz Liszewski, Wiesław Krawczyk
Suwin – Jacek Czarnowski (Tomasz Skwarski, Krystyna Siedlecka, Waldemar Szumowski)
Ulasek – Bogdan Pachulski (Krzysztof Szczesny, Jerzy Szydłowski, Janusz Wiśniewski, Zenon Szczesny)
Wielątki Rosochate – Dorota Jackowska (Kamil Bednarski, Tomasz Podpora)
Wielęcin – Krzysztof Rakowski (Sławomir Jagielski, Leszek Gołębiewski, Mieczysław Fedorow)
Wola Mystkowska – Barbara Suchecka (Agnieszka Zadworna, Piotr Wasilewski, Mateusz Kuchta, Celina Lewandowska)
Wólka Somiankowska – Grażyna Szczesna (Mirosław Stępnowski, Sebastian Kuchta, Marta Sakowska, Emilia Pomaska)
Zdziebórz – Kazimierz Wielgolewski (Jacek Wiśniewski, Cezary Stępkowski, Dariusz Król, Leszek Król, Waldemar Mielczarczyk)
Opr. EB