Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Będą mandaty za spalanie liści
Widok palonych na podwórkach liści i skoszonej trawy jeszcze do niedawna nikomu nie przeszkadzał. Dziś skarżą się na to inni mieszkańcy, a straż miejska zapowiada, że posypią się mandaty. To odpady biodegradowalne, które można skompostować lub bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Leśnej.
Temat, na prośbę mieszkańca Rybienka Leśnego, na sesji 31 marca poruszył Adam Szczerba. Mieszkaniec szczególny nacisk położył na egzekwowanie zapisów regulaminu utrzymania porządku w gminie i tzw. ustawy antysmogowej. – Chodzi o spalanie odpadów biodegradowalnych, liści, skoszonej trawy, igliwia. To nagminny problem w tym rejonie naszego miasta. Ten pan kilka razy zgłaszał go do straży miejskiej, wzywa do walki z tym zjawiskiem – mówił Adam Szczerba.
Do straży miejskiej rzeczywiście wpłynęło pismo od mieszkańca Warszawy, który tymczasowo mieszka w Rybienku Leśnym. – Podłożem są konflikty międzysąsiedzkie – zaznaczył komendant straży miejskiej Mirosław Wysocki. – Były interwencje w ubiegłym roku, zakończyły się pouczeniami. Uczuliłem pracowników na tego typu wykroczenia, poprosiłem o nakładanie mandatów. Bo rzeczywiście gałęzi, traw nie można spalać.
- Ten temat wraca od lat – przyznał radny z Rybienka Leśnego Czesław Lach. – Do tej pory było ogólne przyzwolenie, ale mieszkańcy wiedzą, że skończyło się palenie. Inna sprawa, że ten pan jest bardzo roszczeniowy, ma zatargi z mieszkańcami wokół siebie. 
- To, że ktoś jest problemowy, to jedno, ale są przepisy, które należy respektować – zauważył Adam Szczerba.
- To kwestia tradycji, warto z mieszkańcami rozmawiać, uświadamiać im. To nie jest problem organizacyjny, bo jest przecież PSZOK, gdzie odpady można przywozić. Wystarczą dobre chęci – podsumował burmistrz.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-04-09 12:50
~Rybka
Panie Burmistrzu już teraz może pan wprowdzić w życie na naszym terenie nowa ustawe antysmogową.Lepiej dofinansowac biedniejszych przy zmianie urządzeń grzewczych niz budować nowe szpitale dla chorych na raka płuc .Władza ma teraz dobre możliwości ograniczania dewastacji środowiska,tylko trzeba chcieć dla ludzi dobrze.Chyba skończyły się czasy rozwoju oparte na budowie chodników .Ludzie chcą czegoś wiecej i następne wybory samorzadowe będą wygrywać ci ,którzy maja nowe dobre pomysły i nie będą sie bać ich realizacji.
2016-04-09 03:47
~jj
Zapraszam władze wieczorem na ulice dworcową. Czarny, trujący dym bucha z kominów i napewno nie są to spalane liście.
2016-04-08 21:07
~wawa
Z tym selekcjonowaniem to nie choroba.To dbanie o to,żeby Twoje wnuki miały jakieś miejsce na ich składowanie.
2016-04-08 16:23
~Rybka
Panie Burmistrzu ,a kto ma ludziom uświadamiać konieczność przestrzegania obowiązujacego w mieście prawa.?Czy miasto i jego władze ,które pan reprezentuje ,podejmuje jakiekolwiek dzialania informujace o różnych niekorzystnych zjawiskach ?Gdzie wasza troska o lepszy standard życai nie mam tu na myśli następnego chodnika czy ścieżki rowerowej ,ale takie działania ,które realnie podniosą jakość życia,choćby przez różne inicjatywy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom ludzi .Obudzcie się,wyrosło nowe pokolenie wspaniałych Polaków-co macie im do zaoferownia zanim uciekną z Wyszkowa ?
2016-04-08 12:55
~z tym selekcjonowaniem śmieci
to jakaś choroba!
2016-04-07 08:46
~dobra zmiana
Dla cwaniaków ,leni z mandatami radnych,każda dzialalność zakłócająca ich święty spokój jest niebezpieczna.Najlepiej siedzieć cicho i godzić się na bezprawie.Tylko,że ludzie potrzebują pomocy w wielu swoich problemach i nie w porządku jest odwracać się od nich żeby tylko nie podpaść sąsiadom i wżiąć pieniądze ,które tak naprawdę się nie należą,To jest właśnie postawa roszczeniowa -Panie Lach
2016-04-06 22:01
~miś
Co z tego panie Lach ,ze jest pan ugodowy a może bojażliwy ,niech pan nie bawi się w psychologa tylko przyzna ,że to Pan Szulc i pan Szczerba załatwili razem to co należało do pana obowiązków.Panie komendancie straży miejskiej niech pan nie będzie śmieszny prosząc swoich pracownikow o nakładanie mandatów,przecież to wynika z prawa .I trochę więcej szacunku dla inicjatyw spo lecznych i ludzi którzy je podejmują dla dobra wspólnego .Niech pan nie prowadzi z panem lachem śledztwa w sprawie uczciwych ludzi tylko weżmie sie za swoje zaneidbane sprawy i obowiązki.
2016-04-06 21:22
~Polecam
Brawo za zorganizowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Leśnej.Zero kosztów.Gratis wywalasz co chcesz i nie narażasz się sąsiadowi.Czynny chyba od 10.00 do 18.00..Soboty nieczynny.Podajesz tylko nazwisko sąsiada i jego adres (tak na wszelki wypadek)
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa