Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


GMINA ZABRODZIE: Skarga bezzasadna
Za bezzasadną radni uznali skargę byłego mieszkańca gminy na wójta, którego obwinia o spowodowanie odrzucenia jego wniosku o przyznanie pomocy. Marian R. chciał uzyskać pomoc z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ponieważ zamieszkuje na terenie innej gminy, odmówiono mu jej.
Radni podzielili opinię komisji rewizyjnej, uznając skargę za niezasadną. Pprzewodniczący komisji Waldemar Maniecki (na fot.) odczytał argumentację komisji. Jej zdaniem, skarga zawierała elementy odczuć osobistych w stosunku do wójta gminy. Zainteresowany nie przedstawia żadnych dowodów, mogących świadczyć, że mógł odnieść takie odczucia, jakie formułuje w piśmie. Wyjaśnienia złożone przez wójta gminy potwierdzają fakt, że stwierdzenia zawarte w skardze są wyłącznie bezzasadnymi odczuciami pana R., nie mającymi żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.  
– Nasuwa się stwierdzenie, że była to sprawa natury personalnej, ktoś chciał się w jakiś sposób odegrać na wójcie. Nie było to w żaden sposób uzasadnione, dlatego taka opinia – skomentował radny.
Marian R. pisał już skargę na działalność wójta i kierownik GOPS. Latem ubiegłego roku złożył w GOPS w Zabrodziu wniosek o przyznanie pomocy finansowej, a powinien w obecnym miejscu zamieszkania. Marian R. już w 2008 r. musiał opuścić ówczesne miejsce zamieszkania na mocy wyroku sądowego. Z rodziną może spotykać się tylko za zgodą kuratora. Skarżący jednak uważa, że należy mu się pomoc i udzielić jej powinien zabrodzki GOPS. Kiedy urzędnicy z Tłuszcza otrzymali wniosek z Zabrodzia, chcieli przeprowadzić wywiad środowiskowy. Marian R. dwukrotnie odmówił rozmowy i zażądał odesłania pisma do Zabrodzia. Wobec braku porozumienia sprawa nie zastała rozpatrzona, a skarżący napisał do wojewody. Natomiast gmina złożyła w NSA wniosek o rozstrzygnięcie powstałego sporu kompetencyjnego (gminy nie mają wspólnego Kolegium Odwoławczego).
– Do tego decydujące jest miejsce stałego pobytu, nie zameldowania. My już nie możemy tej sprawy rozpatrywać – podkreśliła kierownik GOPS Irena Dziarska.
E.E.
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-04-20 10:12
~Kazik
Panie sędzio! On taki dobry był i mało pił... Dobry człowiek, więc mu się należy. Pewnie pracuje, podatki płaci. Należy mu się.
2016-04-15 22:28
~e
Jak człowiek chce pomocy, to co mu odmawiać. Dać ile chce.
2016-04-13 18:07
~krytyk
Jakoś dziwne, ze coraz więcej osób ma coś do wójta nawet taki człowiek który z własną rodziną nie może normalnie się spotykać ... O Tadziu podpadasz ludziom nawet tym niedobrym.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Trwa zbiórka środków na zakup protezy dla licealistki z wyszkowskiego „Norwida”, Katarzyny Kamińskiej, która w tragicznym wypadku straciła...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa