Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Baśniowy świat Adama Kołakowskiego (foto)
- Takich obrazów jeszcze tu nie było! – wyrażali zachwyt obecni na wernisażu malarstwa Adama Kołakowskiego. Artysta, który bardziej czuje się ilustratorem niż malarzem, w swoich obrazach balansuje na granicy snu i jawy.
Wernisaż wystawy malarstwa Adama Kołakowskiego, zatytułowany „Moja baśń”, odbył się 1 kwietnia w Galerii WOK „Hutnik”. Artysta (ur. 1981) ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie i Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wyróżniony wyjazdem na stypendium naukowe na Uniwersytet w Knoxville do Stanów Zjednoczonych, swoje prace prezentował w kraju i za granicą.
- Chciałabym przedstawić artystę niezwykłego, z niezwykłej miejscowości, bo z Opinogóry, Adama Kołakowskiego – rozpoczęła Irena Filipowicz, instruktor plastyki w WOK. – Jest malarzem, rzeźbiarzem, plakacistą, ilustratorem, grafikiem, czyli osobą wszechstronnie uzdolnioną. 
- To rzadkość widzieć tylu ludzi na wernisażu – zauważył artysta. – W moim mieście Ciechanów koło Opinogóry na wernisażu jest zawsze 7-8 osób.
W towarzyszącym wystawie folderku Anna Kołakowska napisała: Cykl prac pt. „Moja baśń” to wyłaniający się z dymu obraz wspomnień i tęsknoty za tym, co rdzenne i prawdziwe. To wyrysowana esencja emocji, ciepłych skojarzeń, które każdy z nas pozostawił, opuszczając rodzinne miejsce, kraj czy też po prostu zostały zamazane przez pęd współczesności. To także zespolone elementy snów i marzeń, migoczące obrazy naszej wyobraźni wyrywającej się ze zgiełku cywilizacji, dążące do uzyskania spokoju i harmonii.
- Zasadniczym problemem w tych ilustracjach jest oniryzm, czyli sen. To jest mój ulubiony stan, uwielbiam spać do późna, nie ukrywam – uwielbiam też rysować do późna – wyznał artysta. – Ale bardzo interesuje mnie strefa senna. Staram się, żeby te postacie kojarzyły się ze snem, miały zamknięte oczy, płynęły gdzieś w jakimś kierunku, lewitowały sobie w bezpiecznej sferze. Mocnym elementem w tych obrazach są gwiazdy i księżyc. To, co maluję, to raczej wieś. Jestem zwierzęciem wiejskim, zwolennikiem życia w zgodzie z naturą. Nie ukrywam, że ciągnie mnie do świata transcedentalnego. 
Tę piękną, sielską wystawę, którą można oglądać do 3 maja, podczas wernisażu zilustrował piękną muzyką gitarzysta Artur Miernicki.
Elżbieta Szczuka
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-04-08 13:01
~Co poniektóre
wizerunki są obrzydliwe
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło w środę 15 czerwca na skrzyżowaniu ulic Zapole wczoraj Sikorskiego w Wyszkowie....
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa