Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Utalentowana i nasza, bo z Wyszkowa (foto)
Dominika Maria Nasiadko, utalentowana młoda wyszkowianka, pokazała swoje obrazy i rysunki w Galerii WOK „Hutnik”. Jej pierwsza indywidualna wystawa inauguruje cykl „Promocja Młodych Talentów”. 
- To spotkanie będzie zdecydowanie inne – zapowiedział 6 maja na wernisażu Dominiki Nasiadko dyrektor WOK Mariusz Kowalski. – Dziś rozpoczynamy cykl Promocja Młodych Talentów. Młoda, zdecydowanie utalentowana i nasza, bo z Wyszkowa – scharakteryzował krótko bohaterkę wieczoru. 
Niespodzianką był występ Ernesta Bereskiego i Moniki Turek, młodych, uzdolnionych wokalistów ze Studia Piosenki Ireny Zdunek.
Dominikę Nasiadko (ur. 1992 r.) przedstawiła instruktor plastyki Irena Filipowicz. Z wyróżnieniem ukończyła Liceum Plastyczne w Radomiu. Jest studentką IV roku wydziału malarstwa na warszawskiej ASP w pracowni prof. Stanisława Baja i dr. Arkadiusza Karapudy. Odbywa specjalizację w pracowni medalierstwa. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, choć jeszcze w liceum rozpoczęła próby rzeźbiarskie. Jej licealna praca dyplomowa, rzeźba „Sfora”, otrzymała najwyższą notę i została przekazana jako dar Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu do zbiorów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Młoda malarka podziękowała rodzinie za wsparcie, Katarzynie Słowikowskiej za zaszczepienie zainteresowania malarstwem. Na pytanie, dlaczego maluje kobiety, odpowiedziała: - Głównie interesuje mnie człowiek. A postacie kobiece, ponieważ interesuje mnie głównie forma i nie ma co ukrywać, że forma sylwetki kobiecej jest piękniejsza. Poza tym łatwiej jest znaleźć modelkę-dziewczynę. Dodała, że interesują ją zestawienia kolorystyczne, faktura, światło. 
- Myślę, że wartości formalne tworzą nastrój i to wystarczy - podsumowała.
- Jestem bardzo dumna z mojej córki i zawsze byłam – powiedziała, zachęcana do zabrania głosu, Małgorzata Ślesik-Nasiadko. Takie samo zdanie o córce ma jej tata Roman.
- Bardzo podobają mi się jej postacie, ponieważ są uproszczone w formie, piękne, szlachetne w kolorze, subtelne. Zestawienia monochromatyczne – chwaliła uczennicę jej pierwsza nauczycielka Katarzyna Słowikowska, artystka z Kamieńczyka, która wszczepiła jej sympatię do prostoty. – Ja też uwielbiam robić postacie z tyłu. Chodzi o to, żeby nie wczuwać się w oczy czy nosy, tylko widzieć całość. Dominika to jedna z najzdolniejszych moich uczennic.
Odpowiedź na pytanie o ulubionych malarzy jest dla Dominiki trudne, po zastanowieniu wskazuje na Piotra Michałowskiego – w jego malarstwie jest trafiona lapidarność i jakieś niedopowiedzenie.
Elżbieta Szczuka
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-05-11 15:40
~Ela
Dlaczego Julia wzięła ślub z Parysem ? Juliusz Cezar natomiast, posłał po konie przewodzących? Trudne?
2016-05-11 15:21
~Tak jest .Sukces murowany nawet w malarstwie
również w przypadku skrajnej zmiany zawodu. Na przykład , inżynierem byłem a z jakiego powodu obecnie param się pisaniem powiedzmy trudnych w odbiorze treści. No kto to wie, ja sam nie wiem. Pewnie taki reprezentuję sobą poziom. Dominika nie powiem , niebrzydka jakby co?
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Na naszym terenie doszło do kolejnych oszustw na starszych osobach. Dwie rodziny zostały oszukane przez osoby podające się za policjanta i pracownika pomocy społecznej. W...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa