Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Będą dodatkowe miejsca dla trzylatków
Dobiega końca rekrutacja do przedszkoli, w poniedziałek 2 maja wywieszono listy przyjętych. W samorządowych przedszkolach zabrakło miejsc dla prawie 90 trzylatków. Jest jeszcze nadzieja, że będą, bo jesienią gmina planuje utworzyć dwa dodatkowe oddziały w Przedszkolu nr 7.
W sumie w samorządowych przedszkolach zabrakło miejsc dla 87 trzylatków. Gmina miała obowiązek przyjąć wszystkie chętne sześcio-, pięcio- i czterolatki. Wśród nowych przedszkolaków liczną grupę stanowią czterolatki, zgłosiło się 20 osób, wszystkie do Przedszkola nr 1. W przedszkolu nie udało się w związku z  tym  utworzyć  grupy dla trzylatków.
To wzbudziło niepokój wśród rodziców. Jedna z mam zwróciła nam uwagę na brak dostępu w elektronicznym systemie do punktacji, jaką uzyskało dziecko. Takiej możliwości od kilku lat nie ma. – Każdy rodzic mógł i może dowiedzieć się w przedszkolu, ile dziecko otrzymało punktów i od ilu punktów dzieci były przyjmowane – podkreśla zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Co nie zmienia faktu, że akurat w tym przypadku, Przedszkolu nr 1, nie przyjęto ani jednego trzylatka.
Aneta Kowalewska zapewnia, że to system nalicza punkty i nie ma możliwości ręcznego sterowania. Punkty przydzielane są m.in. za zamieszkiwanie na terenie gminy, wielodzietność rodziny, niepełnosprawność, jeśli rodzice są pracujący. 
W przyszłym roku, jeśli możliwości systemu pozwolą, gmina chce umożliwić rodzicom wgląd w punktację dziecka. Ze względu na ochronę danych osobowych, rodzice nie będą mogli jednak poznać punktacji innych dzieci.
Do 28 kwietnia należało potwierdzić wolę zapisania dziecka do przedszkola, listy przyjętych wywieszono w poniedziałek 2 maja. – Są przypadki, w których rodzice jednak woli nie potwierdzili – informuje zastępczyni burmistrza. – Staramy się wyjaśnić, czy zmienili zdanie, czy to może niedopatrzenie.
 
Szansa na nowe miejsca dla trzylatków

Przedszkole nr 1 proponuje rodzicom dwie grupy dla trzylatków, ale w pobliskim Gimnazjum nr 2, gdzie prowadziło dotychczas zerówki. Ponieważ budynek szkoły nie spełnia warunków do prowadzenia grupy przedszkolnej w pełnym wymiarze godzin, proponuje się utworzenie dwóch grup pięciogodzinnych: porannej (w godz. 7.30 – 12.30) i popołudniowej (w godz. 12.30 – 17.00). W sumie to 48 miejsc. Jeśli chętnych będzie mniej, możliwe jest utworzenie jednej grupy pięciogodzinnej, w innych niż obecnie określone godzinach, zaproponowanych przez rodziców.
Dwa oddziały dla trzylatków gmina planuje uruchomić jesienią w Przedszkolu nr 7. Nie jest jednak pewne, że ruszą już we wrześniu. Najpierw gmina musi bowiem znaleźć nową lokalizację dla mieszczącej się w budynku przedszkola świetlicy socjoterapeutycznej i dostosować zajmowane przez nią pomieszczenia do potrzeb przedszkolaków. Póki co szuka odpowiedniej lokalizacji dla świetlicy, nie tylko w swoich zasobach. – Nie chcemy nikogo skrzywdzić – podkreśla Aneta Kowalewska.
Nowe sale z pewnością przydadzą się w przyszłym roku, kiedy gmina będzie miała obowiązek znaleźć w przedszkolach miejsca także dla wszystkich chętnych trzylatków. Przedszkola będą więc musiały pomieścić cztery roczniki.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji w centrum Wyszkowa, do której doszło we wtorek 7 czerwca. Opel, uderzony...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa