Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Zastępca burmistrza przeciwna nagrodzie
Zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska jest kolejną członkinią rady społecznej szpitala przeciwną przyznaniu dyrektor SPZZOZ dość wysokiej nagrody rocznej. Swoje stanowisko wyraziła w piśmie skierowanym do starosty.
O wniosku rady społecznej dotyczącym przyznania Cecylii Domżale nagrody w wysokości dwukrotności jej pensji pisaliśmy w poprzednim wydaniu Nowego Wyszkowiaka. Na sesji rady powiatu Bogdan Pągowski, starosta i jednocześnie przewodniczący społecznej rady szpitala, poinformował, że rozpatrywano dwie propozycje: 100% i 200% średniego miesięcznego wynagrodzenia w 2015 r. Ostatecznie we wniosku znalazła się dwukrotność, czyli ponad 20 tys. zł. Nagroda wypłacana jest z budżetu szpitala. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zarząd powiatu.
Dyskusja i głosowanie nad nagrodą nie były ujęte w porządku obrad rady społecznej. Zbulwersowane tym przedstawicielki Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych opuściły salę obrad. Przeciwna nagrodzie była tylko reprezentująca wojewodę Anna Król. Swój sprzeciw wyraziła również nieobecna na posiedzeniu rady, z powodu służbowych obowiązków, zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. Ona również nie została uprzedzona, że przedstawiony porządek obrad zostanie poszerzony o tak istotny punkt.
„Z pełnym szacunkiem do Pani Dyrektor i wysoko oceniając jej kompetencje uważam, że obecna sytuacja w szpitalu jest na tyle trudna, że nie jest to czas na przyznawanie nagród i jestem temu przeciwna” – pisze w stanowisku skierowanym do starosty, przewodniczącego zarządu powiatu. – „W tym momencie wszyscy, w spokoju i życzliwości powinniśmy pochylić się nad problemem istniejącego w SPZZOZ konfliktu, próbując go rozwiązać. Sukces w tym zakresie będzie dobrym momentem do nagradzania i satysfakcji”.
SB
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-11 15:15
~Archeo
Historia magistra vitae est trzeba mieć to na uwadze.
2016-06-11 09:58
~Pacjent
Nie wiem jakimi prawami rządzi się szpital, ale za dobrą pracę należy nagradzać. Jak zmienił się i zmienia szpital widzę na co dzień. Pamiętam jak było i kto przyczynił się do tych zmian. Więc nie rozumiem dlaczego nie nagradzać za to i zachęcać do dalszych wysiłków i dalszej pracy. Proszę także nie zrównywać dyrekcji z salową, które także podziwiam i szanuję. Ale odpowiedzialność, zakres pracy i jej owoce służą wszystkim. JESTEM ZA!!!!!
2016-06-09 17:14
~Godność też w reprezentowaniu i z tego właśnie
powodu mam dużą wątpliwość a zwłaszcza w tych ciuchach . Polecam to szczególnej ocenie, uwadze.
2016-06-09 10:45
~Tik tak
właściwa decyzja Aneta
2016-06-08 21:50
~MMM
Aniu tak trzymaj reprezentuj nas godnie!
2016-06-08 20:50
~..
TO JESZCZE ŚMIECIE ROZWAŻAĆ JAKIEŚ NAGRODY...CHYBA TO JEST PROWOKACJA..WZYWAM WSZYSTKICH LUDZI ZWIĄZANYCH ZE SŁUŻBĄ ZDROWIA DO WYJŚCIA NA ULICĘ W PRZYPADKU PRZYZNANIA TEJ NAGRODY...Rok temu zapisaliśmy się w historii.Czy czas znowu być w awangardzie ????
2016-06-08 17:54
~Też byłem dyrektorem
Czego? Nieważne,dzisiaj nie pora by o tym mówić .Lepiej posłuchać Skaldów ze starej płyty - ,, Dyrektorem bede''
2016-06-08 17:46
~BR
JA NA MIEJSCU PANI DYREKTOR NAWET BYM NIE MYŚLALA O JAKIEJKOLWIEK NAGRODZIE WSTYD
2016-06-08 16:56
~Gra pod publikę, może by tak zainkasować za
coś od siebie , by doradzić. Mądrej głowie ponoć starczy dwie słowie. Czy poeta miał na myśli zbytek do momentu sukcesu w piśmie urzędowym? Zabrakło jeszcze dyrdymał w stylu latającego dywanu. Może się uda?
2016-06-08 15:24
~położna
Dzięki p.Aneto za trzeźwość umysłu
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa