Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


GMINA ZABRODZIE: Dla spokoju i bezpieczeństwa
Nową drogę w Lipinach oficjalnie otwarto 30 kwietnia. Odcinek ma wprawdzie nieco ponad pół kilometra, jednak dla mieszkańców duże znaczenie. Dzięki inwestycji rolnicy mają lepszy dojazd do pół, jest to też początek przyszłego połączenia drogi z ul. Bankową.
– Chcemy mieszkać w miejscu spokojnym, ale żeby mieć kompletny spokój, musimy mieć dobry dojazd do pracy, szkoły. Dlatego też ta inwestycja jest dla mieszkańców Lipin bardzo ważna – mówił radny wojewódzki Mirosław Augustyniak. – Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać przy kolejnych takich uroczystościach, czego sobie i państwu życzę. 
Wyremontowany odcinek poświęcił ks. Waldemar Sierpiński, proboszcz z parafii Postoliska. Kapłan zwrócił uwagę na potrzebę dalszego inwestowania. 
– Chciałbym podziękować władzom samorządowym gminy i województwa za wszystkie inwestycje, których dokonaliście w ostatnich latach, z prośbą o lepsze doinwestowanie sieci dróg lokalnych – mówił. – Jest realizowana obwodnica Marek, ten teren będzie atrakcyjnym terenem budowlanym.
W przekazanym na ręce wójta Tadeusza Michalika liście marszałek Adam Struzik napisał:

„Z satysfakcją obserwuję, jak gmina Zabrodzie się zmienia, nowocześnieje, wykorzystuje swój potencjał i możliwości, jakie dają pozyskiwane przez lokalne władze środki finansowe. (…) Modernizacja drogi gminnej w Lipinach to ważna inwestycja, która z pewnością poprawi warunki życia i pracy lokalnej społeczności oraz podniesie poziom bezpieczeństwa. (…) Życzę realizacji kolejnych cennych i ambitnych inicjatyw, mających na celu dalszy rozwój lokalny oraz sukcesywne podnoszenie standardu życia w naszym regionie”. 
 
Przebudowę drogi gminnej transportu rolnego współfinansowano z budżetu województwa mazowieckiego ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Odnowiono ul. Osiedlową na długości 605 m, w tym 385 m o szerokości jezdni 5 m oraz 220 m o szerokości jezdni 3,5 m. Lipiny zamieszkuje 270 osób. Droga stanowi dojazd do użytków rolnych. Dotąd była w bardzo złym stanie technicznym. Po opadach deszczu i wiosennych roztopach stawała się nieprzejezdna. Nie było alternatywnego dojazdu dla korzystających z niej. Roboty kosztowały 171.189 zł, dotacja wojewódzka wyniosła 85.594 zł. Wykonawcą była firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic. Planowana jest budowa połączenia ul. Osiedlowej z ul. Bankową.
E.E.
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=
Zdjęcie:  style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-05-14 13:37
~Marek
Proste i klarowne, Z tego też powodu ich zdaniem tłumu nie widać. Udział w uroczystościach co dużo mówić dowartościowuje .
2016-05-14 00:21
~T
To dziwne, że ci. Którym mieszkańcy gminy podziękowali w ostatnich wyborach, w dalszym ciągu biorą udział w uroczystościach. Czy nie czas się zbierać?
2016-05-13 12:38
~Anka
niekiedy jest tak i nikt nawet na to nie wpadnie ,że jednostka może w każdej sprawie wystarczyć. Wolę przeczytać komentarz na temat skansenu w Bieszczadach. Proponuję w podobny sposób promować okolicę.
2016-05-12 22:14
~to tylko droga
Tłumu nie widzę.
2016-05-12 13:07
~Anka
jestem pewna , że w niedługim czasie będą kolejne powody do zadowolenia z powodu możliwości tego przejazdu. Każdy by przecież chciał pojechać po nowej drodze.
2016-05-11 20:33
~mike
Przecież tą drogę zbudowano jeszcze w zeszłym roku! Pół roku po zakończonej przebudowie uroczyste otwarcie ... Wstyd! Choć z drugiej strony w tym roku niewiele się póki co dzieje. To choć sobie powspominamy zeszłoroczne sukcesy...
2016-05-11 16:24
~W zaistniałych okolicznościach wójt
kolejnej sprawy już chyba nie założy.A i innych szczególnie tych o zniesławienie nie będzię. Nie godzi się. Proszę i TY nie potrzeba.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa