Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Dwukierunkowa ulica Wąska?
Jak bumerang wraca kwestia wprowadzenia na ul. Wąskiej ruchu dwukierunkowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która przebudowuje właśnie prostopadłą ul. Kościuszki, nie widzi przeciwwskazań. 24 maja, na spotkaniu z przedstawicielami dyrekcji, starostwa i urzędu miejskiego pojawili się mieszkańcy i przedsiębiorcy – zwolennicy, ale i przeciwnicy takiego rozwiązania.
Dobra wiadomość płynąca ze spotkania jest taka, że projektanci przebudowy ul. Kościuszki dopuszczają możliwość przesunięcia wysepki, która ma powstać na skrzyżowaniu z Wąską tak, by w Wąską można było skręcić także w lewo. Wysepka ma nie utrudniać komunikacji także policji i straży pożarnej.
Nie ma natomiast decyzji w kwestii przebudowy parkingu przy komendzie policji, gdzie obecny projekt przewiduje ograniczenie do czterech miejsc parkingowych i budowę uliczki serwisowej. GDDKiA chce w ten sposób ograniczyć możliwość bezpośredniego wyjazdu z parkingu na krajówkę (w odróżnieniu od parkingu przy urzędzie pracy, gdzie pozostawiono obecne rozwiązanie). Takie rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące także dla prowadzących obok działalność gospodarczą, uniemożliwia bowiem komunikację, zwłaszcza samochodom dostawczym.
GDDKiA nie widzi natomiast przeciwwskazań, by na ul. Wąskiej wprowadzić ruch dwukierunkowy. Z tym, że wyjazd na ul. Kościuszki byłby możliwy tylko w prawą stronę.
Gmina (zarządca drogi) proponuje, by ruch dwukierunkowy na Wąskiej odbywał się na odcinku od ul. Chopina do Pułtuskiej. Natomiast od Kościuszki do Chopina miałyby powstać dodatkowe miejsca parkingowe.
Wśród mieszkańców i przedsiębiorców zdania są jednak podzielone. Jedni zgadzają się z propozycją gminy, inni uważają, że Wąska powinna być dwukierunkowa na całej długości, a jeszcze inni – że w ogóle nie powinno się wprowadzać zmian. Ci ostatni obawiają się przede wszystkim, że klienci nie będą mogli parkować przy punktach handlowych i usługowych. 
Z kolei zwolennicy wprowadzenia dwóch kierunków jazdy zauważają, że wraz z oddawaniem kolejnych mieszkań przy ul. Chopina na Wąskiej zwiększa się ruch. – Co się stanie, jak zostanie oddanych 200 mieszkań? – pyta Gerard Składanowski.
W sprawie ewentualnych zmian na Wąskiej zostanie zorganizowane odrębne spotkanie.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-06 15:32
~#NowoczesnyWyszków
Nigdy w życiu. Najbardziej głosuje za dwukierunkową Wąską głosuje niejaki Składanowski, który z tej ulicy dawno się wyprowadził.
2016-06-03 10:22
~bardzo dobra zmiana
a czy ten, który najbardziej chce przywrócić Ul. Wąską jako dwukierunkową mieszka na Rybienku? czy to żart czy spełnienie dziecięcych marzeń? "oj weźmie się Duda za takich, oj weźmie się."
2016-06-02 17:14
~Dobrze
że, w sprawie dwukierunkowej Wąskiej są plany pozytywnych zmian. Ruch jednokierunkowy na Wąskiej to ruina dla innych ulic. Pomysł Wąskiej jednokierunkowej, przepraszam za wyrażenie był pomysłem gównianym.Była i jest jest to istotna dla ruchu w mieście ulica . Dwustronny przejazd zawsze tam był. Jak ktoś nie chce większego ruchu. to niech się przeprowadzi na przykład do Rybna , tam jest dużo zieleni. Albo podziękuje naturze za ładną pogodę podczas wycieczki za miasto.
2016-06-02 13:18
~"co by tu jeszcze spie.....ć"
Wąska dwukierunkowa!!! gratuluję pomysłu! więc z ul. Wąskiej będziemy skręcali w Chopina i Bankową i to z obydwu stron. Nie wiem czy jakiś "idiota" podpisze się pod pomysłem jako "ojciec sukcesu". A co na to mieszkańcy i rada osiedla?
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
- do swoich rówieśników zwraca się licealistka Katarzyna Kamińska, która 3,5 miesiąca temu uległa poważnemu wypadkowi. Z szerokim uśmiechem na ustach...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa