Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Którą szkołę wybrać?
Od poniedziałku 25 kwietnia trwa elektroniczny nabór do szkół ponadgminazjalnych. Tegoroczny Salon Edukacyjny odbędzie się w czwartek 28 kwietnia, jak co roku  w Hali WOSiR na Polonezie. Ma przybliżyć gimnazjalistom oferty szkół ponadgimnazjalnych.
Placówki będą zapoznawać młodzież ze swoimi ofertami i zachęcać do ich wyboru. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o wyszkowskich szkołach ponadgimnazjalnych, o oferowanych kierunkach kształcenia, poznać bazę dydaktyczną, osiągnięcia placówek, propozycje spędzania czasu pozalekcyjnego. 
Szkoły zapewne w atrakcyjnej formie przedstawią swoje oferty, przeprowadzą konkursy, będą rozdawać foldery, częstować potrawami, wyświetlać firmy, organizować pokazy umiejętności, kształconych w poszczególnych klasach. Przedstawiciele każdej z placówek chętnie odpowiedzą na pytania. 
Salon umożliwia więc pełne poznanie ofert edukacyjnych i wybranie czegoś dla siebie, odpowiedniego do zainteresowań i dalszych planów. 
Poza szkołami stoisko będą mieć: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Urząd Pracy, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej. 
 
Kierunki kształcenia 2016/17

W szkołach ustalono już kierunki kształcenia. Zdecydowano, do których pierwszych klas będzie prowadzony nabór. Gimnazjaliści mogą liczyć na szeroki wachlarz propozycji. 
W I Liceum Ogólnokształcącym ma powstać 7 pierwszych klas: filologiczno-prawnicza, matematyczno-fizyczno-informatyczna, biologiczno-chemiczna, matematyczno-geograficzna, matematyczno-biologiczno-chemiczna, matematyczno-fizyczno-chemiczna i społeczno-geograficzna. 
 
Zespół Szkół nr 1 zaprasza do trzech klas licealnych (lingwistyczno-europejska, prawno-administracyjna i społeczno-przyrodnicza), pięciu technicznych (budownictwa, żywienia i usług gastronomicznych, cyfrowych procesów graficznych, hotelarstwa, drukowania) i jednej wielozawodowej. 
 
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” prowadzi nabór do jednej klasy liceum o specjalności bezpieczeństwo publiczne, pięciu klas techników (elektryczne, logistyczne, handlowe, informatyczne, pojazdów samochodowych) i dwóch klas zasadniczej szkoły zawodowej (wielozawodowa i elektromechanika pojazdów samochodo-wych). 
 
Zespół Szkół w Długosiodle chce otworzyć klasę zasadniczej szkoły wielozawodowej dla młodzieży, klasę liceum ogólnokształcącego i dwie szkoły policealnej (opiekun medyczny i opiekun w domu pomocy społecznej).
 
Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia planuje cztery klasy licealne (usługi fryzjerskie, organizacja reklamy, cyfrowe procesy graficzne i przemysłu mody) oraz cztery techniczne (policyjna, projektowanie mody, graficzno-plastyczna i psychologiczno-pedagogiczna).
 
Zespół Szkół nr 3 proponuje nowe kierunki. Nabór prowadzony będzie do czterech klas technikum (informatyczne, ekonomiczne, handlowe i agrobiznesu) oraz pięciu liceum (matematyczno-informatyczno-przyrodnicza, lingwistyczno-humanistyczna, społeczno-ekonomiczna, prozdrowotno-przyrodnicza i menedżersko-turystyczna).
 
Zespół Szkół w Zabrodziu nie otwiera pierwszej klasy technikum.
Szczegółowe informacje o klasach, programach, zawarte będą w informatorze szkół ponadgimnazjalnych, dostępnym w Salonie Edukacyjnym. 
 
Nabór elektroniczny

Do piątku 29 kwietnia do godz. 16 w elektronicznym systemie rekrutacyjnym można składać wnioski o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami. Po długim majowy weekendzie rekrutacja elektroniczna będzie kontynuowana od 9 maja godz. 9 do 18 maja godz. 16. Ewentualnej zmiany szkoły można dokonać do 17 czerwca do godz. 16.
E.E.
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-05-04 17:23
~do niny
Święta prawda. Do szkół średnich są przyjmowani bardzo słabi uczniowie, a mówi się, że matury źle wychodzą, bo nauka w liceach i technikach trwa za krótko. Przecież tych głąbów i przez 10 lat do matury nie przygotuje!
2016-05-03 20:25
~do niny
ależ trafna uwaga!w LO w ubiegłym roku przyjeto ucznia z liczba punktów ok. 60!!! a 80 to norma. Gdzie to dawne LO? Teraz tylko korepetycje trzymaja poziom. Z matematyki tylko panie umieja na 5 i 4 najlepszy uczen na 3 a reszta to głąby z dwójkami o ile im sie uda "zdobyć" dwa. Nauczyciele ucza bezposrednio po studiach, uczniowie mówia im na ty i jest ok!
2016-05-01 18:59
~Ja
Dyrektorzy z nadania partyjnego myślą ze jest ok i tak się z roku na rok ciągnie tylko upodobania polityczne sie zmieniaja
2016-05-01 11:56
~zuzia
Może należy zamykać szkoły średnie z niską zdawalnością matur i zwolnić dyrektora i nauczycieli, którzy nie nauczyli. Może wtedy nie będą przyjmować do techników i liceów tych, którzy ledwo gimnazjum skończyli.
2016-05-01 09:47
~Ja
Tak to jest gdy do układania zestawów maturalnych biorą się niedowarosciowani doktoranci lub naukowcy nie mający pojęcia czego się w szkole uczy . Innym problemem są dyrektorzy szkół średnich nie potrafiący dobrać kierunków kształcenia do realiów i potrzeb rynku.
2016-05-01 08:35
~k
Magistrów rodzice często nie mogą się doczekać bo matura okazuje się za trudna...
2016-04-30 20:36
~ewa
No tak. Rodzice sami po podstawówce to marzyli, żeby dzieci miały za wszelką cenę szkołę. Chcieli dobrze. Tylko teraz mają bezrobotnych magistrów w domu.
2016-04-30 20:11
~niezadowolony obserwator
inny 100 % racji tylko co zrobić z wygórowanymi ambicjami rodziców ?
2016-04-30 18:27
~do niny
Mądre słowa!
2016-04-30 18:23
~nina
,,Dobra zmiana" chce likwidować gimnazja, a to super szkoły.! Wszyscy gimnazjaliści, nawet ci ze średnią 2.00 idą do liceów i techników. I dopiero w ostatniej klasie szanowni profesorowie dostrzegają, że to głąby i matury na pewno nie zrobią. Oczywiście winne temu są gimnazja, bo po co się bić we własne piersi. A ja wiem, że te głąby i studia skończą, bo wyżej też udają, że uczą.Z tych samych powodów co szkoły średnie - dla kasy. Tak naprawdę jakiekolwiek wymagania od ucznia kończą się na gimnazjum. A wystarczyłoby ustalić limity punktów przy naborze. i w taki to sposób zaraz ponad połowa uczniów trafiłaby tam, gdzie trafić powinna, czyli do zawodówek. I ci przynajmniej nie mieliby problemu ze znalezieniem pracy po szkole.
2016-04-29 19:29
~Ja
Przepraszam powinno być historyczno lingwistyczna religijny
2016-04-29 19:26
~Ja
() i matematyce i językach zapomniałeś
2016-04-29 09:26
~()
ci co mają się znać na wszystkim nie znają się na niczym, to może jeszcze profil matematyczno-fizyczno-chemiczno-biologiczno-prawniczo-geograficzną na koniec żeby wiedzieli gdzie wy...
2016-04-28 23:39
~niezadowolony obserwator
I tu K..... masz rację w 100%
2016-04-28 21:38
~k
Kolejny rok a błędy wciąż te same. Masa klas w liceach i technikach a zawodówek jak na lekarstwo. Efekty takiej polityki oświatowej widać po słabych wynikach matur (do których przecież sporo osób nawet nie podchodzi). Udawanie, że osoba o średniej poniżej 3,0 nadaję się do liceum jest nawet nie śmieszne a żałosne. A później po trzech, czterech latach szkoły opuszczają frustraci z rozdętym ego, bez matury, zawodu i perspektyw.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło w środę 15 czerwca na skrzyżowaniu ulic Zapole wczoraj Sikorskiego w Wyszkowie....
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa