Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Musimy walczyć z konkurencją
Radę nadzorczą na kolejną kadencję wybrali członkowie PSS „Społem”. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się 17 maja. Choć w ubiegłym roku obroty nie spadły, spółdzielnia z niepokojem patrzy w przyszłość, zwłaszcza tę, którą dla sieci sklepowych rysuje rząd. Dlatego wzrost obrotów i szkolenia pracowników, a także remonty kolejnych placówek – to najważniejsze plany na ten rok.
Trudno mówić o nowej radzie nadzorczej PSS „Społem”, bo w porównaniu z minioną już kadencją nie zmieniło się w niej żadne nazwisko. Nadal tworzą ją: Edward Groniecki, Teresa Chodkowska, Jan Hryniewicz, Marianna Budek, Danuta Ponichtera, Andrzej Mościki, Renata Milczarek, Ewa Kwaśniewska i Rafał Witkowski.
W Wyszkowie „Społem” niezmiennie prowadzi 11 sklepów, piekarnię i cukiernię oraz restaurację. Główne założenie na ten rok, to wzrost obrotów. – Nie wiemy jeszcze, czy obejmie nas podatek obrotowy, który chce wprowadzić rząd, ale musimy się przygotować i mieć z czego go zapłacić – w rozmowie z NW mówi prezes zarządu Jadwiga Tofel. – Planowane są również zmiany w rabatach posprzedażowych. 
Pod koniec ubiegłego roku zakończył się remont sklepu nr 9 na os. Polonez („Rosa”). Sporo, bo 240 tys. zł, kosztował proces przekształcenia wieczystego użytkowania na własność gruntów, na których stoją sklepy.
W tym roku „Społem” planuje m.in. modernizację restauracji „Wyszkowianka”. Wniosek o dofinansowanie wentylacji złożono do ZUS, który przekazuje środki na poprawę warunków BHP. Wniosek przeszedł wstępną weryfikację i czeka na dalszą ocenę merytoryczną.
- Nasze obiekty cały czas wymagają modernizacji – zauważa prezes zarządu. Na ten rok planowana jest również poprawa stanu sanitarnego w piekarni. Nowego dachu i elewacji doczeka się być może „Lux” przy ul. 11 Listopada.
- Cały czas szkolimy załogę w zakresie nowoczesnej sprzedaży – dodaje Jadwiga Tofel. – Musimy walczyć z konkurencją. Zatrudniamy 144 osoby, chcemy zapewnić te miejsca pracy.
Konkurencja i oczekiwania klientów wymuszają wprowadzanie nowych produktów także piekarniczo-cukierniczych. Wkrótce w sklepach „Społem” będzie można kupić np. mniejsze, krojone chlebki.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-05-31 21:37
~Brawo
Najlepsze pieczywo na świecie jest w PSS Społem.
2016-05-30 10:11
~Bogdan
Codziennie rano kupuję w sklepach PSS drożdżówki. Inne ciastka nie smakują mi. Gdyby ich zabrakło nie wiem czym bym je zastąpił,no może ptyś by mi podszedł albo bez a . Przy okazji patrzę na ciekawy, gustowny wystrój sklepów PSS .
2016-05-26 21:15
~.
pis Was wykończy zakazem handlu w niedzielę a szkoda tego sklepu.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Od 25 czerwca gmina i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na plażę przy moście samochodowym. Woda w Bugu pozytywnie przeszła badania sanepidu. Wkrótce...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa