Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Doświetlą przejścia dla pieszych
Będzie jaśniej i bardziej zielono na drodze wojewódzkiej przechodzącej przez Wyszków. Zostaną też wybudowane przy niej drogi serwisowe i miejsca parkingowe. 
Przez Wyszków przechodzą drogi: krajowa (nr 62), wojewódzka (nr 618), powiatowe i gminne. Wszelkie prace wykonywane w pasie drogowym muszą być uzgadniane z zarządcą. Drogą wojewódzką jest ul. Pułtuska: od granicy miasta do ronda Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a dalej ul. Generała Sowińskiego do ul. Tadeusza Kościuszki. Mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się, że ul. Gen. Sowińskiego na tym odcinku jest słabo oświetlona, szczególnie przejścia dla pieszych. Rok temu tuż po zmroku na pasach zginęły dwie osoby.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski poinformował, że sytuacja poprawi się – wkrótce będą doświetlone przejścia dla pieszych, bo są to miejsca, na których zdarzały się wypadki.
- Będzie to oświetlenie techniczne, połączone z oświetleniem ul. Chopina (jej budowa i oświetlenie są zaplanowane w tegorocznym budżecie gminy). Natomiast mogą być trudności z zielenią wzdłuż tej ulicy, ponieważ w swojej strategii Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie uwzględnia nasadzeń. Sami nie sadzą drzew w pasach drogowych i innym nie pozwalają, a my od razu chcemy posadzić drzewa wysokie. Ale w czwartek byłem na rozmowie z dyrektorem i jest nadzieja, że pozwolą nam na posadzenie drzew na tym odcinku, po wschodniej stronie.
Dodał, że gmina chce wybudować drogi serwisowe i miejsca parkingowe (kilka-kilkanaście) w pasie drogowym ul. Pułtuskiej przy rondzie ppłk. Witolda Szaniawskiego (skrzyżowanie ul. Pułtuskiej i al. Piłsudskiego), zarówno po stronie Mrówki, jak i po przeciwnej. 
- Mówimy o pasie drogi wojewódzkiej. Skoro zarządca drogi nie przewiduje tam w najbliższym czasie żadnych inwestycji, to nasi mieszkańcy domagają się, bezpośrednio bądź przez radnych, żebyśmy my pobudowali tam stosowną infrastrukturę. 
ES
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-03-22 17:31
~ixu
Panie Burmistrzu, kujcie żelazo puki gorące. Nasadźcie zieleń również na ul Pułtuskiej od torów do ronda dużego. Latem tam jest taka patelnia a dystans na piechotę daleki. Proponowałbym również zmianę na terenie PKP to trudna sprawa ale przecież mamy super władze i projektantów. Trzeba powiększyć przejazd /szlabany/ o ścieżkę rowerową.
2016-03-16 21:16
~wawa
Brawooooooooo
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Kilka tysięcy osób wzięło udział w sobotniej, 18 czerwca, Gali Muzyki Disco. Największe tłumy przybyły na stadion miejski wieczorem, na koncerty gwiazd wieczoru,...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa