Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


O bezpieczeństwie przede wszystkim na drogach (foto)
Szeroko rozumiany temat dróg – bezpieczeństwo w ruchu, rozwiązania komunikacyjne, inwestycje – zdominował debatę, na którą policja zaprosiła w poniedziałek 22 lutego. Spotkanie tradycyjnie już odbyło się w Zespole Szkół nr 3.
Głównym założeniem debat, organizowanych przez policję w całym województwie, jest zaangażowanie społeczeństwa w tworzenie map zagrożeń kraju, województwa, poszczególnych powiatów i gmin. Mapy będą zawierały również informacje o stanie bezpieczeństwa, dane dotyczące powiatu omówił komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz (podsumowanie 2015 r. opublikowaliśmy na łamach NW na początku tego roku). – Widać, że bezpieczeństwo bardzo się poprawiło, spadła liczba przestępstw i wykroczeń – podsumował komendant. 
Omówił również realizację wniosków z ubiegłorocznej debaty: zwiększenie liczby patroli w Rybienku Leśnym, zwrócenie uwagi na rowerzystów poruszających się po chodnikach, na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży handlującej przy drogach grzybami i jagodami, wydłużenie godzin otwarcia dworca PKP.
O kolejne patrole, szczególnie „panów w białych czapkach” w Rybienku Leśnym ponownie apelował przewodniczący tamtejszego osiedla i radny miejski Czesław Lach. – Bardzo szybko u nas jeżdżą, szczególnie po al. Wolności. Kilka słupów po uderzeniach już zostało wymienionych – mówił.
Zwrócił również uwagę na parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych: – Szczególnie przy centrach handlowych. Jest źle, panuje straszne wygodnictwo.
Odpowiedzią ma być akcja informacyjna, którą postara się przygotować urząd miejski. – Spróbujemy przeprowadzić akcję na wzór ogólnopolskiej „Czy naprawdę chciałbyś być na moim miejscu?” – zadeklarowała zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
Szereg uwag zgłosił Gerard Składanowski, m.in. o wyznaczenie na rondzie Białostocka/Daszyńskiego pasa ruchu dla kierowców jadących z Warszawy do Białegostoku. – Ze 30 razy krawężnik był naprawiany, podobno o 80 cm zostało to odsunięte i jest dobrze – zauważył.
Od lat stara się o przywrócenie na ul. Wąskiej ruchu dwukierunkowego. – Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie techniczne jest w urzędzie miejskim. To sprawa, którą należałoby się zająć, dość prosta – uważa.
Nie tak prosta – zdaniem wicestarosty Adama Mroza. – Potrzebny jest kompromis. Bo co na przesunięcie ruchu pod nowe bloki (przy ul. Chopina – red.) powiedzą ich mieszkańcy? – zapytał.
Mieszkańcy pytali również o remont ul. Kościuszki: o zatoki autobusowe i przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada. – Wnioskowaliśmy o kładkę dla pieszych – przypomniała przedstawicielka SM „Mebrol”. – Rano jest pan stójkowy, ale po godz. 16 - 17 go nie ma. Samochód z jednej strony przepuszcza, z drugiej nadjeżdża.
Adam Mróz poinformował, że o kładce czy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, z uwagi na pobliskie ronda, nie ma mowy. Będzie natomiast szeroki azyl, który umożliwi pieszym zatrzymanie się w połowie jezdni. – Rozumiem problemy osób, które boją się przejść przez ulicę, ale muszę się zgodzić, że nie ma możliwości sygnalizacji, która zablokuje całą ulicę – dodał.
O tym, że bezpieczeństwo to nie tylko przestępstwa i drogi, ale również ochrona przeciwpożarowa, przypomniał starosta Bogdan Pągowski: - W zeszłym roku odnotowaliśmy prawie 100-procentowy wzrost pożarów, głównie przez wypalanie traw. To prawdziwa plaga, stąd nasze apele, które będziemy ponawiać – zapowiedział.
 

 
Szkoda, że w debacie wzięło udział tak niewielu mieszkańców, sołtysów, radnych miejskich i powiatowych. Większość uczestników debaty stanowili uczniowie ZS3 i pracownicy policji. Z zaproszenia mogłoby skorzystać więcej mieszkańców, gdyby debata odbyła się w godzinach popołudniowych. Z harmonogramu licznych debat na Mazowszu, ustalonego przez komendę wojewódzką i urząd wojewódzki, wynika jednak, że zdecydowana większość spotkań odbywa się jednak w godzinach południowych.
­SB
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-02-27 21:06
~niezadowolony obserwator
a pod Pingwinem dalej przejść nie można bo parkują na chodniku
2016-02-24 16:45
~OO
Uczniowie to byli tzw. zapchajdziury, żeby sala nie wionęła pustka
2016-02-24 16:43
~OO
A ile osób pracujących, nie będących na stanowiskach kierowniczych może przyjść o 12 na debatę??
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło w środę 15 czerwca na skrzyżowaniu ulic Zapole wczoraj Sikorskiego w Wyszkowie....
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa