Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Wojsko świętowało rocznicę uchwalenia konstytucji (foto)
W przeddzień 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na żołnierską uroczystość zaprosiła Wojskowa Komenda Uzupełnień. Była to okazja do uhonorowania szczególnie zasłużonych pracowników komendy oraz rodzin, z których trzech synów pełniło służbę wojskową.
- Majowa ustawa jest symbolem dążenia do niepodległości – podkreślił komendant WKU ppłk Leszek Wieczorek, przypominając o licznych ofiarach poniesionych przez polskich żołnierzy. – Dziś niech będą dla nas wzorem do naśladowania.
Komendant mówił o poległych, ale podziękował także żyjącym żołnierzom niezłomnym, kombatantom oraz współczesnym mundurowym i ich rodzinom. – Wasi synowie swoją patriotyczną postawą przyczynili się do umacniania polskich sił zbrojnych – zwrócił się do obecnych na sali matek, których synowie służyli w wojsku.
Trzy rodziny odebrały przyznane przez Ministra Obrony Narodowej medale „Za zasługi dla obronności kraju”. Janina i Kazimierz Cholewscy z Komorowa, gm. Rząśnik, wychowali trzech synów: Wojciech służył w jednostce wojskowej w Raduszu, Dariusz – w Olsztynie, a Adam – Warszawie. Trzech synów w wojsku mieli również Anna i Kazimierz Żmijewscy z Popowa-Parceli w gm. Somianka: Łukasz służył w Suwałkach, Mateusz i Michał – w tym samym czasie w Ostrowi Maz. Medal z rąk komendanta WKU odebrała również Marianna Topczewska z Pułtuska.
Minister obrony przyznał również odznaczenia za długoletnią służbę w Wojsku Polskim. Złoty medal „Siły zbrojne w służbie Ojczyzny” otrzymał Ireneusz Piotrowski, srebrny – mjr Dariusz Żerek, brązowy – kpt. Agnieszka Krystman i Arkadiusz Młodzianowski. 
Za „szczególne zaangażowanie w przekazywaniu i krzewieniu idei patriotycznych związanych z obronnością kraju i tradycją oręża polskiego” komendant WKU nadał Odznakę Pamiątkową WKU w Wyszkowie mjr. rez. Władysławowi Guzowskiemu, kpt. rez. Janowi Roguszewskiemu, sierż. rez. Józefowi Czerwińskiemu, ppor. rez. Marianowi Abramczykowi. Komendant Wieczorek z okazji święta narodowego wyróżnił także pracujące w WKU Elżbietę Cierlicę i Irenę Gołębiewska, za „zaangażowanie i inicjatywę w kreowaniu pozytywnego wizerunku wojska”.
Jego z kolei, pamiątkowym ryngrafem marynarki wojennej, wyróżnili kmdr Józef Kowalewski i płk rez. Mirosław Boruc ze Związku Żołnierzy WP. 
W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy, ksiądz dziekan, przedstawiciele policji i nadleśnictwa, poczty sztandarowe, kombatanci i piłsudczycy.
SB
3 maja odbyła się gminno-powiatowa uroczystość z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji, relacja w kolejnym numerze NW.
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-05-11 11:53
~:(
Ludzie nie umieją się ubrać na uroczystość! trzeba brać przykład z dziadków
2016-05-09 21:24
~.
16.05.czyli "POmyleniec",właściwie się podpisał.Ciągle głupimi wpisami "strzelasz" sobie w kolano
2016-05-09 16:13
~POmyleńcu
tak czy siak eksponaty należy odkurzać.
2016-05-09 16:05
~POmyleniec
KOD w swoim oslepieniu i desperacji protestowal , ze PIS nie przestrzega konstytucji 3 maja 1791 roku...
2016-05-08 21:54
~hmmm
Hmmm,,, już nawet dzieci w szkole mówią że Duda i Szydło to kukły.
2016-05-06 20:58
~Re-fe-re-ndum będzie
Pis to jest partia ostentacyjnej pogardy i arogancji dla opozycji.Wyjątkowe ponadnormatywne chamstwo.
2016-05-05 21:48
~Pis weż się prostoto opanuj
Pis nie przestrzega konstytucji.Pis-prezes TV Kurski zmienia godziny nadawania popularnego serialu tureckiego z 16.00 na 19.00.Czyli na godziny nadawania "faktów" w TVN....Nic z tego panie Kurski.Oglądalność Dziennika Telewizyjnego spadła Wam o 600.000 osób i dalej będzie spadała.Żadne prymitywne manipulacje nie pomogą a wręcz przeciwnie.Nie tędy droga.
2016-05-05 11:39
~()
ciekawe jaki czas mieliby na około 800 - 900 kilometrów
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji w centrum Wyszkowa, do której doszło we wtorek 7 czerwca. Opel, uderzony...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa