Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


SIATKÓWKA: Drugie życie siatkarzy UKS Polonez
Siatkarze UKS Polonez Wyszków, mimo że zajęli IV miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Kadetów w Piłce Siatkowej, korzystając z dzikiej karty (wycofał się zespół z innego województwa), otrzymali szansę gry w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Dzięki wsparciu gminy Wyszków w dniach 17 – 20 marca podopieczni Macieja Główczyńskiego (zawodnika I-ligowego Campera) staną w szranki w krakowskiej hali przy ZSOS 2 o prawo awansu do półfinału mistrzostw.
W turnieju wystąpi w sumie 6 drużyn, a rywalami grupowymi mistrzów II ligi kadetów województwa mazowieckiego będą teamy: UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków (Małopolskie I) oraz AKS Orkan Nisko (Podkarpackie II). W podgrupie A zagrają Exact Systems Norwid Częstochowa (Śląskie I), EKS Skra Bełchatów (Łódzkie II), Dunajec Nowy Sącz (Małopolskie III).
10 marca zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska zaprosiła drużynę i sztab szkoleniowy, by podziękować siatkarzom, trenerowi, dyrektorowi ZS „za wzorowe wychowanie poprzez sport, zaangażowanie w treningi i bardzo dobre rezultaty ligowe w obecnym sezonie”. – Wiem, jak trudno jest rywalizować z ośrodkami siatkarskimi typu Warszawa, Ostrołęka czy Radom, dlatego bardzo doceniam wasz sukces. 20 wygranych spotkań z rzędu nie zdarza się przypadkowo, to efekty ciężko wypracowane na treningach – podkreśliła. 
Zawodnicy otrzymali odzież sportową z herbem Gminy Wyszków. Każdy opowiedział kilka słów o sobie, dlaczego wybrał siatkówkę i do której szkoły ponadgimnazjalnej się wybiera. Wszyscy planują kontynuować naukę w Wyszkowie, co wydaje się dobrym prognostykiem do stworzenia trzonu zespołu juniorów w najbliższym sezonie rozgrywkowym.
 

 
UKS Polonez Wyszków w sezonie 2015/2016 wystąpił w II lidze rozgrywek Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Rywalizując w grupie B, klub zajął I miejsce, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie 3 sety (!).
I miejsce obligowało zespół do walki o mistrzostwo II ligi (rywalizacja „na krzyż” z grupą A). W meczach półfinałowych zespół pokonał dwukrotnie KS Zawkrze Mława 3:1, a w finale okazał się bezkonkurencyjny dla Metra II Warszawa, w identycznym stosunku meczowym i setowym jak w spotkaniach półfinałowych. Następnie mistrz Mazowsza II ligi kadetów zagrał z zespołami z I ligi, po kolei wygrywając z Plasem Warszawa (3:0, 3:2), RCSem Radom (3:0,3:0), Olimpem Ostrołęka (3:2, 3:1), gwarantując sobie tym samym awans do finałów mistrzostw Mazowsza kadetów. 
Niestety, w turnieju finałowym podopieczni szkoleniowca Główczyńskiego w starciu z utytułowanymi warszawskimi ośrodkami szkoleniowymi (potęgami w wychowaniu siatkarskiego narybku) ulegli kolejno zespołowi Metro (0:3), MDK (1:3) i zwycięzcy całych zmagań – MOS-owi Wola Warszawa (0:3). Trzy najlepsze ekipy z mistrzostw Mazowsza awansowały do turniejów ogólnopolskich, w których powalczą o najwyższą stawkę, czyli zaszczyt gry w mistrzostwach Polski. UKS Polonez zajął ostatecznie, najgorsze dla sportowca, miejsce poza podium, czyli czwarte. Mimo to będzie miał możliwość uczestnictwa w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski. UKS Polonez otrzymał dziką kartę, ale także finansowe wsparcie burmistrza. 
Przy podsumowaniu obecnego sezonu warte odnotowania jest to, iż UKS Polonez Wyszków miał serię 20 wygranych spotkań z rzędu (10 w II lidze, 4 w finale II ligi kadetów, a potem 3 dwumecze o awans do mistrzostw Mazowsza).
 
Skład drużyny UKS Polonez: rozgrywający Przemysław Fijałkowski (13), kapitan; środkowi: Damian Szydlik (8), Karol Wojtkowski (1), przyjmujący: Alan Rzemek (7), Mateusz Matak (4), Kacper Wojtkowski  (10), Olek Purgacz (9), atakujący: Łukasz Zdrojewski  (3), Kamil Bedecki (2), libero Oskar Jackowski (18). Trener: Maciej Główczyński.
U
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Od 25 czerwca gmina i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na plażę przy moście samochodowym. Woda w Bugu pozytywnie przeszła badania sanepidu. Wkrótce...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa