Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Oddział partii KORWiN w Wyszkowie
Spotkanie założycielskie oddziału partii KORWiN w Wyszkowie odbyło się w piątek 22 kwietnia. Przybył na nie prezes okręgu siedleckiego Paweł Wyrzykowski. 
Obecni zapoznali się z propozycją rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego, która miałaby polegać na uznaniu, że żaden organ nie miał prawa zakwestionować prawidłowości wydanych przez TK wyroków. Z drugiej strony na uznaniu, że żaden organ nie mógł zmusić Prezesa Rady Ministrów do opublikowania wyroku. Aby rozwiązać tę sytuację, partia KORWiN proponuje, by orzeczenia TK publikowane były w dzienniku urzędowym prowadzonym przez prezesa TK, co także zwiększy jego autonomię zgodnie z zaleceniami Komisji Weneckiej.
Partia KORWiN proponuje, aby sędziowie byli wybierani większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby posłów dopiero po zakończeniu sprawowania urzędu przez poprzednika oraz żeby w konstytucji doprecyzować, że chwila wyboru kandydata przez sejm jest chwilą, w której staje się on sędzią Trybunału.
Żeby uniemożliwić parlamentowi wpływanie na prace TK, partia KORWiN proponuje, by o regułach postępowania przed Trybunałem decydowali sami sędziowie w drodze uchwalanego przez siebie statutu. 
Ostatnią częścią kompromisu miałoby być uznanie za niebyły wyboru sędziów przez sejm poprzedniej kadencji oraz przyjęcie za pełnoprawnych sędziów prawników wybranych przez obecną większość 2 grudnia 2015r.
Oprócz kwestii trybunału omawiane były trzy inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa Polaków. Inicjatywy te to obywatelskie projekty ustaw w sprawie: 
- przywrócenia kary śmierci za morderstwo z premedytacją,
- zliberalizowanie prawa do posiadania broni tak, aby każdy niekarany obywatel miał takie prawo 
- poszerzenia granic obrony koniecznej, aby nie karać tego, kto broniąc się przed atakiem na siebie lub swoje mienie, zabije napastnika.
W związku z tymi projektami będą zbierane podpisy pod nimi, aby można było je złożyć w Sejmie.
Koordynator partii KORWiN 
w powiecie wyszkowskim
Arkadiusz Jarosz
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-05-04 21:44
~dudek józef
Weśta se tego Dude na b..e.Wielki wstyd mieć takiego prezydenta.Wypina się tylko i pyszni jak kogut przed kurami.Obiecywał być wszystkich Polaków a jest marioneta i tylko głupek udaje że tego nie widzi.
2016-05-04 15:59
~kibic Legii
Komunikaty to sobie może każdy kto tylko chce wydawać. Ja gwizdałem tak jak wszyscy co siedzieli obok i cała reszta stadionu.
2016-05-04 12:46
~olgierd
na meczu gwizdali pikniki czyli ci co chodza na mecz raz na rok :) kibole Lecha i Legii wydali komunikat ze nie gwizdali i szacun dla nich
2016-05-03 10:10
~lejda
KORWiniści to polityczna "jesień średniowiecza" plus mizoginizm na full, dlatego kobiety - z dala od tych klimatów.
2016-05-02 21:03
~Legionista
Duda znowu wygwizdany.Tym razem na Stadionie Narodowym.Brawo kibice Lecha i Legii.Tak trzymać.
2016-05-01 21:34
~????
"Koniec żartów,chcemy frontalnego zderzenia" To słowa jak z ust Hitlera a wypowiada je nijaki Kaczyński Jarosłafff Polskie zbaff..Ludzie !!! Kogo Wy popieracie ????? Czy za pieniądze i obiecanki cacanki oddacie swoje dusze populistom z pisu ??
2016-04-30 13:17
~wawa
Jaka to demokracja jak prezydent z premier są marionetkami a rządzący łamią prawo gdzie tylko mogą.Mamy prawo odsunąć od władzy ludzi,którzy obiecywali inny porządek i dobrą zmianę.Sprawy idą w absolutnie w złym kierunku a królestwo wewnętrznie skłócił niemiłosiernie "cichociemny" Kaczyński Jarosław.Pis to jest buta,chamstwo,arogancja.
2016-04-30 11:54
~Arek
5 jesteś w wielkim błędzie! Kto za demokracją ten powinien być za PiS-em, bo demokracja to rządy Ludu, a Lud wybrał PiS, czy Ci się to podoba czy nie. Ja jestem za rządami prawa, za nomokracją dlatego popieram KORWiN-a. KOD powinien być KOP-em (Komitet Obrony Prawa), a to, że się tak nazwali i są przeciw PiS-owi pokazuje tylko ich słabość intelektualną i wewnętrzną sprzeczność. Warto w tym momencie przypomnieć słowa Jezusa: \"Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi.\" (Mt 12,25) I to właśnie stanie się z KOD-em.
2016-04-29 21:15
~5
Kto za demokracją i przeciwko dyktaturze konusa i jego pśys-partii ten będzie obecny 9 maja w Hutniku.Jest okazja udowodnić i pokazać siłę sprzeciwu zarozumialcom,pyszałkom z pisu.
2016-04-29 19:46
~olgierd
56 osob z kodu mieszczą sie w jednym oddziale w Tworkach
2016-04-29 15:26
~POmyleniec
Oczywistym idiotyzmem jest twierdzenie , ze tzw. grupa wyszkowskich KOD-erastow liczy 56 osob......Analizujac wpisy " wawa" systemem wartosci zdrowo-rozsadkowych mozna stwierdzic, ze gostekowi cos dolega i mysle ze to cos ma nawet swoja jednostke chorobowa: postepowe zwapnienie zwojow mozgowych..!!!
2016-04-29 13:41
~Arkadiusz Darocha
Zapraszam tą grupę 56 osób na spotkanie z Kamilą Gasiuk-Pihowicz, które odbędzie się 9maja o 18.30 w Hutniku
2016-04-29 13:28
~KOD
pomyleńcu, jeśli chcesz wiedzieć to grupa KODerów w Wyszkowie, którzy stale utrzymują ze sobą kontakt liczy na chwilę obecną 56 osób. Pozdrawiam.
2016-04-28 20:36
~wawa
Cieszę się,że do "obłąkanych" mnie nie zaliczasz a piszę się na trzeciego do KOD Wyszków.Szanowny "POmyleniec"-u.Niestety Pis nie spełnia oczekiwań i nadziei swoich wyborców.Wszystko co robi ta partia jest takim poruszaniem się słonia w składzie porcelany Jarosław "mściwy" Kaczyński jest naprawdę złym i słabym politykiem.
2016-04-28 18:02
~POmyleniec
W Wyszkowie nie ma nawet trzech osob , zeby stworzyc odzial KOD-ziarzy / tylko dwojka oblakanych M.E i Ola /....
2016-04-27 20:59
~wawa
Wasz elektorat można "wyłuskać" z zagubionych baranów głosujących na Pis.Partia ta w sposób nieprawdopodobnie szybki idzie ku samozagładzie.Plangton 500 plus jej w żadnym momencie nie obroni.Walka z Pisem to priorytet dla wszystkich.Zdrowia życzę dla liderów.
2016-04-27 20:33
~.
Pis rozwala Polskę.Chyba ten dostęp do broni przez przeciętnego Polaka zatrzyma ten proces.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa