Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Kolejne piękne Boże Ciało (foto)
Tradycyjnie w Boże Ciało, w tym roku przypadające 26 maja, odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Super Grand Prix wyśpiewała Julia Węgrowicz, Grand Prix otrzymał Mariusz Wawrzyńczyk.
Festiwal na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Hutnik odbył się już 23. raz. Wystąpiło ponad 30 osób. Wśród wykonawców przeważali wokaliści, był też jeden duet i dwa zespoły. Królowały piosenki autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Jerzego Wasowskiego, z repertuaru Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Kabaretu Starszych Panów. Widzowie usłyszeli m.in. „Dziwny jest ten świat”, „Jej portret”, „Rudy rydz” czy „Biały krzyż”. 
Zarówno repertuar, jak i wykonanie potwierdzało opinię prowadzącego Ryszarda Wolańskiego, że dobrą piosenkę poznaje się po tym, że tekst czytany brzmi jak dobra poezja. Ponieważ tradycyjnie na festiwalu pojawiają się akcenty sportowe, na widowni zasiedli utytułowani sportowcy: kajakarz Władysław Zieliński, sztangista Kazimierz Czarnecki, lekkoatleta i były rektor  AWF w Warszawie Henryk Sozański, były prezes PKOL Andrzej Szalewicz, kierowca rajdowy i muzyk Andrzej Dąbrowski, trenerzy w podnoszeniu ciężarów Danuta i Ryszard Soćkowie. Wspomnieniem boksera Wiesława Rudkowskiego, zmarłego w lutym tego roku, Andrzej Rębowski otworzył festiwal. Gościem specjalnym był zdobywca Grand Prix z ubiegłego roku Łukasz Juszkiewicz, który otworzył i zamknął część artystyczną. Ponieważ koncert wypadł w Dzień Matki, matce swojej i swojego dziecka zadedykował i wykonał wspólnie z synem „Do ciebie mamo” z repertuary Wioletty Villas. 
Gwiazdą wieczoru była Wanda Kwietniewska. Dała krótki, energetyczny występ, porywając zebranych (dosłownie) do zabawy. Zaśpiewała m.in. „Hi Fi Superstar”, „Siedem życzeń” czy „Kochaj mnie, kochaj”.
Trudne zadanie wyłonienia zwycięzców miało jury: Marek Gaszyński, Krzysztof Heering, Ryszard Poznakowski, Paweł Sztompke i Ryszard Wolański. Super Grand Prix – 10.000 zł i klucz wiolinowy na agacie – przyznało Julii Węgrowicz za „Nie ma jak pompa”, Grand Prix – 1.000 euro i statuetkę (a także wyróżnienia ministra Henryka Kowalczyka i prezesa Polskiego Związku Koszykówki) – wręczono Mariuszowi Wawrzyńczykowi za „Dziwny jest ten świat”. I nagrodę (4.000 zł) wyróżniono Jagodę Różycką za „Bossanowę do poduszki”, dwie II nagrody (po 3.000zł) powędrowały do Piotra Zubka, który zaśpiewał „Medytacje wiejskiego listonosza” oraz Michała Kaczmarka, wykonawcę „Snu o Warszawie” (otrzymał też wyróżnienie Minister Edukacji Narodowej i Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego). 
Nagrodę Publiczności (a także wyróżnienia Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego) powędrowała do młodziutkiej Marceliny Mrazek, która zaśpiewała wiersz Bolesława Leśmiana „W innym lesie, w innym sadzie”. 
Laureaci pozostałych nagród: Sekretarza Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS (1.000 zł) – Zuzanna Rosa („Dzień dobry Mr Blues”), przewodniczącej Rady Miejskiej w Wyszkowie (1.000 zł) – Marlena Nieckuła („Sing Sing”), europosła Jarosława Kalinowskiego (500 zł) – Beata Kawczyńska („Zemsta”), Przewodniczącego Komisji Promocji i Kultury oraz właściciela sklepu Agfa StarPrint Bogusława Babisa – Aleksandra Muszyńska („Wariatka tańczy”), Wójta Gminy Brańszczyk i właściciela sklepu komputerowego Pawła Kuchty – Aleksandra Łozińska („Poszłabym za tobą”), Wójta Gminy Długosiodło i  Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki – Katarzyna Maziarczyk („Jednego serca”), Wójta Gminy Rząśnik – zespół Revolt („Niedziela będzie dla nas”), Wójta Gminy Zabrodzie i Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Magdalena i Tomasz Muchlowie („Ktoś między nami”), Wójta Gminy Dąbrówka – Tomasz Baracz („Jej portret”), Dyrektor POKiS – Katarzyna Nowak („Tylko mnie poproś do tańca”), Prezesa Klubu 2012 – Natalia Tul („Sztuczny miód”). Wystąpili także: zespół „Luz” („Powiedz stary gdzieś ty był”), Edyta Nitkiewicz („Rudy rydz”) i Sylwia Gajek („Miasteczko cud”).
E.E.
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-03 12:15
~x
( ͡° ͜ʖ ͡°)
2016-06-01 06:59
~()
ciała może i piękne
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
- do swoich rówieśników zwraca się licealistka Katarzyna Kamińska, która 3,5 miesiąca temu uległa poważnemu wypadkowi. Z szerokim uśmiechem na ustach...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa