Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Kanalizacja na Zakręziu zamiast na I AWP?
Gmina zamierza rozpocząć przygotowania do budowy kanalizacji sanitarnej na rozbudowującym się osiedlu Zakręzie. Osiedle może skorzystać na tym, że mieszkańcy uliczek wzdłuż I AWP nie złożyli wystarczającej liczby deklaracji o przyłączeniu się do sieci. Póki co inwestycja nie będzie więc realizowana, o czym informowaliśmy już na łamach Nowego Wyszkowiaka.
Środki na budowę kanalizacji wzdłuż ul. I AWP, na odcinku od Komunalnej do torów kolejowych, wraz z przyległymi ulicami, m.in. Bławatkową, Sasankową, Modrą, Chabrową, Ruczajową, samorząd zamierzał pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Warunkiem było jednak, by w ciągu 3 miesięcy od oddania sieci do użytku co najmniej 55 gospodarstw domowych przyłączyło się do niej. Deklaracje złożyło ponad 30 mieszkańców. 
- Czemu mieszkańcy tak niechętnie się przyłączają? – na sesji 31 marca zastanawiał się radny Jan Abramczyk. – Myślę, że im nie zależy, bo mają szamba. Szamba są nieszczelne więc raz na rok za wybranie płacą 15 zł. Czy jest możliwość przeprowadzenia kontroli szamb, nawet wyrywkowo?
- Restrykcyjne podejście również jest możliwe, ale na razie chcemy szukać innych rozwiązań – odpowiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski.
W tym roku gmina chce zaktualizować projekt kanalizacji wzdłuż I AWP i wyciąć część drzew. – Chcemy też odbyć spotkania z mieszkańcami, uświadamiając im konieczność budowy kanalizacji. Bez kanalizacji nie będziemy budowali dróg – zapowiedział burmistrz.
Na przyszły rok gmina zamierza przygotować dokumentację budowy sieci na osiedlu Zakręzie. Zgodnie z propozycją radnej Danuty Kukwy, wiosną odbędą się spotkania z tamtejszymi mieszkańcami. – Jeśli będą chętni, tam będzie budowana kanalizacja, w dalszej kolejności drogi. I AWP stanie w kolejce – zaznaczył Grzegorz Nowosielski.
Inwestycja na Zakręziu pewnie będzie etapowana. W pierwszej kolejności budowana byłaby sieć w nowszej części osiedla, między ulicami Białostocką a Zakręzie (m.in. uliczki Truskowkowa, Poziomkowa, Jaśminowa, Wrzosowa, Rumiankowa). Od strony Białostockiej sieć byłaby zresztą doprowadzona. 
Część mieszkańców uliczek wzdłuż I AWP nie traci jednak nadziei na budowę kanalizacji. – Czy złożone deklaracje będą aktualne? – w ich imieniu pytał radny Rafał Salwin.
Złożone oświadczenia nie mają dat ważności. – Będziemy w kontakcie z mieszkańcami i postaramy się przekonać nieprzekonanych – dodał burmistrz.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-04-11 14:22
~.
Z uwagi na szeroko rozumiany interes społeczny.Kanalizacja powinna zostać wykonana.Ochrona wód gruntowych dla mieszkańców jest najważniejsza.
2016-04-08 07:53
~mieszkaniec
Bez kanalizacji będziemy jeździli całe życie po dziurach bo nikt nam drogi asfaltowej nie zrobi.Tu żadna Beata Szydło nie mieszka.
2016-04-06 20:46
~mieszkaniec
Ciągłe wyrównywanie ciężkim sprzętem wspomnianych ulic prostopadłych do ulicy IAWP jest bezskuteczne.Poprawa warunków poruszania się po tych drogach jest może dwudniowa.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
W środę 8 czerwca w całej Polsce doszło do serii, na szczęście fałszywych, alarmów bombowych. Wyszkowscy policjanci sprawdzili sześć obiektów w Wyszkowie,...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa