Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


GMINA ZABRODZIE: Wysypisko zamiast segregacji
W Mostówce działa zakład segregacji odpadów. Sposób jego funkcjonowania i przechowywania śmieci bulwersuje mieszkańców, którzy protestują przeciw temu i domagają się reakcji władz.  – Jestem duchem i ciałem z wami, ale na razie mam ręce związane – odpowiada wójt. 
Niepokojące widoki zaobserwowano już w połowie maja. W pobliżu olbrzymich hal leżały hałdy plastiku i starych ubrań, mokły w deszczu i śmierdziały. Zaniepokojeni mieszkańcy – sąsiedzi i miłośnicy przyrody – zadawali sobie pytania, na które nie znajdowali odpowiedzi. Nie usłyszeli ich też zbyt wiele na sesji rady gminy 6 czerwca. Pismo w tej sprawie do starostwa powiatowego urząd gminy dopiero wysłał.  Decyzję o pozwoleniu na działalność firmy wydało starostwo, dokładnie podało w nim, co można segregować i jak przechowywać. Właściciel jednak najwyraźniej nie stosuje się do tych zapisów.   
W imieniu mieszkańców mówiła Renata Kmiecik (na fot.), która podpisała się pod pismem Społecznego Komitetu Mieszkańców i Działkowiczów Gminy Zabrodzie „Zdrowy Klimat” oraz wyszkowskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody. Autorzy protestują w nim przeciw działalności firmy, domagają się jej zmiany i uznania Komitetu i LOP za strony w postępowaniach administracyjnych. „Dnia 16 maja mieszkańcy i działkowicze z Mostówki, osoby przejeżdżające (…) zobaczyli między dwiema halami olbrzymi stos balotu i zużytych ubrań, sięgający prawie dachów hal, moknący w padającym deszczu. (…) zostali potraktowani smrodem charakterystycznym dla palonych materiałów i tworzyw sztucznych”.  W piśmie pada zarzut niepowiadomienia ludzi, nawet sołtysa, o planowanej działalności. Autorzy listu proszą o dane firmy i właściciela, zakres i wielkość działalności, informacje na temat zezwoleń, metod segregacji i raport oddziaływania na środowisko. Niepokój budzi nie tylko kłopotliwe dla najbliższych mieszkańców sąsiedztwo, ale i wpływ na przyrodę, niezwykle wartościowe przyrodniczo Wydmy Lucynowsko-Mostowieckie. Zakład segregujący śmieci wpłynie zapewne na klimat, jak i na zmniejszenie zainteresowania letników i potencjalnych mieszkańców tymi terenami. Pomysł na umieszczenie podobnej działalności pojawił się 20 lat temu, ale udało się zmienić te plany.
Wójt Tadeusz Michalik przytoczył zapisy pozwolenia na działalność, zgodnie z którymi firma może zbierać różnego rodzaju odpady, ale wyłącznie w halach magazynowych. Zdjęcia i relacje oburzonych ludzi przeczą temu, na fotografiach widać bezładnie leżące przed magazynami śmieci, spakowany plastik, szmaty. Dlatego wójt wystosował do starostwa i mazowieckiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska pismo, w którym informuje o nieprawidłowościach  i prosi o zbadanie sprawy pod kątem zgodności z zezwoleniem. Okazuje się, że sprawa toczy się jakby poza udziałem gminy, co bardzo zbulwersowało zebranych.  
– Ja nie jestem przeciwko mieszkańcom Mostówki ani mieszkańcom gminy, ale proszę mnie zrozumieć, że my, jako urząd, gmina, nie jesteśmy stroną w tym postępowaniu – mówił Tadeusz Michalik, przypominając, że gmina boryka się również z podrzucaniem śmieci do lasów czy psów. – Gdyby ten pan stosował się do przepisów decyzji, nie byłoby problemu. Jestem duchem i ciałem z wami, ale na razie mam ręce związane. 
Wójt nie potrafił przekazać informacji na temat firmy. Wyjaśnienia nie zadowoliły Renaty Kmiecik, która zwracała uwagę nie tyle na sposób działalności firmy, co w ogóle na jej usytuowanie i obecność. 
– To początek, co dalej? To będzie spory zakład segregacji śmieci. Zdrowy klimat Mostówki jest znany od dawna, to teren letniskowy lepszy od Otwocka, Konstancina. Mostówka się tak rozwinęła nie dzięki śmieciom. – zauważyła. – Czy starostwo jest pro ludziom, czy robi według własnego widzimisię? Taka władza, jakie pomniki. 
Kwestia procedury powstania firmy dziejąca się poza władzami gminy zainteresowała radnego Waldemara Manieckiego, zdziwionego, że raport oddziaływania na środowisko nie wstrzymał inwestycji, lub, co dziwniejsze, że takowy mógł nie być wymagany. Przypomniał podobną sytuację z królikarnią w Płatkowie. Prawnik wyjaśnił, że za wcześnie oceniać dalszy bieg sprawy, prawdopodobnie decyzja o pozwoleniu nie jest jeszcze prawomocna.
E.E.
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2016-06-14 22:30
~Sprawiedliwy
Sami uważaliście się za liderów ale prawda jest taka, że od 10 lat uwsteczniacie gminę i ludziom oczy mydlicie. Nie mieliście pojęcia o tym co trzeba robić. Jak ktoś nie potrafi albo widzi tylko własną kieszeń nie powinien nigdy trafić do samorządu bo to że tam trafił to oszustwo. To co się stało teraz z tymi śmietnikami to ukoronowanie osiągnięć obecnego wójta i waszych. Jak tego nie odkręcić to wylądujecie na śmietniku historii z opinią jaka wam się należy.
2016-06-14 21:30
~Poeta ludowy
Ludzie mu zaufali, smród i śmietnisko w zamian dostali. Zastał gminę letniskową a zostawił śmietniskową. Kto? Nasz Wójt Michalik
2016-06-14 21:26
~tf
Niektórzy zapominają, że wójt rządzi i dzieli od 3 lat. Popatrzcie co dzieje się z naszą gminą-sąsiedzi śmieją się z nas ale nam nie powinno być do śmiechu. Ta sortownia to tylko jedna z wielu kompromitacji. Dlaczego nikt nie ma odwagi powiedzieć że inne gminy cieszą się w tej chwili z pozyskanej kasy na drogi a Zabrodzie nie dostanie grosza? Szok. Kiedyś byliśmy liderami.
2016-06-14 20:54
~Jkl
To sobie tą sortownię przenieś do siebie za stodołę. W Mostówce na ten śmietnik nie ma miejsca. Jak widać przez dwie głupie sprawy śmietnik i smród królików od Wójta odwróciła się cała gmina. Nikt nie da sobie robić śmietnika z domu. Warto było?
2016-06-14 20:44
~Ona
W Płatkowie są króliki nikogo to nie obchodzi a smród taki że wytrzymać się nie da, a wina poprzedników którzy pozwolili na coś takiego,brak planu zagospodarowania przestrzennego,który powinien być już być kilka lat temu. Widać coraz więcej spada na barki obecnej władzy,która musi się z tym borykać. Nie oczerniajcie ludzi, którzy nie są za to odpowiedzialni. A sortownia to nie składowisko.
2016-06-14 08:59
~mmm
A co prowadzi w tej sytuacji?
2016-06-14 07:53
~sprzedajacy
o czym te komentarze oszołomy ;przecież ten facet nie prowadzi składowiska śmieci.
2016-06-13 21:26
~Uuu
Już możemy o tym mówić między sobą Śmietnisko Michalika i każdy będzie wiedział.
2016-06-13 16:57
~Przekręcony
Myślisz ,iż ktoś stanie się na tyle mniej pyszny ,że wójt będzie miał możliwość pokierować tak,że sprawą,że śmiecie będą zwozić na przykład do Rybna czy Rybienka ? Daj Boże. Sądzę ,że tą intencją byłoby zainteresowanych wielu mieszkańców , działkowiczów okolic obecnego zakładu segregacji śmieci. I wierzą ,że w niedalekiej przyszłości osiągną pozytywny skutek. Niech wójt poważnie zastanowi się nad tą sprawą,by jego wnukom nie wypominano nieodwracalnych skutków natury ekologicznej. Gdzie indziej , ci ważni opalają się na łonie natury i cieszą świeżym powietrzem. Fakt ,że w okolicach Lucynowa od zawsze było podmiejskie śmietnisko nie świadczy o tym ,że tę okolicę dalej można tak traktować. Wręcz przeciwnie naturze należy się zmiana. Trzeba się nad tym ponownie zastanowić.
2016-06-13 15:49
~~mostówkowicz
Co do agitacji proboszcza w czasie wyborów, to powiem, że była prostacza ale i skuteczna. Większość z nas opętał... i mnie też. Dziś się tego wstydzę i żałuję. Z tą mszą to całkiem dobry pomysł. Ja na pewno przyjdę na nią.
2016-06-13 15:15
~E,
jaki będzie pożytek z takiej gadaniny?
2016-06-12 23:55
~Mieszkaniec
Nie przesadzaj paraf. Chodzi o załatwienie sprawy śmietnika a nie rozwijanie wyborczej kampanii i tu powinniśmy być jedną pięścią. Można powiedzieć że ty jesteś winny albo większość w gminie bo na niego głosowali. Nigdy do końca nie wiadomo co komu siedzi za skórą. Wstydził byś się paraf. Zrób coś dla sprawy a nie siejesz zamęt.
2016-06-12 21:39
~paraf
Ksiądz powinien poczuwać się do odpowiedzialności za działania wójta ponieważ prowadził wójtowi kampanię nawet podczas ciszy wyborczej. Proponuję by odprawił mszę, żeby Pan Bóg rozwiązał wójtowi ręce bo ze związanymi nic nie może zrobić dla mieszkańców.
2016-06-12 07:48
~Mieszkaniec
Powiem krótko. Pani Renata Kmiecik już raz bezinteresownie uratowała nasze wydmy przed śmieciami. Powinna dostać za to solidną nagrodę. Dopiero teraz widać jak wielkiej rzeczy dokonała i jak musiało być trudno. Nikt nie zrobił tyle dla Mostówki i gminy co ona. Już dawno powinna być też naszą radną. Takich ludzi potrzebujemy. Obecni radni niech się od niej uczą. Ksiądz też mógłby coś tu pomóc..
2016-06-11 10:52
~Czesio
W Rybienkach, Rybnie czy Somiance niech sobie te śmiecie składają ale nie pogadasz z takimi co dotacje na drogi sobie wykombinowali. Tutaj szczury piechotą będą chodziły.
2016-06-11 10:01
~k
Niby w powiecie i w naszej gminie rządzi PSL ale nic z tego nie mamy. Co więcej na tym układzie bardziej tracimy. Inwestycje powiatowe idą do innych gmin a z naszej ciągnie się kasę (wciskając za grube pieniądze rozwalający się budynek rolniczówki) i funduje śmietnik pod oknami. A nasz wójt w tym układzie wychodzi na pożytecznego głupka...
2016-06-11 09:49
~Społecznik
A to ci dobre… ha ha ha… Wójt nie wie co się u niego w gminie dzieje… takich bredni jeszcze nie słyszałem… Panie Wójt, może już na emeryturkę trzeba. Teksty w stylu – nie chcem ale muszem oraz ja z wami a tak naprawdę to przeciwko wam, żeby drugą nogę wzmocnić już dobrze znamy z historii. Może warto przeprosić i spróbować to co się nawarzyło odkręcić zamiast opowiadać głupoty…
2016-06-11 09:42
~mostówkowicz
Wszystko, co do tej pory pan wójt zrobił to istna porażka. Najlepiej, żeby nic nie robił. Tym przynajmniej nie szkodziłby gminie. To co przez radnych i wójta jest uznawane za sukces jest istną porażką. Warto przyjrzeć się wszystkim decyzjom podejmowanym w gminie a szczególnie tym za zamkniętymi drzwiami. Jestem pewny, że wiele ciekawych rzeczy można by się dowiedzieć. Kolesiostwo widać na każdym kroku i wszędzie brakuje gospodarza. Przykład: szkoła. Kilka razy dziennie przejeżdżam koło szkoły podstawowej. Od zmiany dyrekcji nie znalazła się osoba, która wstawiłaby wybitą prawie rok temu szybę w sali gimnastycznej – odnowionej, wymalowanej i wypieszczonej przez panią Oleksiakową. Nie wiem, kto tam teraz rządzi? Z przyzwyczajenia i dla spokoju odwracam głowę, żeby na to nie patrzeć. Powoli zbliża się lato i znowuż będą problemy z wodą a przecież można się do tego przygotować. Wiele jeszcze można by dodać, ale – szkoda czasu i tak nic się nie zmieni jeśli się ktoś nie obudzi i nie pogodni to towarzystwo. Pani Renato – dziękuję za pani zaangażowanie i życzę wytrwałości.
2016-06-11 09:09
~stach
W tej sytuacji trzeba z tej imprezy zrobić wiec przeciw smrodom z naszej gminy. Jak można nazwać kogoś kto wsławił się tym,że zrobił z gminy śmietnisko i kupę gnoju?
2016-06-11 09:00
~dana
Wójt ma ważniejsze sprawy na głowie. Jakąs imprezę szykuje w lipcu w Kicinach i wszyscy latają wokół tego. Może i dobrze. Jak przyjadą goście, trzeba im będzie wysypisko pokazać
2016-06-11 08:47
~y
Nie jesteśmy stroną w tym postępowaniu? To kto jest stroną jak to na naszym terenie? Co to za postępowanie? Zdziwiony radny? A jak mu wypłacają kasę co miesiąc to się nie dziwi. Jak nie jesteśmy stroną to już mogą nam się załatwić na środku podwórka a my cicho. Od czego są wójt i radni?. Człowiek od wysypiska ma prawa a my nie? Zaraz będzie że go zaszczuliśmy ale to my będziemy wąchać jego smrody a nie on nasze.
2016-06-11 07:49
~xx
Rzecznika śmieciarzy zamiast Wójta to m nie potrzebujemy. Płacimy ponad dziesięć tysięcy na miesięczne wynagrodzenie żeby mieć własnego rzecznika i obrońcę interesów. Rzecznikowi śmieciarza niech płaci śmieciarz bo my mu płacić nie będziemy.
2016-06-11 06:36
~Ekolog
No tak. Teraz to w Mostówce do lasu koło sortowni każdy będzie mógł podrzucić kupkę śmieci bo nie zmieni to zasadniczo sytuacji. Sortownia zamknięta albo otworzą za 10 minut to śmieci hyc do lasu a właściciel sortowni ,, to nie moje śmieci w lesie, złapcie kierowcę to jego wina"? Tak jak producent śmierdzącego gnoju z królików ,,nie odpowiadam za kierowców, ze rozsypują obornik i maja nieszczelne samochody". Tu będzie to samo bo często w odpadach segregowanych są części organiczne, których smrodu magazyny nie zatrzymają. Komuś się śmieci wysypią z samochodu? To nie wina wysypiska. To wina kierowcy. A kto to pozbiera? Nikt. A jak wysypie się w piątek to będzie na pewno leżało do poniedziałku. Mieszkańcy Mostówki mogą w ogóle wysypywać śmieci na ulicę, bo to nie zmieni znacząco ich sytuacji i obrazu miejscowości. Turystycznie już nikt nigdy tu nie zajrzy a smród spowoduje, że w lato wszystkie okna będą zamknięte. Tu jest odpowiedź jak wójt ze starostą z jednego z najładniejszych miejsc w powiecie zrobili śmietnik.
2016-06-10 19:40
~Opu
W dupie z tymi deklaracjami. Takiej kupy śmieci jak w magazynach nie ma u nikogo. Jaki z tym związek mają bezpańskie psy i śmieci w lasach o których mówi wójt.? Przepraszam ale tylko kretyn może powiązać śmieci w lasach gminy z potrzebą zwożenia śmieci z całego powiatu i powstaniem sortowni w Mostówce.
2016-06-10 12:39
~xyz
Dlaczego tylko niektórzy mieszkańcy Mostówki złożyli deklaracje, mają pojemniki i płacą za wywóz śmieci? Dlaczego wójt nie jest w stanie policzyć swoich mieszkańców i skonfrontować tego z ilością złożonych deklaracji? Przykładem stolarz z ul. Sosnowej, który wyrzuca śmieci ze stolarni na ulicę, bo pojemnika nie posiada!
2016-06-10 11:57
~gminny
Nie oszukujmy sie ma rece związane pieniedzmi ktore przyjął od właściciela wysypiska i od właściciela królikarni ludzie sie buntują to wstrzymał budowe....
2016-06-10 10:54
~dzrzewko
Panie Kmiecik co to za folder pan trzyma
2016-06-10 10:45
~mieszkanka
wójt powiedział: "... Gdyby ten pan stosował się do przepisów decyzji, nie byłoby problemu. Jestem duchem i ciałem z wami, ale na razie mam ręce związane. " czy w umowie między gminą a "biznesmenem" nie ma zapisów o sankcjach w przypadku niedotrzymania warunków umowy? nie ma kar?
2016-06-09 23:29
~ssss
Można znieść wiele ale jeśli zamiast poprawy jest takie pogorszenie to coś tu jest nie tak. Najpierw smród króli, teraz to. Nie możne być tak że dwie osoby terroryzują całą gminę swoim smrodem. Kupić im ziemi na pustkowiu tam gdzie nie będą nikomu przeszkadzali i niech sobie śmierdzą sami sobie - będą mieli to co lubią. Są pustkowia w innych miejscach powiatu. A Pan Wójt jak lubi te klimaty niech idzie za nimi.
2016-06-09 22:42
~Marek Zabrodziak
Bardzo dziwię się wójtowi i radzie gminy że pozwolili składować odpady śmieciowe w tych chalach magazynowych , Ten właściciel biznesmen od siedmiu boleści tyle lat coś tam sobie grzebie i dalej stare rozwalające budy ma . Wpadł na pomysł nowego śmieciowego biznesu . A kto wydał mu pozwolenie na składowanie odpadów , coś mi tu śmierdzi łapówkarstwem i kolesiostwem . Mostówka i okolice to czyste płuca gminy atu taki szwingiel Wójt i radni nam szykują . Wójcie skasuj to śmieciowisko bo marny twój los , w oczach mieszkańców gminy. zachowujesz cię jak stara pierdoła co ci karzą to robisz , a sam nie walczysz o interesy mieszkańców tak jak powinieneś . A radni to gdzie są że na to śmieciowisko pozwolili . jęzorami chlapią nic nie robią tylko kasę z gminy łapią
2016-06-09 22:16
~PPP
Ludzie to temat o śmieciarzach. Nie wywołujcie dyskusji o tym co nie wszyscy widzą tak samo i nie wiem czy więcej jest zwolenników czy przeciwników. Radźmy jak rozwiązać problem śmietnika i jak zabezpieczyć takie miejsca jak to w Mostówce w przyszłości przed śmieciarzami.
2016-06-09 22:07
~kto nie wie, to
Pan Adam Ołdak. Wójt Gminy Zabrodzie w latach 2006 - 20013. RIP.
2016-06-09 20:52
~Fret
Chodzi o to abc że to co uprawiasz to dewoctwo.
2016-06-09 19:46
~abc
do fret Nie rozumiem. Rozwiń swoją wypowiedź albo popraw.
2016-06-09 18:58
~Fret
To abc wywołało temat. Następnym razem się zastanów abc albo odpowiedź.Osoba publiczna już zawsze taką jest dewocie.
2016-06-09 14:26
~Lech
Gdyby obecny wójt miał trochę ROZUMU ( ale do tej pory tylko mówi,,ja jestem z wami mieszkańcami, nic nie mogę zrobić") i WIEDZY to by coś zrobił!!!!!. Ale w starostwie wiedzą ,że kretyn jest , to ciemnotę mu wciskają i kozła znaleźli , któremu można wszystko mu wcisnąć.
2016-06-09 14:16
~do fret
ma działkę od 3 lat w Niegowie - kubeł zimnej wody by się przydał
2016-06-09 14:05
~fret
Czy wójt Ołdak nie miał działki w Dębinkach?
2016-06-09 12:20
~stach
Wójt musiał zatrudnić sekretarza, pewnie będzie też musiał zgodzić się na smród w Mostówce.
2016-06-09 09:38
~abc
Nie tak dawno Wojt Oldak z gromadą mieszkańców Dębinek walczył o to, aby w Wólce Kozłowskiej zamknąć trujące wysypisko i zapobiec otwarciu miejsca do skladania i przeróbki odpadów organicznych. Dobrze wiemy czym to pachnie! A tymczasem fundujemy sobie zapacy w takiej okolicy, jak Mostówka... Paranoja.
2016-06-09 08:40
~X
A gdzie są radni powiatowi z gminy Zabrodzie? Dużo krzyczą przed wyborami, a później na stołkach iedzą cicho.
2016-06-08 23:46
~Ludwik
Wójt już się wypowiedział: ,,Gdyby ten pan stosował się do przepisów decyzji, nie byłoby problemu. Jestem duchem i ciałem z wami, ale na razie mam ręce związane" Tu widać że Wójt wiedział o wszystkim tylko znowu go oszukali. Nam Wójcie nie chodzi o to, żeby ten Pan stosował się do przepisów. Nam chodzi o to żeby go w magazynach nie było. Śmietnisko przebrało miarę. Jak Pan do tego dopuścił i nie potrafi tego odkręcić to żegnamy bez żalu. Myślę , ze chętnie pójdą w Pana ślady radny z Mostówki i radni powiatowi. Nie potrzebni nam gospodarze, którzy z najładniejszej części własnego ogrodu robią chlew. Pobrane do tej pory pieniądze zostawcie w kwasie gminy.
2016-06-08 21:43
~Trek
To jest krecia robota przeciwko mieszkańcom gminy.Wszyscy powinni poznać kreta i jego rodzinę bez względu na to kim on jest.Za plan zagospodarowania kto odpowiada.
2016-06-08 21:12
~ania
Co tu szukac winnych-chyba jest włodarz gminy i oczywiste jest że odpowiada obecny! Jeździ sobie ciagle na wycieczki w godzinach pracy to nie widzi nic? Do Wyszkowa droga też mu nie obca,kontakt ze starosta w takich sprawach na pewno bym. Jak zwykle \"ja bardzo chce no ale no wiesz nie moge\"-całe życie juz zostanie przy tym tekście....żenada! Jest w końcu pole do popisu-Wójcie zrób coś dla mieszkańców!
2016-06-08 21:12
~ania
Co tu szukac winnych-chyba jest włodarz gminy i oczywiste jest że odpowiada obecny! Jeździ sobie ciagle na wycieczki w godzinach pracy to nie widzi nic? Do Wyszkowa droga też mu nie obca,kontakt ze starosta w takich sprawach na pewno bym. Jak zwykle \"ja bardzo chce no ale no wiesz nie moge\"-całe życie juz zostanie przy tym tekście....żenada! Jest w końcu pole do popisu-Wójcie zrób coś dla mieszkańców!
2016-06-08 19:55
~Zdzich
Kto nie wiedział a powinien wiedzieć jest winny tej sytuacji? Po to was wybraliśmy żebyście wiedzieli a nie udawali idiotów. Pierdoły nie są nam potrzebne.
2016-06-08 18:49
~Radca
A co tam drgnęło? Pod bokiem zgromadzł Śmieciarz śmieci i nikt nic nie wie? To gdzie wszyscy byli? Jak macie związane ręce i nic nie możecie zrobić to fora ze dwoma i oddajcie kasę.Przyjdzie taki co sobie poradzi. Weźcie za fraki tego starostę jak nie zna powiatu na tyle żeby podejmować prawidłowe decyzję. Tylko Pani Kmiecik ma rację. Nie to że coś Śmieciarz źle robi ale chodzi o to że w ogóle w tym miejscu się znalazł. Szkoda, że nie w centrum Konstancina założył swoje śmietnisko? Porzegnać precz bez względu na konsekwencje. Rozumiem, że każdy się broni ale chcę wiedzieć kto to przegapiłem. To nie możliwe żeby gmina nic nie wiedziała. Dlaczego nie zmieniono planu zagospodarowania i kto tego nie zrobił? Mowa o jakimś planie 20 lat wstecz to bzdura i temat zastępczy.Jesteśmy tu i teraz. Czyim imieniem nazwać śmietnik w centrum uzdrowiska.
2016-06-08 17:25
~Czesio
Cóś drgnęło!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji w centrum Wyszkowa, do której doszło we wtorek 7 czerwca. Opel, uderzony...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa