Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Nie będzie strefy kibica
Ponad 200 tys. zł gminę Wyszków kosztowałaby licencja umożliwiająca wspólne, na placu ratuszowym, obejrzenie meczów reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Nie chodzi o to, że nie mamy takiej kwoty, ale jej zapłacenie byłoby nieracjonalne, za takie pieniądze możemy wybudować małe boisko – uważa burmistrz Grzegorz Nowosielski. W weekend 17 – 19 czerwca na telebimie będzie można obejrzeć polskie komedie, bajki, film „Ogniem i mieczem” oraz transmisję z wyszkowskiej gali disco polo.
Cztery lata temu w Wyszkowie ponad 2 tysiące osób obejrzało wspólnie mecz otwarcia Euro; trzeba przyznać, że atmosfera była wspaniała. Organizacja strefy kibica kosztowała wówczas ok. 40 tys. zł.
W tym roku gmina zamierzała zaprosić wyszkowian do wspólnego obejrzenia na placu ratuszowym meczów reprezentacji Polski – 12, 16 i 21 czerwca. Za 29 tys. zł wynajęła nawet duży telebim. Bardzo długo czekała na warunki finansowe najpierw ze strony UEFA, potem telewizji Polsat, która wykupiła prawa do transmisji spotkań rozgrywanych podczas mistrzostw.
Cennik został opublikowany dopiero 24 maja, 19 dni przed mistrzostwami. Bardzo wysokie ceny zmusiły wiele miejscowości, nawet tych największych, do zmiany planów. Za samą licencję Wyszków musiałby zapłacić prawie 203 tys. zł, wraz z innymi kosztami, m.in. dekoderów, obsługi technicznej, strefa kibica kosztowałaby ok. 210 tys. zł. Problem polega na tym, że nie można wykupić transmisji tylko wybranych elementów mistrzostw, albo wszystko, albo nic. – Możemy tylko wyrazić żal, że Polsat nie wprowadził rozwiązań pośrednich, np. meczów reprezentacji Polski, które i tak będzie można obejrzeć w telewizji publicznej – podkreśla burmistrz. – Nie chodzi o to, że nie mamy takiej kwoty, ale jej zapłacenie byłoby nieracjonalne. To tak, jakby gmina wszystkim mieszkańcom wykupiła dostęp w domach. Za takie pieniądze możemy wybudować małe boisko. 170 tys. zł będzie kosztowało oświetlenie, które zamierzamy wybudować na ul. Sowińskiego, od ul. Pułtuskiej do Kościuszki.
Z organizacji wspólnego oglądania meczów zrezygnowały nawet największe miasta, m.in. Wrocław, Poznań i Trójmiasto. O strefie kibica zapomnieć może też WKS Rząśnik, który 12 czerwca chciał zorganizować duże piłkarskie święto: udział Polski w Euro i 10-lecie klubu.
Urząd miejski podpisał aneks do umowy na wynajęcie telebimu, który ostatecznie będzie kosztował 15 tys. zł. W piątek 17 czerwca na placu ratuszowym będzie można obejrzeć polskie komedie, w sobotę – transmisję z gali disco polo, 19 czerwca – najpierw bajki, potem „Ogniem i mieczem”. 
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-14 16:22
~Pułtuszczanka
mogli chociaż wybrać nowy , nagrodzony film na poziomie.
2016-06-13 17:16
~Politolog ?
W przypadku braku wcześniejszej możliwości podpisania umowy z Polsatem decyzja o wynajmie telebimu była decyzją niekompetentną, nie na miejscu i z tego powodu nie może liczyć na sympatię podatników.Dla prawnika jest to sprawa oczywista, bez przekrętu. Tak by później do obejrzenia na telebimie nie wybierać tytułów bajek dla dzieci albo 100 razy oglądaną część trylogii.
2016-06-13 06:09
~Bardzo dobra decyzja
Straty w przypadku złej inwestycji należy minimalizować. I czasem trzeba zamknąć coś i może trochę stracić, aby nie stracić więcej. Czasem trzeba powiedzieć stop. Nie ma co liczyć pieniędzy które zostały już wydane, bo są już wydane i żadna decyzja ich nie przywróci - należy liczyć pieniądze które się ma. Jeśli inwestycja jest chybiona to tak trzeba zrobić jak zrobiono. Pamiętajcie że umowy i wszystko trzeba zorganizować dużo wcześniej, nie da się na ostatnio chwilę od tak wszystkiego śpiąc. Polsat i uefa zrobiły to co zrobiły celowo, aby właśnie ci co już zorganizowali strefy kibica musieli zapłacić. Dlatego dobra decyzja, że Wyszków z takimi nie negocjuje, powiedział walcie się i zrezygnował. Męska decyzja.
2016-06-10 15:57
~Za te pieniądze
powiemy prawdę, zapytamy co dalej robić . Może się uda. Na ogół jednak tak jest jak zbliża się THE END
2016-06-09 18:40
~Josek
Moze KOD zasponsoruje ...!!!!
2016-06-09 17:52
~Decyzja o wynajęciu telebimu
była przedwczesna. Niepotrzebnie wydane wydane 15 tys. Uwagi podatników jak widać po treści artykułu, w którym przedstawiono przebieg sprawy prowadzi do odpowiedzialności władz miasta za swoje przedsięwzięcia przed jego podatnikami a nieodpowiedzialnych decyzji było dużo.
2016-06-08 20:56
~wawa
POLSKA TO KRAJ O BARDZO WYSOKICH PODATKACH I KOSZTACH CZEGOKOLWIEK.TU NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ BO CIĘ OGOLĄ.Słuszna decyzja.
2016-06-08 17:40
~Batman bedzie wyświetlany?
i jeszcze ,, O Janku co psom buty szył''
2016-06-08 17:07
~Z bajek Tysiąca jednej nocy
zamawiam ,,Latający dywan''
2016-06-08 14:56
~`
Kolejna ściema naszych władz. Najpierw się pompuje a później figa. I tak powstała hala sportowa remont stadionu, który powoli zamienia się w ośrodek pomocy społecznej, umarzanie podatków osobom, które kupują działki od gminy za grube miliony. Zastanawiam się po co pompować przez pół roku obietnicami, aby potem puścić transmisję z imprezy, która odbywa się 100 metrów dalej również z naszych a nie burmistrza pieniędzy.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Sekundy dzieliły drużynę Bugu Wyszków od całkowitej kompromitacji w postaci przegranej przed własną publicznością z jedną z najsłabszych drużyn ligi. Po Wkrze...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa