Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


GMINA BRAŃSZCZYK: Dwustu lat!
Stanisław Olbryś, mieszkaniec Poręby Średniej, 23 maja obchodził setne urodziny. Jubilat był wyraźnie wzruszony, dziękował za życzenia. Chętnie śpiewał piosenki i recytował poezję, dając dowód świetnej pamięci. 
Stanisław Olbryś urodził się 23 maja 1916 r., w małżeństwie przeżył 72 lata. Doczekał się 7 dzieci, 14 wnucząt, 21 prawnucząt i praprawnuczki. Wielokrotnie podkreślał, że posiadanie tak dużej rodziny go cieszy. Pan Stanisław nadal pracuje jako szewc, co jest okazją do spotkań i rozmów z ludźmi. 
Uroczystość urodzinową rozpoczęła Msza św. w kościele w Porębie, którą odprawili ks. proboszcz Andrzej Grzybowski i ks. Czesław Śmieciński.
– Każdy dziś się zastanawia, jak udało się dożyć tak wspaniałego wieku w zdrowiu naszemu jubilatowi? Stanisław był ciągle dla innych, na tym polegało jego życie. Żył dla rodziny, dla najbliższych, dzieci, wnuków i prawnuków. Co więcej, mimo tych 100 lat, dalej jest dla nich, czując się nadal potrzebny – stwierdził ks. proboszcz. – Cieszymy się bardzo, że nasz brat Stanisław doczekał 100 lat w miłości do Boga i drugiego człowieka. 
Do życzeń rodziny przyłączyli się kapłani, przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka, starosta Bogdan Pągowski, przedstawiciele KRUS, kierownik USC Teresa Kasprowicz, wójt Mieczysław Pękul.
– Jesteśmy wdzięczni za świadectwo, przykład, jak pięknie można przeżyć życie w otoczeniu rodziny, bliskich i społeczności, ciesząc się tak wielkim uznaniem. Dlatego chcę podziękować za to, że mamy od kogo czerpać dobry przykład – mówił wójt. W imieniu rodziny gratulacje jubilatowi złożyła córka.  
– Nadziei w sercu, wiary w samego siebie, abyś na nowo każdego dnia zachwycał się życiem niepowtarzalnym i jedynym, miłością bliskich ci osób i uśmiechał się do siebie i świata. Niech twoja mądrość życiowa nadal nam przyświeca i nie opuszcza dobra rada – życzyła.
Po nabożeństwie zebrani udali się na poczęstunek, który pan Stanisław umilał patriotycznymi wierszami i piosenkami. Zdmuchnął oczywiście świeczki na urodzinowym torcie.
Maryla Puścian, opr. E.E.
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Udział w różnorodnych warsztatach artystycznych i sportowych koleżankom i kolegom z Zespołu Szkół w Rybienku Leśnym zaproponowała młodzież PaTportu...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa