Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


GMINA DŁUGOSIODŁO: Nieprzewidywalny, bo plenerowy (foto)
Chwile relaksu, ale i emocji, przeżyli ci, którzy w sobotnie popołudnie 25 lipca przyszli do parku przy skansenie w Długosiodle na koncert solistów Polskiej Opery Kameralnej: Kazimierza Kowalskiego, Agnieszki Makówki, Andrzeja Niemierowicza i Mirosława Niewiadomskiego. Wysłuchali przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.  Jednak tuż przed końcem koncertu musieli uciekać przed ulewą.

„W krainie uśmiechu” to tytuł koncertu w wykonaniu solistów Polskiej Opery Kameralnej, na który zaprosiło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło. W jego imieniu przybyłych powitała Ewa Krysiak. Podziękowała sponsorom, dzięki których hojności koncert mógł się odbyć. 
Koncert prowadził szef POK Kazimierz Kowalski, akompaniowała Ewa Szpakowska. Prowadzący przypomniał, że we wrześniu minie 150 lat od prapremiery narodowej opery – „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki. Dlatego na pierwszą część występu złożyły się arie z tej wspaniałej opery. Rozpoczął tenor Mirosław Niewiadomski przepiękną arią Stefana (tzw. z kurantem), rozpoczynającą się słowami: „Cisza dokoła, noc jasna, czyste niebo”. Ale na niebo nad Długosiodłem wszyscy patrzyli z niepokojem, bo zbliżające się ciemne chmury nie zapowiadały nic dobrego.
Laureatka wielu nagród wokalnych, obdarzona pięknym mezzosopranem, Agnieszka Makówka zaśpiewała arię Jadwigi, zaś baryton Andrzej Niemierowicz – arię Miecznika. Arię Skołuby „Ten zegar stary” zaśpiewał bas Kazimierz Kowalski. Nadmienił, że niedościgłym wykonawcą tego utworu był Bernard Ładysz, który 24 lipca skończył 93 lata. Przypomniał też, co 20 lat temu usłyszał od niego o małżeństwie: „Pierwsze małżeństwo to efekt wspaniałej, wielkiej miłości. Drugie małżeństwo dla tej samej osoby to efekt braku cierpliwości. Ale jak trzecie małżeństwo zawiera ta sama osoba, to efekt kompletnego zaniku pamięci”.
Kolejna część koncertu zawierała przeboje kompozytorów zagranicznych: „Graj, Cyganie” z operetki „Hrabina Marica” I. Kalmana zaśpiewał Mirosław Niewiadomski, Agnieszka Makówka „Habanerę”  z opery „Carmen” G. Bizeta. 
Niebo stało się już szaro-granatowe, a powiewy wiatru coraz silniejsze. Prof. Szpakowska miała problem, by zapanować nad kartkami z nutami. 
Na scenę weszli Agnieszka  Makówka i Andrzej Niemierowicz, razem zaśpiewali arię z „Księżniczki czardasza” Kalmana „Jakże mam ci wytłumaczyć”. Gdy zaczęło lekko grzmieć, Kazimierz Kowalski śpiewał „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka. Publiczność podśpiewywała, gdy Andrzej Niemierowicz wykonywał następne przeboje z „Księżniczki czardasza”. Brawami przyjęła zapowiedź, że Mirosław Niewiadomski zaśpiewa „Love me tender”.  Po wersji oryginalnej wraz z Kazimierzem Kowalskim wykonał zaktualizowaną wersję: „W Długosiodle pięknie jest, dzięki wam tak jest. Chcemy śpiewać dla was dziś, chcemy z wami być”. Była to ostatnia piosenką tego koncertu. Gwałtowna ulewa sprawiła bowiem, że widzowie zerwali się z krzeseł, a artyści opuścili scenę. Nie zdążyli wykonać dwóch utworów, w tym finałowego „Żegnajcie przyjaciele”, ale na pewno i tak koncert pozostanie długo w pamięci.
-Atrakcją plenerowych koncertów jest to, że są nieprzewidywalne – skonstatował Andrzej Niemierowicz.

Elżbieta Szczuka
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2015-08-12 08:49
~~~~`
o, jest Wysocki i Kucharzewski !
2015-08-07 22:04
~???
Czy ja wśród oglądających widzę Eugeniusza Daszkowskiego??
2015-08-07 13:49
~~~~~
bardzo ładnie
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
W środę 8 czerwca w całej Polsce doszło do serii, na szczęście fałszywych, alarmów bombowych. Wyszkowscy policjanci sprawdzili sześć obiektów w Wyszkowie,...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa