GMINA DŁUGOSIODŁO: Literacko-upiorna noc w bibliotece
W sobotę 30 maja po raz pierwszy, z inicjatywy Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”, odbyła się „Noc Bibliotek”, również w Długosiodle.
Impreza ma zachęcać do odwiedzania bibliotek i uświadamiać, że są to miejsca bardzo ciekawe, w których można nie tylko wypożyczać książki, ale poznać historię lokalną, miło i pożytecznie spędzić czas.
Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle zaprosiła na Noc Bibliotek, wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać. Noc Grozy rozpoczęła się o godzinie 18. „Powabne czarownice” bibliotekarki witały gości w Galerii Duchów Słowiańskich. Przyciemnione światła, nastrojowa muzyka, tajemnicza sceneria były tłem wystawy prac plastycznych, wykonanych przez Weronikę Andruszkiewicz i Patrycję Soliwodę pod kierunkiem Wioletty Frontczak. Baba Cmentarna, Południca, Kania, Dydko to tylko kilka z przedstawionych duchów słowiańskich. Goście mogli podziwiać postaci i zapoznać się z ich poczynaniami.
Noc grozy wzbogaciło spotkanie z pisarką Darią Galant, autorką powieści gotyckich, m.in. „Południca” i „Siostry Opposto”. Autorka opowiedziała o swojej pasji pisarskiej, zainteresowaniach i przygodach z duchami. Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi spotkaniami z duchami, białymi damami, jeźdźcami bez głowy.
Podczas Nocy Grozy nie mogło zabraknąć „Dziadów” Adama Mickiewicza, fragmenty tego dzieła przeczytał Jan Długołęcki, wielkiego pasjonata poezji. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych czytelników. Pan Jan wyrecytował „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Wielką frajdą była projekcja filmu animowanego „Sekret Eleonory” o magii książek i czytania, udostępnionego przez Fundacje Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Po obejrzeniu filmu dzieci wykonywały rysunki węglem i kredą występujących w nim postaci bajkowych.
Nocą „Biblioteczny Dom Grozy” odwiedziła młodzież z gimnazjum w Długosiodle. Zatańczyli integracyjną belgijkę, porywając do zabawy wszystkich. W trakcie trwania imprezy można było też wymienić książki.
E.E.
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!