Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Mają talent (foto)
Rysunki i malarstwo Natalii Suchty, Sebastiana Murzy – młodych i zdolnych plastyków, laureatów wielu nagród, uczniów ostatniej klasy gimnazjum oraz koła plastycznego WOK „Hutnik”, można podziwiać w Galerii WOK „Hutnik”.
W ostatni dzień maja w galerii WOK „Hutnik” została otwarta wystawa rysunku i malarstwa Natalii Suchty z Leszczydołu-Nowin i Sebastiana Murzy z Brańszczyka, uczniów III klasy gimnazjum i jednocześnie koła plastycznego WOK „Hutnik”. To druga wystawa w cyklu „Promocja młodych talentów”, pierwszą miała Dominika Nasiadko, studentka warszawskiej ASP.
Przybyłych na wernisaż powitała Irena Filipowicz, instruktor artystyczny w „Hutniku”. Przedstawiła najpierw swojego ucznia Sebastiana.
- Na zajęcia koła uczęszcza szósty rok, czyli od szkoły podstawowej. Ulubioną techniką jest rysunek. Malować też potrafi, co widać na martwych naturach. Osoba bardzo towarzyska, uczynna, pomocna, lubiana w grupie. Jest laureatem wielu konkursów plastycznych.
Ostatnio sukcesy Sebastiana to: I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu „W trosce o nasze bezpieczeństwo”, I miejsce w ogólnopolskim konkursie poświęconym kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, I miejsce w konkursie na logo Publicznego Gimnazjum w Brańszczyku, wyróżnienie w XIII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów Prezentacje 2016 w Hajnowskim Domu Kultury.
Równie ciepło o swojej uczennicy Natalii Suchcie mówiła jej nauczycielka, artystka plastyk Joanna Paprocka. 
- Natalka na zajęcia uczęszcza 3 lata. Niedawno na XIII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów w Hajnówce otrzymała tytuł „Talent 2016”, a w Ogólnopolskim Konkursie z okazji upamiętnienia 1050 rocznicy Chrztu Polski zdobyła I miejsce – zrobiła projekt monety. Jest osobą bardzo wrażliwą i skromną, pracowitą i zdolną. Czuje się dobrze zarówno w rysunku, jak i malarstwie, ale też jest bardzo dobra w linorycie. Ma szeroką gamę barwną, świetnie rysuje proporcje. Nie stoi w miejscu, cały czas do czegoś dąży.
Po ukończeniu gimnazjum Sebastian będzie zdawać do Państwowego Liceum Plastycznego w Warszawie przy Smoczej, Natalia chce kontynuować naukę w I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie. 
Sebastian zaczynał swoją przygodę ze sztuką jako dziecko od rysowania serduszek. Teraz ma dużo zamówień na portrety, bo jest w tym bardzo dobry. Interesuje go również karykatura. Jego ulubionym malarzem jest Salwador Dali (na wystawie znalazł się portret artysty), podobają mu się karykatury wyszkowianina Adama Karpińskiego.
- Od zawsze coś sobie rysowałam – mówi Natalka. Najbardziej lubi rysować ludzi.
Na wernisaż wystawy, który odbył się 31 maja, przybyło wiele koleżanek i kolegów młodych artystów. Od dyrektorki gimnazjum w Brańszczyku Iwony Kulasińskiej Sebastian otrzymał zestaw prezentów, zaś od koleżanek i kolegów – list gratulacyjny z okazji wystawy w „Hutniku”. 
Prace młodych artystów można oglądać do 19 czerwca.
Elżbieta Szczuka
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=
Zdjęcie: style=

Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-09 01:11
~betsi71
Piękna wystawa , sympatyczne spotkanie i fantastyczni młodzi ludzie . Życzę powodzenia
2016-06-08 18:40
~Beata
Młodym Talentom, życzymy powodzenia w artystycznych osiągnięciach, tych małych i tych wiekich.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Kilka tysięcy osób wzięło udział w sobotniej, 18 czerwca, Gali Muzyki Disco. Największe tłumy przybyły na stadion miejski wieczorem, na koncerty gwiazd wieczoru,...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa