Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Co robić, jeśli potrzebujesz pomocy prawnej?
Zdarza się, że mamy jakiś problem prawny i nie wiemy do kogo się zwrócić. Dotyczy to właściwie wszystkich ważnych decyzji osobistych czy majątkowych – nie tylko założenia własnej firmy, ale chociażby zakupu mieszkania czy samochodu, spraw rodzinnych albo urzędowych. Spadek, źle naliczony podatek lub zasiłek z ZUS-u, problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę, rozwód lub konflikt z szefem – przed takimi lub podobnymi problemami stanąć może każdy z nas. 
Jak sobie poradzić w gąszczu przepisów? Bez wsparcia profesjonalisty szanse na wygraną w sądzie czy przyznanie nam racji przez urzędnika znacznie spadają. Tym bardziej, że druga strona ma do dyspozycji pomoc prawną, czasem nawet cały sztab prawników.
Większość z nas szuka wtedy informacji w Internecie czy u sąsiadów. A jeżeli nawet radzimy się prawnika, to często nie zwracamy uwagi na jego kwalifikacje. To niejednokrotnie powoduje problemy, których można by uniknąć korzystając z porady specjalisty. A przecież pomoc udzielana już po pojawieniu się problemu bywa bardziej skomplikowana, a przez to droższa. Zatem lepiej wcześniej skorzystać z fachowej porady niż toczyć walkę w sądzie. A kiedy już dojdzie do sporu sądowego, to na pewno będziemy potrzebować profesjonalnego pełnomocnika. 
Warto zatem wiedzieć, do kogo się wtedy udać. W ten sposób zaoszczędzimy nerwy, czas i pieniądze.
 
Jeżeli jakiekolwiek okoliczności twojej sprawy wymagają porady prawnej albo wizyty w sądzie, to nie wahaj się i od razu poszukaj radcy prawnego. Często zapominamy – a niektórzy może nawet nie wiedzą – że radca prawny może udzielić nam wsparcia w problemach prawnych z każdej dziedziny, łącznie z reprezentowaniem nas przed każdym sądem. Radca prawny to profesjonalnie przygotowany prawnik z bardzo szerokimi kompetencjami – identycznymi jak adwokat. W dodatku jego usługi są dostępne finansowo dla większości osób. Co ważne, radcowie prawni prowadzą działalność niemal w każdej miejscowości, zatem możemy się z nimi kontaktować bez tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy.
 
W czym pomoże radca prawny?

W jakich sprawach można skorzystać z jego porady? Radcowie prawni to profesjonaliści, którym możesz powierzyć wszystkie sprawy wymagające znajomości prawa i doświadczenia w jego stosowaniu. 

Radca prawny poprowadzi sprawy:
- w sądzie (w tym spadkowe, rozwodowe, karne, spory z pracodawcą lub kontrahentem);
- w urzędzie (w tym sprawy podatkowe, ustalenie zasiłku w ZUS lub KRUS);
- w gminie lub powiecie (w tym w zakresie wniosków o pozwolenia i zgody).
Poza tym wesprze cię w sprawach związanych z życiem zawodowym i prywatnym. Oceni umowę z deweloperem, pomoże złożyć reklamację lub napisać wniosek. Poprowadzi sprawę o podział majątku. Opracuje umowę spółki oraz wszystkie dokumenty niezbędne przedsiębiorcy.
Radca prawny ma pełne prawo do reprezentowania cię przed wszystkimi sądami (cywilnymi, karnymi i administracyjnymi) i przed samorządowymi kolegiami odwoławczymi we wszystkich rodzajach spraw, analogicznie jak inni pełnomocnicy procesowi. Może być twoim obrońcą w sprawach karnych i karnych skarbowych. 

Ważna informacja przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z usług radcy prawnego: każdy z nich jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej do kwoty 1,3 mln złotych. 
 
Jak znaleźć radcę prawnego?

Radcowie prawni prowadzą kancelarie – własne lub wspólnie z innymi radcami prawnymi i ewentualnie z adwokatami. Co ważne – mogą być także być zatrudniani (np. przez przedsiębiorcę) na podstawie umowy o pracę.
Jeśli nie znasz żadnego radcy prawnego, możesz go znaleźć na stronie: www.szukajradcy.pl. Możesz tam wyszukiwać radców według ich specjalności, miejsca prowadzenia kancelarii (np. w okolicach twojej miejscowości), a nawet według znajomości konkretnego języka (przydatne przy sporach czy interesach prowadzonych z podmiotami zagranicznymi). 
 
A jeżeli kogoś nie stać na poradę radcy prawnego?

Radcowie prawni udzielają porad również w punktach darmowej pomocy prawnej, prowadzonych w gminach w ramach państwowego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej. Z takiej pomocy mogą skorzystać osoby, którym w poprzednim roku zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej. Darmowa pomoc dotyczy równie osób poniżej 26-go albo powyżej 65-go roku życia, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, kombatantów, weteranów i osób zagrożonych albo poszkodowanych katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.
Pamiętaj jednak, że radca prawny z punktu darmowej pomocy nie będzie mógł cię reprezentować w sądzie. Ograniczy się do pomocy w sporządzeniu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym. Jeżeli wykażesz, że jesteś w trudnej sytuacji materialnej, sąd może postanowić o przyznaniu pełnomocnika z urzędu do prowadzenia twojego procesu.
 
Czy mogę bez obaw powierzyć radcy prawnemu informacje o swoich sprawach osobistych i majątkowych?

Pamiętaj, że radca prawny wykonuję zawód zaufania publicznego. Oznacza to, że jest obowiązany do przestrzegania prawa i restrykcyjnych zasad etyki regulowanych Kodeksem Etyki Radcy Prawnego, w tym do zachowania tajemnicy zawodowej, która chroni interesy klienta.
Do istoty zawodu radcy prawnego należy uzyskiwanie od klienta w zaufaniu informacji, których klient nie ujawniłby nikomu bez szczególnej potrzeby.
Kodeks Etyki Radcy Prawnego stanowi, że: „Radca prawny zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy wszystkiego, o czym dowiedział się w związku z wykonywaniem czynności zawodowych. Obowiązek zachowania tajemnicy obejmuje wszystkie uzyskane przez radcę prawnego informacje, niezależnie od ich formy lub sposobu ich utrwalenia. (…)".
Zatem powierzając swoje sprawy radcy prawnemu możesz mieć pewność, że pozostaną one poufne.
Dlatego nie zwlekaj, kiedy pojawi się problem. Nie szukaj porady prawnej w Internecie ani u sąsiada – skorzystaj z wyszukiwarki www.szukajradcy.pl i znajdź swojego radcę prawnego.
Artykuł sponsorowany
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2021-08-01 23:18
~Claudia Klein
Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp:  +4915758108767 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro i udzielamy pożyczek z niskim oprocentowaniem 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne powody Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i realizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Odbierz odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!
2021-05-19 08:30
~Susan Benson
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? Jeśli tak, to polecę Ci kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na uzyskanie pożyczki * Elastyczna spłata - musisz wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp / Telegram: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym przekonaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.
2016-06-13 17:41
~Czesio
warto z tego skorzystać.
2016-06-13 16:17
~Anka, Marek
Dużo przekazanych cennych informacji. Dobrze wiedzieć jak się ustawić i wbrew pozorom nie odpowiadać za swe niegodne czyny. Należy również mieć na uwadze , iż często bywa tak ,że to sam los rozlicza za krzywdy wyrządzone innym. Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe bo w konsekwencji jak to wierzący mówią Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy a najciemniej pod latarnią. To znane wszystkim od pokoleń prawdy.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Od 25 czerwca gmina i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na plażę przy moście samochodowym. Woda w Bugu pozytywnie przeszła badania sanepidu. Wkrótce...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. –...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa