Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Razem robią coś dobrego dla Szkoły (foto)
W I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida oficjalnie została odsłonięta, w piątek 3 czerwca, tablica upamiętniająca jubileusz 100-lecia LO oraz IV Zjazd Absolwentów LO. Wisi na ścianie przy holu obok tablic 80-lecia oraz 90-lecia Szkoły.
Spotkanie, przebiegające w bardzo przyjacielskiej atmosferze, rozpoczęło wspólne zaśpiewanie zjazdowego przeboju „Nasze liceum”. Tablicę, projektu Wojciecha Smółkowskiego, odsłonili: Karol Pękul – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia LO, reprezentujący wszystkich organizujących jubileusz, Dorota Piotrowicz – dyrektor I LO oraz Anna Starczewska – przedstawicielka łączników. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im. C. K. Norwida (tak brzmi obecna nazwa KO Obchodów 100-lecia LO), którego zarząd tworzą: Elżbieta Borzymek, Małgorzata Karłowicz, Małgorzata Lamparska, Dorota Piotrowicz i Władysław Klimaszewski.
– To dla nas  świadectwo, że byliśmy, że mieliśmy to szczęście uczestniczyć w organizacji zjazdu – mówił Karol Pękul, podkreślając historyczne znaczenie tablic pamiątkowych. – Ze swej strony mogę wszystkim bardzo serdecznie podziękować. Był to dla mnie wielki zaszczyt, że byłem z wami, że razem zrobiliśmy fajną rzecz.
- Mam potrzebę podziękować – wyznała też Dorota Piotrowicz. Podziękowała swojemu poprzednikowi Władysławowi Klimaszewskiemu za zainicjowanie w 2012 r. obchodów stulecia LO i IV Zjazdu Absolwentów oraz wszystkim absolwentom uczestniczącym w organizacji jubileuszu. Władysławowi Klimaszewskiemu i Elżbiecie Borzymek podziękowała za to, że kontynuują działalność KO 100-lecia I LO. Zaprosiła wszystkich do współpracy ze szkołą. – Bardzo sobie cenię, myślę, że całe nasze grono i uczniowie także, wsparcie absolwentów – podkreśliła. 
 
Absolwenci i Przyjaciele „Norwida” 

– Po dwóch latach przygotowywania do jubileuszu, chłonąc atmosferę, które wtedy była, doszłam do wniosku, że szkoda by było, żeby to gdzieś przepadło – mówiła z kolei Elżbieta Borzymek. – Chciałabym, żeby ten kontakt między nami był. Dlatego wspólnie podjęliśmy się powołania stowarzyszenia Absolwenci i Przyjaciele „Norwida”.  
- Żebyśmy razem coś dobrego zrobili dla szkoły – kontynuowała. – Jesteśmy jedyną szkołą w mieście z takimi tradycjami i powinno nam wszystkim zależeć, żeby te tradycje były kontynuowane i żeby ta szkoła była szkołą wiodącą. Bo ma potencjał, co wykazali nasi absolwenci, a teraz potwierdzają uczniowie. Warto to wspierać. 
- Mamy działać dwutorowo. Dla liceum i dla nas, absolwentów  i członków stowarzyszenia – zaznaczył Władysław Klimaszewski, przedstawiając plany stowarzyszenia (można o nich przeczytać w poprzednim NW, a także na 100latlowyszkow.pl)
Drugi zjazdowy przebój, dżingiel „Nasz szkoła ma już 100 lat”, przypomniała jego wykonawczyni Olga Karłowicz, wspierana przez obecnych.
 
I Złaz Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”

Najbliższą imprezą, organizowaną przez stowarzyszenie, jest I Złaz Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”, w sobotę 18 czerwca (szczegóły w ogłoszeniu obok). Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Liczą, że wśród uczestników na pewno nie zabraknie patroli Harcerskiego Rajdu Absolwentów Azymut 100.    
ES, EB
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-11 15:21
~Jola , Asia
tylko pozdrawiamy.
2016-06-07 16:08
~Inspirujący talerz z wiśniami
wszystkie to wiśnie? O, są też maliny? Tak czy siak, by takie obrodziły trza założyć szkółkę drzewek. To podstawa, od tego trzeba zacząć, by je życzliwie skosić dla innych. Tyle można doradzić.
2016-06-07 15:43
~I tylko mi Ciebie brak
jak śpiewał Rudi Schuberth z Wałami Jagielońskimi w swym teledysku. Chociaż jest stary warto go obejrzeć dzisiaj
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa