Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Barbara Skalik zwolniona z ZDZ
Barbara Skalik nie jest już dyrektorem ZDZ Centrum Kształcenia w Wyszkowie. „Utrata zaufania” – tak krótko decyzję zarządu ZDZ w Warszawie komentuje prezes Robert Lenart. Powodów zwolnienia z pracy nie komentuje również sama zainteresowana.
Barbara Skalik została odwołana w ubiegłym tygodniu, nieoczekiwanie dla rodziców, którzy tą sytuacją są zaniepokojeni. – Nic złego się nie dzieje. Kadra zostaje, żadnych innych zmian nie planujemy – mówi Robert Lenart. – Mamy olbrzymie, 100-letnie tradycje oświatowe i chcemy, żeby ZDZ był w dalszym ciągu jedną z najważniejszych instytucji edukacyjnych. Ale zmiany następują. W wyszkowską placówkę zainwestowaliśmy duże pieniądze, uregulowaliśmy sprawę własności gruntów. Chcemy, żeby rozwijała się jeszcze lepiej niż do tej pory. 
Barbara Skalik wyszkowskim ZDZ kierowała przez 15 lat. W tym czasie powstały nowe kierunki kształcenia ponadgimnazjalnego, przedszkole, żłobek, a ostatnio także językowa szkoła podstawowa. Mimo tego tak dalece utraciła zaufanie zarządu ZDZ, że pracę straciła w trybie dyscyplinarnym. O szczegółach, także odbywających się ostatnio w placówce kontroli, prezes Lenart nie chce mówić: - Pani Skalik po prostu utraciła nasze zaufanie i najlepiej wie, o co chodzi. Nie chcę tego roztrząsać. Mieliśmy prawo podjąć taką decyzję, choć nie była ona dla mnie łatwa. Pod względem pracy merytorycznej pani Skalik nie można niczego zarzucić. Ale gdybyśmy nie mieli powodu, nie podejmowalibyśmy takiej decyzji.
O powodach swojego rozstania z ZDZ nie chce mówić również Barbara Skalik. W krótkim oświadczeniu dla prasy napisała: Moja praca w ZDZ CK Wyszków się zakończyła. Jestem daleka od udzielania jakichkolwiek komentarzy dotyczących obecnej sytuacji w ZDZ CK Wyszków. Lojalność wobec pracodawcy obowiązuje tak w trakcie trwania stosunku pracy, jak i po jego zakończeniu. Pracę w ZDZ CK wspominać będę jako cudowną podróż z dziećmi i młodzieżą po krainie prawdziwej, nowoczesnej edukacji w towarzystwie i z udziałem wspaniałego zespołu ludzi, z którymi miałam szczęście pracować i współpracować.
Na razie pełniącą obowiązki dyrektora ZDZ CK w Wyszkowie jest Iwona Trzcińska, do niedawna dyrektor centrum kształcenia w Warszawie. – Bierzemy pod uwagę, żeby placówką kierował ktoś z Wyszkowa, być może byłoby to nawet najlepsze – dodaje Robert Lenart.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-04-22 20:54
~obserwatorka
Jeżeli rzeczywiście jest tak, że pod jednym szyldem dzialają dwa przedszkola, które czerpią z pieniędzy przeznaczonych na tylko jedno konkretne, w tym wypadku należące do ZDZ to na pewno sprawie powinien przyjrzeć się prokurator. Jak toś już pisał, wszystko można sprawdzić i udowdnić. Nie ma nic do rzeczy, ze obie placówki były prwadzone na wysokim poziomie.. skoro wszystko zostało zbudowane wyłacznie dla wlasnych korzyści i chęci wzbogacenia się na niewiedzy innych.
2016-04-19 12:28
~Spoks
Nie ma co się pastwić nad Panią S. Prokuratura powinna z urzędu zbadać, czy przy tworzeniu przedszkola Bambino doszło do naruszeń prawa. Kto remontował pomieszczenia i z czyje pieniądze. Kto dokonał adaptacji \"pod przedszkole\" i kto za to płacił. Kto i ile i na jakiej podstawie płacił czynsz za pomieszczenia, energię itd. Innymi sprawami mogą być remonty samego budynku ZDZ i \"przy okazji\" inwestycje Pani S. Zakupy np. mebli i innego wyposażenia. Można powołać biegłego rewidenta, który porówna faktury z rzeczywistością. Wszystko da się sprawdzić... Nie ma co dywagować i plotkować. Poczekajmy.
2016-04-18 21:29
~Do nadobranoc
Najpierw sam się podpisuj imieniem i nazwiskiem a potem wymagaj tego od innych.
2016-04-18 18:00
~Marian
Niech się nie wypowiadają osoby, które nie współpracowały z panią S. (również rodzice), pytania tego typu "co komu ukradła" itp są bez sensu, jeżeli chcecie się dowiedzieć informacji dot. łamania prawa przez panią S. to skontaktujcie się z zarządem ZDZ Warszawa. Dla osób, które wiedzą co znaczy zwolnienie dyscyplinarne nie muszę chyba tłumaczyć, za spóźnianie się do pracy jeszcze nikogo nie zwolnili dyscyplinarnie (z dnia na dzień). Zakończenie pracy przed końcem roku i stwierdzenie pójścia na emeryturę to chyba tylko wytłumaczenie dla naiwnych. Dorabianie się pracą innych, łamiąc przy tym prawo powinno byś surowo zakazane, to że dzieci były bezpieczne i zadowolone to nie są argumenty żeby p. S nie poniosła odpowiedzialności za swoje czyny. W tym kraju daruje się przekręty finansowe oraz łamanie prawa przez osoby sprawujące wysokie stanowiska. Może czas na sprawiedliwość czy to się komuś podoba czy nie!
2016-04-17 22:23
~teodor
A gdzie byli prezesi Z.D.Z w Warszawie którzy przez tyle lat pozwolili tej Pani na kolejne przekręty oraz zatrudnianie w placówce Wyszkowskiej na ciepłych posadkach najbliższych członków rodziny.Mamy tu do czynienia z zaniedbaniem czy zaniechaniem?
2016-04-17 00:30
~Na dobranoc
Kochani, mam ogromna prosbe do osob oczerniajacych tutaj Pania Skalik. Poprosimy o konkrety, co i komu ukradla? Poprosimy tez o przedstawienie sie z nazwiska i jesli rzeczywiscie macie taką wiedze, czy zostalo to przez Was zgloszone do odpowiednich do tego służb, czyli do prokuratury? Piszecie tez, ze Pani Skalik jest takim strasznym czlowiekiem. Mnostwo ludzi od wielu lat powierzalo jej poniekad swoje dzieci. Czy te osoby maja jakiekolwiek zastrzezenia do tej Pani? Jesli nie mozecie tego uczynic, uprasza sie o nie brandzlowanie sie w internecie :-)
2016-04-17 00:08
~do "nie ważne"
Mam pytanie zupełnie z innej beczki, nie wiesz może czy "nakradł" to synonim "dorobił się" ? Oświeć mnie, proszę ...
2016-04-16 23:58
~aga
To chyba rzeczywiście nie znasz tej pani. Nie wiesz jak traktowała ludzi, co potrafiła robić aby osiągnąć to co chciała (widząc tylko własny interes i czubek własnego nosa). Kto ją zna długo wie kto to jest i skąd to jest. Takiej wiedzy wcześniej nie miała dyrekcja z Warszawy. W Wyszkowie żadnego konkursu na dyrektora szkoły czy przedszkola nie wygrałaby. Zapomniała tylko, co to znaczy być normalnym człowiekiem - dyrektorem się bywa.
2016-04-16 20:10
~.......nie ważne......
A co zazdrościcie komuś,kto się w jakiś sposób dorobił.Każdy ma nogi,ręce to ruszać do roboty a nie pierdzieć w krzesła i komuś tyłek obrabiać.Ja osobiście nie znam tej pani ale i tak serdecznie jej współczuje.Ludzie nie widzą lub zapominają o swoich brudach bo przecież czyjeś są ciekawsze.Boże kto wymyślił ten internet przecież te wasze wpisy to mogą życie komuś zniszczyć.OPANUJCIE SIĘ LUDZIE.Bo nie wiecie co jeszcze wam przyniesie życie.NIE OCENIAJCIE.
2016-04-15 14:27
~Kot
Napewno nie ma lepszego zajęcia he he. Tylko siedzi i czyta te bzdury... Ludzie nie sądzicie a nie będziecie sądzeni!!!!
2016-04-15 11:17
~...
"Ktoś" i "nie wierzę" - dokładnie tak!!! Lepiej bym tego nie ujęła! Te pozytywne komenty to chyba sama pani S. dodaje, bo nie wierzę, że ludzie mogliby być tak ślepi...
2016-04-15 10:29
~Ktoś inny
Ej ~ktoś, mam propozycję. Może napisz książkę o przekrętach Pani Skalik. Może nawet znalazłby sie ktoś kto ją wyda, to zarobisz parę groszy. Za dodawanie komentarzy Nowy Wyszkowiak nie płaci ;-) To takie modne ostatnio, pisanie książek jak ktoś ukradł komuś innemu. A w dzisiejszej "nowej Polsce" myślę, ze spokojnie znalazłbyś rynek zbytu. Ludzie ubóstwiają takie teorie spisku i obrzucanie innych gnojem. :-)
2016-04-15 09:00
~~ktos
do ~łoki: tak sie sklada, ze rozmawialismy z p.Skalik i to wielokrotnie. Wiemy, jak "zalatwila" wlascicieli przedszkola Maja z Rząśnika, razem ze swoim kumplem p.Kołodziejskim, tak zwanym wojtem Rząśnika.Wpraowadzili tam rzekomo standardy XXI wieku...obrzucajac ludzi blotem,pomawiajac,bo ktos za nich rozkrecil fajne miejsce,gdzie dbano o dzieci,a pracownicy byli na umowach o prace.A jak potraktowali Janusza W. (zastepce), to wszyscy wiemy...murzyn zrobil robote (pomogl zalatwic Maje") i murzyn dostal kopa w d..pe.Ta pani ma wiele innych rzeczy na sumieniu, i niestety jest pazerna na kase...bo Ona musi zarobic.Nie dbajac o dobro innych ludzi, a zwlaszcza powierzonych Jej dzieci.Jak mawiaja: "...oliwa sprawiedliwa..."
2016-04-15 08:47
~nie wierzę
Czytam i nie wierzę, co za mentalność, jak za czasów komuny - "Tym chata bogata co ukradnie tata". Czyli jak przedszkola prosperują dobrze to jest git, nie ważne że pracowała dla ZDZ i powinna rozwijać przedszkole ZDZ, a nie napychać prywatną kieszeń. Ludzie opamiętajcie się, złodziej to złodziej, nawet jeśli co tydzień chodzi do kościoła i daje po tysiąc zł na tacę. Jaki trzeba mieć kręgosłup moralny żeby przymykać oczy na tego typu działania tłumacząc - przecież prosperowały dobrze i miały super opinię (tak samo jakby Pani Kinga napisała: co z tego że brał łapówki - był super policjantem i miał najlepsze wyniki, ehh)
2016-04-15 07:42
~Kinga
Zaraz, zaraz, bo czegos tu nie rozumiem. Czy przedszkole ZDZ stoi puste, bez dzieci, a Pani dyrektor zapisywala dzieci do przedszkola prywatnego swojej corki w tym czasie? Bo jesli tak, to rzeczywiscie sytuacja słaba. Ale jesli oba prosperuja swietnie, bo czytam i slysze opinie, ze to najlepsze przedszkole w Wyszkowie, to o co chodzi? No, już chyba łapię. Ludzie nie moga przeżyć, że ktoś prowadzi biznes z sukcesem i cieżko na to pracuje każdego dnia, a Wy plujący wolicie pluć, zamiast pokazać na co Was stać. Ot, polska mentalność. Pani Barbaro, gratuluje Pani serdecznie tego co Pani stworzyla przez te kilkanaście lat. Życzę Pani wytrwałości w tym trudnym dla Pani czasie. Podejrzewam, ze wiekszość osób atakujących Panią w tej chwili, przez całe życie nie osiągnie tego, co Pani zrobiła dla Wyszkowa przez te kilkanaście lat. Będę obserwować dalszy \"rozwój\" ZDZ. Zobaczymy co z tego zostanie za 2 lata.
2016-04-14 22:10
~loki
Ja pierdziele....co za mentalność. ..skopać leżącego... Ciekawe czy bylibyscie tacy odważni w realu...większość pewnie nigdy nawet z p. Skalik słowa nie zamieniła....ale w necie każdy kozak.
2016-04-14 21:45
~Ja
Ktoś tu mądrze napisał, że trzeba spojrzeć na to jak zdz wyglądał kiedyś a jak wygląda teraz. Mam teraz dziecko w przedszkolu bambino i z tego co pamiętam nikt przede mną nigdy nie ukrywał ze jest to przedszkole prywatne. Wiec wogole nie rozumie o co tu chodzi...jest wiele prywatnych przedszkoli w Wyszkowie...mogłam wybrać inne nie chciałam bo wiem ze jest ono najlepsze w Wyszkowie i taka też ma opinię. ...wiec nie rozumie również rodziców którzy sieją zamęt dookoła tej sprawy. Jak dla mnie siedzibą nie ma znaczenia liczą się ludzie którzy tworzą miejsce i serce które w nie wkładają. I tyle w temacie.
2016-04-14 18:18
~nowa
http://www.to.com.pl/wiadomosci/wyszkow/a/dyrektor-zdz-w-wyszkowie-odwolana-ze-stanowiska,9870785/ Tygodnik ostrołęcki wie, że od 3 lat córka Pani dyrektor prowadziła prywatne przedszkole w ZDZ, a klienci tego przedszkola (rodzice) nie. No cyrk na kółkach :-)
2016-04-14 17:59
~Pisowiec do chwiejny
Ty chwiejny, ty może już nie pij więcej, bo coraz bardziej jesteś \"chwiejny\". Pani Barbara to nie żadna \"pisuweczka\". Nie siej tu propagandy. Pani Barbara jeśli już to kiedyś startowała w wyborach samorządowych ale z listy PSL jeśli dobrze pamiętam. Zresztą wystarczy poczytać komu dziękuje za lata \"owocnej współpracy\": Starosta Powiatu Wyszkowskiego, Burmistrz Wyszkowa, Komendant Policji, Dyrektor Szpitala, Dyrektor PUP, Dyrektor MOPS, wszystkim wójtom w powiecie itd. Widzisz na tej liście kogoś z PiS-u?!?
2016-04-14 17:38
~...
Mam nadzieję, że na dyscyplinarce się nie skończy i sprawą zajmie się prokuratura, bo to się w głowie nie mieści ...
2016-04-14 17:13
~ZOFIJA
Po tylu latach dopiero wykryli przekręty pani Skalik ma dużo grzechów na sumieniu ,jak ona może sobie i innym spojrzeć w oczy !Tyle mówiła o uczciwości ,prawdzie a okazała się fałszywą i pazerną kobietą .Ja bym swoich dzieci do jej przedszkola w życiu nie zapisała!Sama zarabiała krocie a ile dorobiła się na oszustwach tego to się nie dowiemy raczej!Ludziom płaciła grosze i zatrudniał na śmieciowych umowach -tak to jest święta prawda -każdy na szczęście za swoje czyny odpowie jak nie tu na ziemi to tam po drugiej stronie!
2016-04-14 16:15
~...
Obiema rękami podpisuję się pod komentarzem \\\"mieszkańca Wyszkowa\\\". Przykre, że w naszym mieście tak często słyszy się o bezkarnych procederach nabijania prywatnych kieszeni, które trwają latami ...
2016-04-14 15:21
~stefan
No to chyba możemy już skończyć gdybanie ;/ http://www.wyszkow.zdz.edu.pl/www/
2016-04-14 13:49
~chwiejny
Pani Barbara - nie możliwe. Toć to pisuweczka chyba. Bez żartów. Saznuję tę Panią za spryt i rozum. Może była za sprytna?
2016-04-14 12:56
~Tik tak
post mieszkańca Wyszkowa w właściwym tonie i na rzeczy
2016-04-14 12:43
~mieszkaniec Wyszkowa
Była mieszkanko Wyszkowa z ciekawości poprosiłem znajomą o pokazanie umowy z przedszkolem Bambino, nie ma w nim oznaczenia przedsiębiorcy który prowadzi przedszkole, brak numeru NIP, adresu, itp. Jest tylko nazwa - Niepubliczne Przedszkole Bambino. Na to wygląda że w ogóle umowa nie jest ważna ;/ a sama nazwa wprowadza w błąd, do tego miejsce prowadzenia przedszkola, podpis na umowie Pani Dyrektor, która zawsze była Dyrektorem ZDZ. Tu nie chodzi o to czy dzieciom działo się źle, bo przedszkole, z tego co słyszałem, działało i działa bardzo dobrze, ale o zwykłą uczciwość Pani Skalik, której jednym z zadań było prowadzenie i rozwijanie przedszkola Nasze Bambino należącego do ZDZ. Może nie mam pełnej wiedzy na temat tej sytuacji, ale osoba zarządzając jakąkolwiek firmą powinna ją rozwijać, tak jest na całym Świecie. A tutaj wygląda na to, że po zwietrzeniu dobrego interesu został wykorzystany statut i dobra opinia ZDZ Wyszków do prywaty i pomnażania własnego majątku, nawet jeśli przedszkole zostało zarejestrowane na jedną z córek. Dobro każdego człowieka, a dzieci przede wszystkim, jest najważniejsze, ale nie oznacza to że mamy zamykać oczy na taką nieuczciwość i zakłamanie :(
2016-04-14 11:12
~~była mieszkanka Wyszkowa
Jak ja się cieszę, że nie mieszkam już w tym mieście. Widzę po tych komentarzach i wylewającej się żółci, że w Wyszkowie nic się nie zmieniło i nic się nie zmieni. Ludzie zacznijcie się do siebie uśmiechać, może Wasze życie przez to stanie się lepsze. Nie oskarżajcie ludzi, nie mając pełnej wiedzy na temat sytuacji, bo to może być bardzo krzywdzące dla osób o których piszecie. Ja uważam, że w miejscach takich jak przedszkola czy szkoły quazi prywatne, opiera się to na umowie, na podstawie której świadczy się pewne usługi. Jeśli usługa jest świadczona w nieprofesjonalny sposób to mamy wolny rynek, każdy może przenieść dziecko do lepszej w jego mniemaniu placówki. Nie wydaje mi się, że ktoś zapisał dzieci do przedszkola, bo został do tego zmuszony. Powiem wiecej, ja jako rodzic staram się wybrać jak najlepsze miejsce dla moich dzieci i jestem przekonana, że wiekszość rodziców działa w podobny sposób. Poza tym nielogiczny wydaje mi się argument jednej osoby komentującej, że rodzice myślą, że są w innym przedszkolu niż naprawdę są. Przepraszam, ale jeśli ktoś podpisuje umowę, to chyba w nagłówku jest dokładnie napisane, kto jest stroną tej umowy. Wiec na moje oko mamy tu do czynienia z jakąś polityczną propagandą o czym świadczy też poziom komentarza osoby, która go udzieliła dla prasy. Ja jako osoba nieco starsza, pamietam jak wyglądał ZDZ kilkanaście lat temu, zanim zaczeła nim zarządzać ostatnia Pani dyrektor. Wiele osób też pamieta i może sobie porównać co było wtedy a co jest dziś. Może niech wypowiedzą się tutaj rodzice dzieci z obu przedszkoli w ZDZ, czy coś merytorycznie tam działa nie tak jak trzeba, czy Wasze dzieci chodzą brudne, głodne, nie mają wystarczającego poziomu nauczania? Chętnie posłucham. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.
2016-04-14 11:09
~a
dobra zmiana c.d. teraz wejdzie ktos z pis
2016-04-14 10:31
~Judyta
Może teraz czesne będzie niższe skoro jest to przedszkole ZDZ-u a nie typowo prywatne na Panią S jak w przypadku przedszkola od KEN....
2016-04-14 08:02
~pamientamy
tak już od czasów Justysi kręciła lody,czas sprawiedliwości nastał.
2016-04-13 22:45
~stefan
Największy przekręt tej Pani to chyba przedszkole Bambino. W ZDZ funkcjonuje przedszkole Nasze Bambino i zamiast rozwijać tę placówkę to Pani Skalik postanowiła kilka lat temu otworzyć własne, prywatne przedszkole o prawie identycznej nazwie, w budynkach ZDZ i tam zapisywać dzieci. Większość rodziców nadal myśli że ich dzieci chodzą do przedszkola ZDZtu, zarząd ZDZ pewnie też ;/ Jako dyrektor odpowiada za rozwój podległej placówki, a nie nabijanie swojej kieszeni :( tak się nie robi.
2016-04-13 21:12
~lila
Niektórzy z ZDZ-u głośno mówią, że "Pan Bóg nierychliwy ale ..."
2016-04-13 20:29
~klient
zniesławienie ? fakty mówią same za siebie
2016-04-13 17:21
~Raptor
Zdzichu ty lepiej sam uważaj na tego prokuratora, żebyś za chwilę nie musiał odpowiadać za zniesławienie
2016-04-13 14:30
~zdzich
A kiedy wejdzie tam prokurator? Jedną Carycę wywalili ale jej dwór (siostra, mąż, córki i inni krewni) pozostali. Będzie nadal czerpała zyski ze "swojego folwarku".
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji w centrum Wyszkowa, do której doszło we wtorek 7 czerwca. Opel, uderzony...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa